آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

برج ساعت چاچا باتومی

برج ساعت چاچا باتومی

معرفی برج ساعت چاچا باتومی گرجستان

برج ساعت چاچا یا چشمه چاچای باتومی یک بنای مناره ای شکل در مرکز شهر ساحلی باتومی کشورگرجستان است که در نزدیکی دریا واقع شده است و به دلیل داشتن چهار حوض و فواره در چهار طرف آن به برج فواره یا چشمه نیز معروف است.

معرفی برج ساعت چاچا باتومی گرجستان

اولین نکته ای که در مورد این برج وجود دارد و بسیاری از جهانگردان و افرادی که از کشور ترکیه بازدید کرده اند نیز به آن معترف اند، این است که این بنا تشابه بسیار زیادی به برج ساعت ازمیر ترکیه دارد. در واقع برج ساعت چاچا کپی دقیقی از دومین مناره “سلطان عبدالحمید” ازمیر است که در سال 1901 به یاد بیست و پنجمین سالگرد سلطنت سلطان در ازمیر نصب شده است؛ این مناره بیشتر با عنوان برج ساعت در ترکیه شناخته می شود و یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر ازمیر است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید تصویر این برج ساعت، بر روی اسکناس ترکیه ای پانصد لیر به تصویر کشیده شده است.

 نکته جالب دیگر آن نوشیدنی ای است که از فواره های اطراف برج جاری می شود. نوعی نوشیدنی گرجی (ودکا انگور) به نام “چاچا”  به طور رایگان یک بار در هفته آن هم فقط به مدت 15 دقیقه از چشمه جریان می یابد و بین بازدیدکنندگان توزیع می شود. اگرچه مدتی است که این عمل دیگر اتفاق نمی افتد.

این پروژه علاوه بر ساعت، قرار بود یک مرکز اطلاع رسانی گردشگری، چهار استخر روباز و یک رصدخانه نیز داشته باشد.

مرکز اطلاع رسانی گردشگری

مشخصات بنای برج ساعت چاچا باتومی

برج ساعت چاچا به ارتفاع بیست و پنج متر در سال 2012 ساخته شده است. این برج توسط معمار فرانسوی به نام “لوانتین ریموند چارلز پیر” در سبک معماری نئوکلاسیک عثمانی و با طرحی نسبتا پیچیده طراحی و تزیین شده است.

گنبد اصلی آن در راس بنا در ارتفاع بیست و پنج متری آن قرار گرفته است و چهار گنبد دیگر به دور مناره در ارتفاع پنج متری واقع شده اند.

همچنین یک ساعت در هجده متری برج قرار گرفته است. این بنا توسط چهار حوضچه احاطه شده است که نوعی شراب گرجی با کمک تاسیسات و تجهیزات ویژه به آن می ریزند.

مشخصات بنای برج ساعت چاچا باتومی

وجه تسمیه برج ساعت چاچا باتومی گرجستان

چاچا نوشیدنی ملی گرجستان است، مشروبی قوی، مقطر شده از باقی مانده انگور که پس از تهیه شراب به دست می آید. برخی آن را با گراپا، ودکا یا براندی مقایسه می کنند. گرجی ها همیشه یک بطری پلاستیکی پر از چاچا در اطراف خود خواهند داشت و خوشحال می شوند که آن را با شما به اشتراک بگذارند. به من اعتماد کنید وقتی که می گویم چاچا آزادانه در این کشور جریان دارد. حتی اینجا نیازی به چشمه نیست!

 برج چاچا مغز توسط متفکران و مسئولین شهر باتومی با هدف ایجاد فواره برج ایجاد شد، جایی که به جای آب، چاچا گرجستان، جاری می شود تا به همه (شهروندان و گردشگران) فرصت چشیدن طعم آن را بدهد.

طرحی که در ابتدا برای ساخت این بنا به عنوان “اولین برج چاچا گرجستان” توصیف شده است بسیار مورد توجه بود و در زمان ساخت آن مسئولین شهر بسیار امیدوار بودند که این برج جمعیت فزاینده ای از بازدید کنندگان و گردشگران را به خود جلب کند.

وجه تسمیه برج ساعت چاچا باتومی گرجستان

کشور گرجستان در سال های گذشته، راه های زیادی را برای جذب توریست در پیش گرفته است. و در راس آن شهر ساحلی باتومی، از طریق  اجرای پروژه های توریستی خود، جاذبه های شگفت انگیزی از ساختمان های کیک عروسی گرفته تا برج های شیشه ای دبی و تراموا هوایی آینده را ارائه می دهد.

جذب توریست

این بنا در شب توسط چراغ های شب روشن می شود و فضای جادویی دل پذیری را ایجاد می کند. حتما هنگام غروب خورشید و در طول شب از این بنا بازدید کنید؛ نمایش نور شما را به تعجب خواهد انداخت. چراغ ها، این برج را به طرز چشمگیری در برابر پس زمینه آسمان شب و ستاره های چشمک زن دو چندان زیبا نشان می دهند. گردشگران عاشق کلیک کردن روی دوربین هایشان و گرفتن عکس های این بنا در شب و در هنگام غروب خورشید هستند.

آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا مجری تورهای باتومی گرجستان شما را به همراهی در این تور و بازدید از برج ساعت چاچا دعوت می کند. شما می توانید با شماره 02122887100 تماس حاصل کنید تا کارشناسان آژانس آسمان پرستاره شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته