آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

راهنمای تور ونیز ایتالیا


راهنمای تور ونیز ایتالیا

راهنمای تور ونیز ایتالیا

ایتالیا یکی از مقاصد محبوب گردشگران است. یکی از شهرهایی که سالانه شاهد حضور گردشگران بی شماری از سرتا سر جهان است، شهر ونیز است. جاذبه های گردشگری فراوان، ابنیه تاریخی، معماری فوق العاده، تاریخ و فرهنگ بی نظیر، افراد سرشناس در زمنیه های مختلف علمی و هنری، هنر برجسته و شاخص، غذاهای خوش طعم و رستوران های لوکس، همه این ها در شهر زیبای ونیز وجود دارد. با آسمان پر ستاره پرشیا همراه باشید تا به معرفی این شهر در تور ونیز ایتالیا بپردازیم.

جغرافیای و آب و هوای شهری ونیز ایتالیا

ونیز در کشور زیبای ایتالیا واقع شده است. شهر زیبای ونیز مرکز استان ونتو در این کشور است. این شهر در قسمت شمال شرقی کشور ایتالیا بنا شده است. این شهر تقریبا هم سطح دریا می باشد و یکی از زیبایی های آن نیز هماهنگی معماری بی نظیرش با ساختار جغرافیای آن است. اساس این شهر بر جزایر جداگانه و گاه متصل و غیر متصل است. شهر ونیز در کنار دریای آدریاتیک و تالاب ونیزیتا قرار گرفته است و آب و هوای آن نیز مدیترانه ای با رطوبت بالا است.

اطلاعات عمومی که نیاز است در تور ونیز ایتالیا بدانید

مردمان این شهر به مانند سایر مردمان ایتالیا، به زبان ایتالیایی سخن می گویند. به جهت اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا است، واحد پولی آن یورو می باشد. از نظر زمانی نیز این شهر دو ساعت و سی دقیقه از تهران عقب تر است. برق شهری ونیز 230 ولت 50 هرتز است. برای بهره گیری از برق شهری شما نیاز به پریز و دو شاخه F و L شکل دارید. یک فرودگاه پروازهای این شهر را پوشش می دهد. نام این فرودگاه، فرودگاه ونیز مارکوپولو است. جهت رانندگی نیز از سمت راست می باشد.

ونیز از دریچه تاریخ

ونیز از دریچه تاریخ

اگر قصد دارید به هر نقطه ای از کره خاکی از جمله ونیز سفر کنید، بهتر است در ابتدا کمی در خصوص تاریخ و فرهنگ آن منطقه اطلاعاتی کسب نمایید. داشتن این دانش در لذت بردن از بازدید های توریستی نقش به سزایی دارد. اگر قصد بهره مندی از تور ونیز ایتالیا را دارید حتما این بخش را مطالعه نمایید.

شهر ونیز به همان صورت که امروز هست، به عنوان یک شهر و اقامتگاه در سال 800 پس از میلاد مسیح ایجاد و توسعه یافت. البته این منطقه سابقه زیست ماقبل تاریخ نیز دارد.

تالاب ونیز به عنوان زیر ساخت محیطی برای گسترش زیست انسانی در این منطقه نقش مهمی داشته است. قبل از ایجاد ونیز افرادی به صورت پراکنده در این محل به دلیل منابع غنی شکار و ماهیگیری حضور داشته اند اما این منطقه از سال 800 پس از میلاد، رفته رفته به شکل امروزی در آمده است.

بر اساس مطالعات محققان و پژوهشگران در این منطقه قبل از اینکه رومیان به آنجا دست پیدا کنند، گروه های انسانی با فعالیت در زمینه شکار، ماهیگیری، حمل و نقل دریایی و تولید نمک وجود داشته اند. با ورود رومیان به این منطقه رفته رفته به تنوع مشاغل افروده می شود و کیوجا، اولین بندر از میان بنادر مختلف ساخت رومیان در مجاورت ونیز، تاسیس می شود. برخی آثار بدست آمده نشان می دهد که رومیان بیش تر به صورت مرکز تفریحی از این منطقه استفاده می کرده اند.

طبق گفته تاریخ نگاران تاریخ تاسیس شهر ونیز به 25 ماه مارس سال 421 پس از میلاد مسیح باز می گردد. زمانی که کلیسای سنت جاکومتو بر روی پل ریالتو ساخته شد. در این زمان شهر ونیز رسما ایجاد گردید. در سال 568 میلادی با حملاتی که لونگو باردی ها به مناطق اطراف ونیز انجام میدادند، زمینه مهاجرت جمعیت این نواحی به ونیز و افزایش میزان جمیعیت این شهر فرآهم گردید.

آثار دیدنی شهر ونیز

در تور ونیز ایتالیا در خواهید یافت که این شهر متشکل از 118 جزیره متصل و غیره متصل است که از طریق پل ها و آب راه ها به یکدیگر ارتباط دارند. در ونیز اتومبیل و خودرویی برای تردد وجود ندارد به همین دلیل یا باید از قایق استفاده کنید یا پیاده در شهر تردد کنید. ونیز شهر کانال ها است.

آثار دیدنی شهر ونیز

یکی از پدیده های فرهنگی و جذاب ونیزی، کارناوال ونیز است که سالیانه مسافران و گردشگران زیادی  را راهی این شهر زیبا می نماید. این جشن که یکی از جذاب ترین و بزرگ ترین جشن های دنیا است، هر سال در ماه فوریه و دقیقا 58 روز مانده به عید پاک برگزار می شود. در این جشن افراد لباس ها و ماسک هایی مانند شخصیت های تمثیلی به تن می کنند که قابل شناسایی نباشند. فلسفه وجودی این جشن شادی کردن طبقات مختلف کنار هم بدون مشخص بودن مرز های طبقاتی است.

از دیگر آثاری که در تور ونیز ایتالیا توسط تور لیدرهای آسمان پر ستاره پرشیا از آن ها بازدید به عمل خواهد آمد می توان به جزیره و کلیسای سن جورجو ماجوره، مجموعه پگی گوگنهایم، مورانو، کاخ سانتا سوفیا، روا دلی اسکیاوونه، آرسنال، کلیسای سانتا ماریا دلا سالوت، پل ریالتو، گراند کانال، پل افسوس ها، میدان و کلیسای سن مارکو اشاره داشت.

بهترین آفرها و پیشنهادات را در خصوص سفر به ایتالیا به ویژه تور ونیز ایتالیا را می توانید از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا دریافت نمایید. برای تجربه بهترین ها تنها یک تماس فاصله دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته