آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

گردشگری چقدر آورده مالی برای استان سمنان دارد؟


گردشگری چقدر آورده مالی برای استان سمنان دارد؟

گردشگری چقدر آورده مالی برای استان سمنان دارد؟


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: صنعت گردشگری این استان، سالانه ۶۰۰۰ میلیارد ریال، برای استان سمنان آورد مالی به همراه دارد.

محمد جهانشاهی افزود: در نوروز سال ۱۳۹۷، ورود گردشگر و مسافران نوروزی به استان سمنان، ۱۰۲ میلیارد تومان آورد مالی در حوزه گردشگری برای استان سمنان داشته است.

وی به برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری و سفر به استان سمنان با شعار “سمنان مقصدی تازه برای سفر، ۲۰۲۰”  اشاره کرد.

ایشان گفت: هدف‌گذاری ما برای سال ۲۰۲۰ و یا ۱۴۰۰، این است که در این فرصت سه ساله، ظرفیت‌های گردشگری این استان به خوبی معرفی شود. در گام اول معرفی شایسته ظرفیت‌های گردشگری این استان در خارج از جغرافیای استان انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان تصریح کرد: در حال حاضر روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر در فرودگاه مهرآباد تهران، پیام‌های و تیزرهای تبلیغاتی “سمنان مقصدی تازه برای سفر ۲۰۲۰” را می‌بینند و در فاز بعدی در فرودگاه کیش نیز این تبلیغات انجام خواهد شد.

جهانشاهی: توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی که از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری بوده است. در استان سمنان نیز به خوبی و با عملکرد قابل قبولی همراه بوده است.

در حال حاضر ۶۵ اقامتگاه بوم‌گردی در استان دائر است. که این تعداد، طی ۷ – ۸ ماه گذشته دوبرابر شده است.انشاءالله تا پایان امسال به ۱۰۰ اقامتگاه افزایش خواهند یافت.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد از اهداف ما در حوزه اشتغال با راه‌اندازی این اقامتگاه‌ها محقق شده است. تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما جهت توسعه گردشگری و معرفی شایسته ظرفیت‌های گردشگری استان در خارج از جغرافیای استان، معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی از راه فروش صنایع دستی در قطارها است. در مرحله اول، با رجا مذاکراتی انجام شده است و انشاءالله از پایان آبان ماه فروش صنایع دستی را در قطارها خواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سمنان خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع دستی ۵۰۰۰ نفر در ۵۲ رشته در استان مشغول به فعالیت هستند.

این عضو شورای اشتغال استان سمنان با اشاره به ظرفیت کم‌نظیر این استان در حوزه سفال و سرامیک به پیشینه تاریخی این هنر در استان اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه‌های ما در این حوزه تبدیل و معرفی استان سمنان به عنوان پایتخت سفال و سرامیک کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=84167
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته