دیدنی های باتومی

دیدنی های باتومی

درباره ی دیدنی های باتومی بیشتر بخوانید


دیدنی های باتومی با توجه به موقعیت گردشگری کشور گرجستان تمام نشدنی است. باتومی به پایتخت تفریحی و گردشگری گرجستان مشهور شده است. همچنین قرارگیری در کناره ی دریای سیاه باتومی را به شهری مهم در اقتصاد گرجستان بدل کرده است. با این وجود باتومی به دلیل نزدیکی به دریای سیاه از آب و هوای معتدل و مرطوبی برخوردار است و تابستان ها گرمای سوزان و زمستان ها سرمای شدیدی ندارد.

در باتومی شما انتخاب های بی شماری برای تفریح دارید. یکی از تفریحات هیجان انگیز در زمستان های این شهر اسکی در کوه های قفقاز است. باتومی توسط کوه ها احاطه شده و بلندترین قله ی اروپا تنها ۲۰۰ کیلومتر با باتومی فاصله دارد. هنگام فرود آمدن در این شهر آن چه از بالا می بینید: ساحل، شهر و کوه ها هستند که شما را مثل هر مسافر دیگری به وجد خواهد آورد. 

همچنین تحت تاثیر یخچال‌های طبیعی، می توانید شاهد رودخانه‌های پر خروش این شهر باشید. از دیگر امتیازهای باتومی، تله کابین سواری است که به شما این امکان را می دهد با هزینه ای اندک سیاحتی بزرگ کنید. در تله کابین که نشسته اید می توانید منظره ای به یاد ماندنی از شهر ساحلی باتومی به خاطر بسپارید.

باتومی مانند تفلیس پر از بازارهای محلی است که با قدم زدن در آن بیشتر با فرهنگ مردم گرجستان و سوغاتی ها و غذاهای محلی این کشور آشنا می شوید. بازارهای محلی در کنار فضای شهری مدرن، ترکیب جالب و منحصر به فردی از یک شهر ساحلی است. یکی از تفاوت های باتومی با دیگر شهرهای گرجستان، ساختار مدرن و پیشرفته ی این شهر است. از این نظر باتومی برای جوان تر ها شهری سرگرم کننده و در عین حال متنوع است.

اگر هنوز به انتخاب این کشور برای سفر تردید دارید در ادامه ی مطلب، همراه ما باشید:

 

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]