آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

گردشگری ‌‌پویایی


گردشگری ‌‌پویایی

گردشگری ‌‌پویایی


تو‌جه به گردشگری ‌‌پویایی و بازخورد اقتصادی را برای خراسان جنوبی به‌دنبال دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: تو‌جه به گردشگری ‌‌پویایی و بازخورد اقتصادی را برای خراسان جنوبی به‌دنبال دارد.

سید کمال‌الدین میرجعفریان صبح امروز در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی اظهار داشت: باید برنامه جامع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهیه شود و در این برنامه‌ها باید اولویت‌بندی مشخص شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: باید اعضای این کارگروه پیشنهادات عملیاتی داشته باشند و دستگاه‌ها نیز مکلف به اجرایی کردن آن باشند.

وی افزود: در تمام زمینه‌ها باید ظرفیت‌های استان شناسایی شود و در راستای ارتقای شاخص‌های اقتصادی استان نهایت استفاده را ببریم.

میرجعفریان تصریح کرد: جای جای استان خراسان جنوبی توانمندی بالایی در صنایع دستی دارد و می‌توان با حداقل هزینه و امکانات در بحث صنایع دستی جلوی برخی از مهاجرت‌ها را گرفت و اشتغال ایجاد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: باید ظرفیت‌های صنایع دستی روستاها شناسایی شود و باید روستا به روستا شناسنامه داشته باشیم و شناسایی ظرفیت‌های روستا از جمله آثار تاریخی و صنایع دستی مدنظر قرار گیرد.

گردشگری مناسب پویایی و بازخورد اقتصادی به‌دنبال دارد

وی خاطرنشان کرد: برای هرگونه ارائه تسهیلات و درآمد پایدار باید توانمندی‌های منطقه مدنظر باشد و برنامه‌ریزی شود و در بحث گردشگری باید زیرساخت‌های لازم را داشته باشیم و منطقه را به عنوان مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

میرجعفریان اظهار داشت: گردشگری خوب و مناسب می‌تواند پویایی و بازخورد اقتصادی برای استان و مردم داشته باشد و باید بر اساس سه مقوله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه‌ها را تعریف و با آن محوریت جلسه را برگزار کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: در زمینه میراث فرهنگی برخی از افراد از اعتقادات مردم سوءاستفاده می‌کنند که این مهم نباید از دید متولیان مغفول ماند چرا که آثار مخربی برای آیندگان به‌دنبال دارد.

عملیات اجرایی 13 هکتار از بند دره بیرجند تسریع یابد

وی با ابراز اینکه برای ایجاد بازارچه صنایع دستی در روستای خراشاد ابتدا باید ظرفیت‌های فرهنگی آن روستا احصا شود اضافه کرد: باید هدف از ایجاد بازارچه و جامعه مخاطب نیز مشخص باشد.

میرجعفریان تصریح کرد: سرانه فضای سبز بیرجند 2.5 مترمربع است و باید تا هفته آینده عملیات اجرایی 13 هکتار واگذارشده از منطقه نمونه گردشگری بند دره آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۷ خرداد ۱۳۹۸ ,
  • نویسنده: فربد اکوان
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=93451
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته