آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

یزد | ظرفیت گردشگری یزد به‌درستی برای توسعه استان استفاده نشده است


یزد | ظرفیت گردشگری یزد به‌درستی برای توسعه استان استفاده نشده است

یزد | ظرفیت گردشگری یزد به‌درستی برای توسعه استان استفاده نشده است


رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه یزد از ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است گفت: ظرفیت گردشگری یزد به‌درستی برای توسعه استان استفاده نشده است.

غلامعلی سفید امشب در یکصد و پنجمین نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد به روز صادرات اشاره کرد و اظهار داشت: توجه به صادرات نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال، توسعه تولید و کسب ثروت برای کشور را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هر اتفاقی تنها شر و بدی به‌دنبال ندارد اظهار داشت: جهش‌های صادراتی درست در زمانی رخ می‌دهند که ارزش پول یک کشور پایین می‌آید و ارزهای دیگری که محصولات کشور صادرکننده از آن خریداری می‌کنند زیادتر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گردشگری را یکی دیگر از فرصت‌های جهش اقتصادی دانست و گفت: گردشگری فرصت بسیار خوبی است که می‌تواند توسعه بسیار خوب و بالایی برای شهر و کشور ایجاد کند.

وی تصریح کرد: یزد از ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در حوزه گردشگری برخوردار است که اگر به‌درستی از این ظرفیت‌ها استفاده شود، امکان ایجاد توسعه اقتصادی بسیار خوب و بالایی در این شهر و استان فراهم می‌شود.

عضو کمیسیون شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه متأسفانه بسیاری از خارجی‌ها از ترس اینکه بعداً برایشان مشکلی نسبت به اینکه به ایران سفر کرده‌اند پیش آید از این سفر پرهیز می‌کنند ادامه داد: متأسفانه ما در هیچ یک از دو مورد صادرات و گردشگری نتوانستیم به‌درستی استفاده کنیم و بهره‌ای را که می‌توانستیم از این دو عرصه ببریم تاکنون از دست داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: باید بررسی لازم به‌عمل آید و دلایل عدم موفقیت کشور نسبت به این دو حوزه مشخص و نسبت به رفع آن اقدامات لازم انجام شود تا بیش از این فرصت در این عرصه را از دست ندهیم.

سفید ادامه داد: هیئت رئیسه شورا در نشست آخر خود مقرر کرد کمیسیون‌هایی که تکالیفی برای شهرداری و یا سازمان‌های تابعه آن در نظر می‌گیرند، پیگیری‌های لازم برای اجرایی شدن آن را هم انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: سمیه موسوی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=84433
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته