دیدنی های تفلیس

دیدنی های تفلیس

درباره ی دیدنی های تفلیس بیشتر بخوانید


دیدنی های تفلیس، یکی از باستانی ترین شهرهای دنیا در کشور گرجستان را باید از نزدیک ببینید. قدمت تفلیس به دو هزار سال پیش برمی گردد و بعد از شهر باتومی، توریستی ترین شهر گرجستان است. افسانه ای هم در مورد پیدایش این شهر وجود دارد، افسانه ای که بر اساس آن پادشاه برای شکار قرقاوُل به آن منطقه رفته بود، قرقاول شکار شده در هنگام شکار در درون چشمه های آب گرم گوگرد افتاد و گوشت آن بسیار راحت پخته شد، وجود چشمه های جوشان آب گرم دلیلی شد که پادشاه وقت پایتخت خود را به تفلیس انتقال بدهد.

گرجستان از دیرباز به سبب موقعیت جغرافیایی مناسبی که داشته همواره مورد توجه حکومت های بزرگ بوده و در طول تاریخ تحت سلطه ی کشورها و امپراتوری های مختلف درآمده است. گذر از کوچه پس کوچه های تفلیس و بازدید از مکان های تاریخی و تفریحی آن، سرگذشتی را که بر این سرزمین رفته مشخص می کند.

دیدنی های تفلیس آنقدر وسیع و متنوع است که هر سلیقه ای را راضی می کند، اگر شیفته ی بناهای تاریخی و موزه ها باشید تفلیس با داشتن تاریخی کهن، برنامه ی گردشگری هر روز شما را پر می کند و اگر هم دوستدار مراکز خرید مدرن و بازارهای محلی باشید، تفلیس پیشنهادهای زیادی برای شما دارد. هنگامی که در خیابان ها و محله های تفلیس گردش می کنید، مجموعه ای از ساختمان ها را می بینید که با ترکیبی از معماری قرون وسطایی، کلاسیک، آسیای میانه و معماری مدرن ساخته شده اند.

از معماری چشم گیر این شهر که بگذریم اقلیم نیمه گرمسیری و مرطوب تفلیس باعث شده مسافرت به آن محدود به فصل خاصی نباشد، اگر در تابستان سفر کردید گرمای هوا شما را به سمت پارک های آبی می کشاند و اگر مسافر زمستان هستید اسکی در کوه های قفقاز و آب تنی در حمام های سولفور را فراموش نکنید. با این حال بهترین فصل برای سفر به این شهر خاطره انگیز بهار و پاییز است.

در ادامه آسمان پرستاره پرشیا جاذبه های شهر تفلیس را برایتان معرفی کرده است، با ما همراه باشید:

به ما امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]