آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بازار قیصریه اصفهان

بازار قیصریه اصفهان

بازار قیصریه اصفهان
از بازارهای دیدنی این شهر بوده و نزد توریست ها محبوبیت زیادی دارد.این بازار در بخش تاریخی شهر واقع شده و نام دیگر آن بازار سلطانی است.اگر فرصت آن را پیدا کنید که در این بازار به گشت بپردازید، فضای تاریخی آن مجذوبتان می سازد.با رسیدن مقابل بازار، سردر قیصریه را مشاهده خواهید کرد.این سردر دارای ارزش تاریخی فراوان است و دوران صفویه را یادآوری می نماید. بازار قیصریه اصفهان در دوران حکومت صفویه در ایران ساخته شده است.

زمان ساخت این بازار به سال 1029 هجری قمری بازمی گردد.در حال حاضر برای رسیدن به این بازار تاریخی، باید به میدان امام اصفهان بروید.همان طور که می دانید میدان امام، از مشهورترین میدان های شهر به حساب می آید. به واقع بخش بزرگی از بار گردشگری این شهر در میدان فوق جمع شده است. این میدان جایی است که سازه های دوران صفویه را بیش از هر جای دیگری خواهید یافت.در این بازار لوکس ترین و گران قیمت ترین کالاها خرید و فروش می شود. در گذشته نیز این طور بوده و د رحال حاضر نیز به همین شکل ادامه پیدا می کند.
به ویژه فرش فروشان در این بازار واقع هستند. اگر مرغوب ترین فرش های دست بافت را بخواهید، این بازار بهترین مکان برای جستجو خواهد بود.این بازار عهد صفویه، در دو طبقه ساخته شده است.در هر یک از طبقات ردیف حجره ها را می بینید که هر یک به سبکی سنتی چیدمان شده اند. البته در طبقه دوم بیشتر حجره ها، بدون فروش مستقیم کالا هستند. به این صورت که بخش بازرگانی و بخش های دفتری در طبقه دوم بازار قرار گرفته اند.به هر صورت گشت و گذار در این بافت تاریخی، لذت زیادی دارد که حتما باید تجربه کنید.
تور داخلی
رزرو بلیط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته