جاذبه آنتالیا

تور لوکس آنتالیا نوروز 98

شهر آنتالیا از لحاظ جغرافیایی در مرکز استان آنتالیا و در منطقه ی مدیترانه و غرب ترکیه واقع شده است. این شهر از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورکوتلی و از جنوب غرب به شهر کمر راه دارد. آنتالیا مرکز صنعت گردشگری ترکیه است و ۳۰ درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه این شهر ساحلی را برای سفر خود انتخاب می کنند.

معنای لغوی آنتالیا، سرزمین آتالوس می باشد و در زمان آتالوس دوم بنا شده است. این شهر پس از پایان پادشاهی برق ها برای مدت کوتاهی مستقل بوده و پس از آن به دست اشغال گران افتاده است. در سال 77 قبل از میلاد این شهر توسط فرمانده سرویلمیوس ایسائوریکوس به خاک روم پیوست و در سال 67 قبل از میلاد به عنوان پایگاه اصلی نیروی دریایی یوپمئیوس معرفی شد. در زمان بیزانس ها مرکز کلیسای جامع بوده و نام آتالئیا گرفته و بالاخره بعد از تصرف ترک ها توسعه یافته است.

آنتالیا در کنار تاریخ کهن و میراث باستانی گرانقدر از تفریحات آبی و ساحل درخشان و بی نظیری برخوردار است. از بهترین ساحل‌ها‌ی آنتالیا ساحل لارا و ساحل کنیاآلتی هستند که سالانه مسافران زیادی از آن دیدن می کنند. همچنین با سفر به آنتالیا می‌توانید ورزش‌ها و تفریحات آبی را روی آب‌های مدیترانه امتحان کنید، روی شن‌های ماسه‌ای و سفید قدم بزنید و زیر آفتاب به تماشای آرامش مدیترانه بنشینید. رودخانه و آبشار ماناوگات، آبشار دودن و آبشار کورسونلو از جاذبه‌های بی‌نظیر آنتالیا هستند. 

تفریحات آبی در آنتالیا به این ها محدود نمی ماند، کشتی سواری در سواحل دریای مدیترانه و تماشای مناظر بکر و استفاده از آب و هوای مطبوع از دیگر جذابیت های گردشگری در این شهر زیبا است. 

 آنتالیا در هیچ فصلی از سال خالی از گردشگر نمی شود و همواره میزبان خوبی برای گردشگران خارجی بوده اما به دلیل زمستان های سرد این شهر، بیشترین گردشگران در فصل های بهار و تابستان آنتالیا را انتخاب می کنند تا بتوانند از تفریحات ساحلی آن نیز استفاده کنند. در ادامه با آسمان پر ستاره پرشیا همراه باشید تا چرخی در زیبایی های آنتالیا بزنیم؛ 

به ما امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]