آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

آب نمای دبی

آب نمای دبی

آب نمای دبی

آب نمای دبی در دریاچه مصنوعی برج الخلیفه قرار گرفته است و باید آن را بزرگترین آبنمای سراسر کره ی زمین بدانیم.شرکت مشهور وی ای تی، مسئولیت طراحی و ساخت این آب نمای لوکس را برعهده داشته است و طبق انتظار محصول کار آن فوق العاده به نظر می رسد.

این آب نما از 5 دایره متصل به هم تشکیل شده است و با اجرای رقص موسیقی و نور و آب در آن،چیزی شگفت انگیز و فوق العاده زیبا و رویایی را مشاهده خواهید کرد.چراغ های ال ای دی آب نمای موزیکال دبی، مرتب تغییر رنگ داده و شما می توانید رقص نور و آب را از فاصله ای نزدیک به 32 کیلومتر دورتر، ببینید.

ساخت آب نما

ساخت آب نمای دبی

محمد ابن راشد آل مکتوم، حاکم وقت دبی فرمان ساخت این آب نما را در دریاچه برج خلیفه که دریاچه ای مصنوعی در زمینی به مساحت 30 هکتار است، صادر نمود.گفته می شود که هزینه ساخت این آب نما به چیزی نزدیک به 800 میلیون درهم رسیده است.

ساختار این آب نما به شکلی است که ارتفاع 275 متری آن، به اندازه 150 متر آب را به سمت بالا پرتاب می کند و این باعث شده که آب نمای دبی به عنوان مرتفع ترین آب نمای جهان، شناخته شود. ساختار آن به شکلی است که می تواند پرتاب آب را به دو سطح ارتفاعی متفاوت انجام دهد: یک سطح ارتفاعی 76 متری و نیز سطح ارتفاعی 152 متری.

آهنگ های آب نما

آبی که این آب نمای موزیکال برای پمپاژ و پرتاب آب جا به جا می کند،به چیزی نزدیک به 83 هزار لیتر می رسد. 6.600 لامپ رنگی که 25 رنگ متفاوت را در خود جای داده اند در آب نمای برج الخلیفه، هیجان انگیز به نظر می رسد. زمانی که این لامپ ها با رقص نور خود بر قامت بنای آسمان خراش برج الخلیفه نور می افکنند، چیزی جادویی و حیرت انگیز مقابل خود خواهید دید.قرار داشتن این آب نما مقابل برج الخلیفه و نیز مرکز خرید مشهور دبی مال نیز بر شکوه و ابهت آن افزوده است.

آهنگ های آب نمای دبی

همان طور که احتمالا می دانید رقص آب و نور در این آب نما، با پخش موسیقی و ضرب آهنگ آن همراه است. از آهنگ هایی که در این آب نما پخش می شود می توانیم به آهنگ آسمان دبی (آهنگ مخصوص مدح حاکم دبی، محمد بن راشد آل مکتوم)، آهنگ برنده جایزه گرمی یعنی بابا یتو، آهنگ امواج بیژن مرتضوی، سرود ملی کشور امارات متحده عربی، آهنگ هندی دوم تانا، آهنگ از خانه بپرس، آهنگ شیک شاک شک، آهنگ همیشه دوستت خواهم داشت ویتنی هیوستون، آهنگ دعا گو از سلن دیون، آهنگ هفت دلاور از المر برنشتاین و … اشاره کنیم.

زیپ لاین آب نما

زیپ لاین آب نمای دبی

گذشته از جذابیت آب نمای موزیکال دبی،اینجا می توانید از زیپ لاین آن نیز استفاده کرده و هیجان را با زیبایی ها همراه سازید. زیپ لاین مورد نظر از بالای آب نما رد شده و سوق البحار و برج الخلیفه را نیز پشت سر می گذارد. این زیپ لاین مسیری نزدیک به 90 متر را طی کرده و ارتفاعی معادل 30 متر دارد.

زمان اجرای آب نمای دبی

اجرای رقص موسیقی و نور و آب در این آب نما،روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 13 بعد از ظهر تا 13:30 بعد از ظهر و نیز از ساعت 18 عصر تا 23 شب انجام می پذیرد.(لازم به ذکر است که اجرای آب نما در این فواصل، هر نیم ساعت یک بار و هر بار به مدت 6 دقیقه، انجام می شود.) زمان اجرا همین طور در روزهای شنبه و جمعه بین ساعت 13:30 بعد از ظهر تا 14:00 بعد از ظهر و نیز بین ساعت 18 عصر تا 23 شب خواهد بود.

دسترسی به آب نمای دبی

هزینه بازدید از آب نمای دبی

بازدید از آب نمای دبی، کاملا رایگان است و هر چند بار که مایل باشید امکان بازدید از آن، بدون پرداخت هزینه را خواهید داشت.البته قایق سواری در دریاچه مصنوعی برج الخلیفه و تماشای آب نما از آن فاصله نزدیک،نیاز به پرداخت هزینه ای نزدیک به 65 درهم را ایجاد خواهد کرد.

دسترسی به آب نمای دبی

برای رفتن به این نقطه، راه ساده ای در پیش دارید. شما می توانید به کمک مترو، خود را به ایستگاه مرکز خرید دبی مال برسانید. برای این منظور، لازم است که خط قرمز مترو دبی را انتخاب نمایید. همین طور تاکسی های دبی مال نیز شما را به این نقطه خواهند رساند.

با خرید تور دبی از آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا، از آب نمای موزیکال دبی و سایر دیدنی های این منطقه، دیدن نمایید.ارسال 60% کل هزینه تور دبی زمان رزرواسیون ضروری و درغیراینصورت رزرو ارسالی تأیید نمی باشد.

تورهای دبی
دیدنی های امارات
زروبلیط ارزان و آنلاین دبی  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
هتل های امارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته