آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور دریاچه سقالکسار


تور دریاچه سقالکسار

تور دریاچه سقالکسار

به شهر رشت در شمال کشور می رویم. تور دریاچه سقالکسار در این  شهر به عنوان یک تور گردشگری بسیار زیبا و نشاط آور شناخته می شود. در این تور گردشگری به دیدن موزه ی میراث خانه روستایی خواهید رفت و از جنگل و دریاچه نیز لذت خواهید برد.

انواع تفریحات ساحلی و نیز قایق سواری در دریاچه ی سقالکسار را با این تور طبیعت گردی تجربه خواهید کرد.

معرفی تور دریاچه سقالکسار

همان طور که گفتیم دریاچه ی سقالکسار در شهر رشت قرار دارد و اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم، برای رسیدن به این دریاچه می باید به اندازه ی 15 کیلومتر در بخش جنوبی رشت پیش بروید.

معرفی تور دریاچه سقالکسار
معرفی تور دریاچه سقالکسار

دریاچه سقالکسار در روستای لاکان واقع شده است و می توان آن را از زیباترین دریاچه های قرار گرفته پشت سد خاکی در شمال کشور و حتی سراسر ایران دانست.

دریاچه سد سقالکسار به اندازه ی 64 متر از سطح دریا بالاتر می باشد و طول و عرض آن به ترتیب 600 متر و 500 متر هستند.

زمانی که به محل دریاچه سقالکسار می رسید، خود را در محاصره ی طبیعتی زنده و آرامشی بی حد و حصر می یابید.

دریاچه سد سقالکسار
دریاچه سد سقالکسار

در حاشیه ی دریاچه ی سقالکسار تفریحات متعددی وجود دارند و مسافران می توانند ساعاتی را در نهایت لذت و خوشگذرانی سپری نمایند.

اگر اهل برپا کردن بساط کباب باشید، باربکیوهایی که در آلاچیق های حاشیه ی دریاچه ی سقالکسار قرار دارند، را امتحان کنید. در غیر این صورت می توانید به ماهی گیری مشغول شده و یا از قایق های پدالی این دریاچه لذت ببرید.

همین طور قدم زدن در کنار و ساحل دریاچه سقالکسار و غرق شدن در آرامش پرشکوه این منطقه برای افرادی که به دنبال کشف لحظات جادویی هستند، مناسب خواهد بود. شما می توانید در مسیر خط ساحلی دریاچه پیش بروید و تنوع گیاهی بی نظیر منطقه را مشاهده کرده و نیز بوی خوش آمیختگی آب و خاک را استشمام نمایید.

موزه میراث خانه روستایی
موزه میراث خانه روستایی

موزه میراث خانه روستایی 

از همه ی این ها که بگذریم، در تور دریاچه سقالکسار به سراغ موزه میراث خانه روستایی نیز خواهید رفت.

این موزه جایی ست که می توانید از نزدیک با سبک زندگی روستایی مردم در شمال کشور آشنا شوید. اینجا شما همه چیز درباره ی زندگی روستایی را خواهید شناخت. سبک معماری و خانه سازی ها، اسباب و اثاثیه ای که روستاییان در خانه های خود قرار می دهند، صنایع دستی، آداب و رسوم، دامداری، کاشت و برداشت، روش آشپزی و …

در این موزه می توانید انواع بناهای روستایی از جمله کلبه ها، طویله، مدرسه، کارگاه آهنگری، قهوه خانه، بازارچه های محلی، انبار برنج و … را از مورد بازدید قرار داده و با هر آن چیزی که به آن ها مربوط می شود، آشنا شوید.

به علاوه سبک پوشش محلی زنانه و مردانه در موزه میراث خانه روستایی به نمایش گذاشته شده است و اگر بخواهید می توانید با پوشیدن این لباس ها، عکس های یادگاری بیندازید.

موزه میراث خانه روستایی از بهترین موزه های فضای باز در کشور ما محسوب می شود و می توان آن را در سراسر خاورمیانه منحصر به فرد دانست.

برای بازدید از این موزه هر روز از ساعت 9 صبح الی 16:30 بعد از ظهر می توانید به محل آن مراجعه نمایید.

برای خرید تور طبیعت گردی یک روزه دریاچه سقالکسار، درخواست خود را در بخش تورهای یک روزه داخلی آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا وارد کنید.

خانه روستایی
خانه روستایی

این تور با خرید بلیط اتوبوس برگزار می شود و مسافران در طول مسیر می توانند از زیبایی های طبیعت بهره مند شوند.

نرخ تور یک روزه دریاچه سقالکسار با اتوبوس 44 نفره، 70 هزار تومان می باشد و اگر بخواهید با اتوبوس VIP به این سفر یک روزه بروید، نرخ تور 90 هزار تومان خواهد شد.

تور یک روزه دریاچه سقالکسار
تور یک روزه دریاچه سقالکسار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته