دیدنی های باتومی

دیدنی های باتومی

دیدنی های باتومی

باتومی یکی از شهر های زیبای کشور گرجستان است که میزان گردشگران خارجی برای تور گرجستان می باشد. این شهر ساحلی با داشتن چندین جاذبه برای مسافران خارجی در لیست مقاصدی قرار دارد که گردشگران به آن مراجعه می نمایند. در این مطلب از “آسمان پرستاره پرشیا ” به بررسی این شهر زیبا خواهیم پرداخت.

باتومی که در کشور گرجستان واقع شده است، در حقیقت یک شهر بندری فوق العاده تماشایی است که در سواحل دریای سیاه جای گرفته است. این موقعیت جغرافیایی در ایجاد مناظر بی نظیر طبیعی موثر واقع شده است. در ادامه به بررسی تاریخ این شهر خواهیم پرداخت.

این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان است. قدمت این شهر را پیش از میلاد مسیح دانسته اند. طبق برخی منابع نام این شهر باتوس بوده است که در منابع مربوط  به قرن چهارم پیش از میلاد یافت شده است. ریشه این نام یعنی کلمه باتوس را طبق فرضیات، یک واژه یونانی به معنای عمیق می دانند.

برای رفتن به این شهر زیبا در سواحل دریای سیاه می توان از هواپیما، اتوبوس، قطار و مینی بوس استفاده کرد. پس گزینه های زیادی برای تردد در اختنیار مسافران قرار دارد.

آب و هوای باتومی تحت تاثیر تحت تاثیر جریان های هوایی دریای سیاه است. باران همراه همیشگی مسافران در این شهر است و این موضوع سبب شده تا این منطقه تبدیل به یکی از مرطوب ترین شهرهای کشور گرجستان شود.

از جاذبه های مختلف باتومی که گردشگران را راهی این شهر می کند به چند نمونه می توان اشاره کرد. میدان اروپا، میدان پیازا، برج ساعت چاچا، بلوار باتومی، موزه استالین، مسجد اورتا، برج الفبا، موزه هنر آجارا، دلفیناریوم، آکواریوم، مجسمه علی ونینو، غیره در کنار اکوتوریسم و طبیعت زیبا در جلب نظر مسافران خارجی برای سفر به این شهر تاثیر گذار هستند.

آسمان پرستاره پرشیا مجری و برگزار کننده تور باتومی با شرایط استثنائی می باشد.

رزرواسیون

تور باتومی


برچسب: در صورتی که بدنبال تورهای مشابه این تور می باشید، می توانید از لینکهای زیر استفاده کنید.