آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

درآمد گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد دلار است


درآمد گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد دلار است

درآمد گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد دلار است

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم ایجاد مشوق هایی برای سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری گفت: حذف عوارض تغییر کاربری زمین برای طرح‌های گردشگری، بوم‌گردی و تاسیسات گردشگری گامی موثر برای ترغیب سرمایه‌گذاران و ایجاد انگیزه در آنان است و انتظار می رود افزایش توجه به چنین مشوق‌هایی برای رونق گردشگری در دستور کار قرار گیرد.

ایران جزو 10 کشور برتر از نظر جاذبه‌های گردشگری است

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه ایران جزو 10 کشور برتر از نظر جاذبه‌های گردشگری است، افزود: صنعت گردشگری سومین صنعت درآمدزای دنیا و ایران رتبه دهم گردشگری دنیا را علیرغم تمامی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های بالای گردشگری به خود اختصاص داده و این در شان کشور نیست.
کردستان جاذبه گردشگری

بیشتر بخوانید:
گردشگری و تجارت حلال بهترین جایگزین برای نفت

لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت‌های گردشگری

وی با تاکید بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت‌های گردشگری، ادامه داد: بی شک توجه به گردشگری کاهش ایران هراسی، رونق اقتصاد و افزایش مراودات فرهنگی را به دنبال دارد.

درآمد گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد دلار است

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه درآمد گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد دلار است، تصریح کرد: درآمد گردشگری ترکیه 20 میلیارد دلار است این در حالی است که رتبه جاذبه‌های گردشگری ایران از ترکیه بالاتر است؛ بی‌رونقی گردشگری نشانه عدم توجه به زیرساخت‌ها است؛ متاسفانه هنوز تعداد هتل‌های کشور پاسخگو نیست.

توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل برای رونق گردشگری مغفول مانده است

بائوج لاهوتی با انتقاد از اینکه توسعه زیرساخت های حمل و نقل برای رونق گردشگری مغفول مانده است، گفت: گسترش وسایل حمل و نقل صنعت گردشگری را رونق می‌دهد؛ باید بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های گردشگری ترغیب کرد زیرا استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می تواند به رونق گردشگری کمک کند.

رونق گردشگری راهکاری موثر برای بهبود وضعیت اقتصادی

عضو هیات رییسه فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی،توسعه و رونق گردشگری را راهکاری موثر برای بهبود وضعیت اقتصادی دانست و ادامه داد: توسعه گردشگری رونق اقتصادی را سرعت می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته