آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

برج قاب طلایی دبی

برج قاب طلایی دبی

برج قاب طلایی دبی

در تور گردشگری دبی سازه های عجیب و آسمان خراش های لوکسی را خواهید دید که چشم ها از تماشای آن ها سیر نمی شوند.اما برج قاب طلایی دبی یا قاب عکس دبی یا دبی فریمف چیزی کاملا متفاوت است که شاید تنها می توانستیم در فیلم های تخیلی نظیر آن را مشاهده کنیم.

پیشتر نیز سازه های عجیب و بناهایی با معماری متفاوت را در شهر دیدنی دبی دیده بودیم، اما این قاب عکس با روکش طلایی سازه ای حیرت انگیز است که توانسته توریست های زیادی را به شوق دیدن خود، به دبی جذب کند.

قاب طلایی دبی

این قاب عکس را باید یکی از تازه ترین بناهایی بدانیم که در دبی ساخته شده است.بنای آن در پارک زعبیل جای داشته و به سرعت موفق شده در سراسر جهان به شهرت برسد.این بنا در روز نخست ماه ژانویه سال 2018 میلادی افتتاح گردید.

قاب طلایی دبی

طراحی اولیه برج قاب طلایی دبی

ماجرای طراحی اولیه ساخت این بنای لوکس و پرزرق و برق نیز در جای خود جالب است. زمانی که در سال 2008 میلادی تصمیم به ساخت این برج گرفته شد، طراحی آن به مزایده گذاشته تا بهترین و برترین شرکت طراحی ساختمان، از میان متقاضیان قبول این پروژه، انتخاب شود. 

در نهایت طرح فراناندو دونیس که طراحی مکزیکی بود، با اکثریت آراء داوران، به عنوان طرح برگزیده انتخاب شد.ناگفته نماد که دونیس به خاطر این پیروزی، 100 هزار دلار نیز جایزه دریافت کرد.طراحی اولیه

از جمله 11 داور حاضر در انتخاب این طرح باید به شیخ حمدان بن راشد آل مکتوم ولیعهدحاکم دبی،رییس اتحادیه بین المللی معماران امارات متحده عربی،مدیر کل شهرداری دبی و غیره اشاره کرد جالب است بدانید که 926 طرح برای دبی فریم پیشنهاد شده و در میان آن ها طرح فعلی رای آورد.

محل قرارگیری برج قاب طلایی دبی

طبق طرح دونیس، این قاب عکس غول آسا و طلایی باید جایی قرار می گرفت که از آن جا می توانستند به دبی جدید از دریچه ای زرین نگریسته و تحولات و پیشرفت های آن را شاهد باشند. این طرح مورد قبول قرار گرفته و بودجه کافی به آن اختصاص یافت.

گفته می شود که برای ساخت این بنای تجاری و البته با هدف ساخت جذب توریسم، نزدیک به 230 میلیون درهم امارات هزینه شده است. ارتفاع این برج استثنائی 150 متر بوده و عرض آن نیز به 105 متر می رسد. در ساخت این بنا از 2.900 متر مربع شیشه چند لایه استفاده شده است.

همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید این برج طلاپوش شده، نقش و نگارهایی از نماد Expo 2020 دارد که دبی در سال 2020 میلادی میزبانی آن را به دست آورده است.ساخت این بنا در سال 2013 میلادی آغاز شد و از جدیدترین و مدرن ترین تکنولوژی ساختمانی برای ساخت آن بهره برداری گردید.

محل قرارگیری

بخش های مختلف برج قاب طلایی دبی

برای ورود به برج قاب طلایی دبی، باید از درب ورودی شماره 4 پارک زعبیل وارد شوید. در اینجا می توانید بلیط مخصوص قاب طلایی را خریداری نمایید. پس از دریافت بلیط با کمی پیاده روی به ورودی اصلی قاب طلایی خواهید رسید.

البته از همان عقب تر، قادر به مشاهده زیبایی و جلال و جبروت دبی فریم خواهید بود. در ورودی ساختمان، پنج تابلوی راهنمایی وجود دارند: “قسمت اطلاعات”، “ورود به پارک زعبیل”، “بازگشت به باجه بلیط فروشی”، “سرویس بهداشتی” و “خروج”

بخش های مختلف

اگر تصمیم گرفته باشید که به برج وارد شوید،باید ابتدا از کنار حوض بزرگ مقابل آن رده شده و سپس مقابل دو درب ورودی قاب طلایی خواهید بود. این دو درب به شما اجازه می دهند که ستون یک یا دو (دو ستون برج) را انتخاب کنید.

هر یک از این دو ستون آسانسورهای شیشه ای دارند که با نقش و نگارهایی تزیین شده اند. بستگی به خود شما دارد که کدام یک از ستون ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شما نمی توانید چمدان یا ساک بزرگی را با خود داخل ستون ها ببرید. به همین دلیل لازم است که وسایل اضافی خود را به لابی من یا مسئول بخش لابی برج تحویل دهید.

طبقه اول برج قاب طلایی دبی

در طبقه اول این برج با یک سری تابلوی متحرک روبرو می شوید که بیشتر آن ها دبی قدیم را به نمایش گذاشته اند. همین طور تابلویی از شیخ راشد آل مکتوم،حاکم قبلی دبی را می بینید که معرفی کاملی از وی در آن قرار دارد.

آسانسور برج قاب طلایی دبی

با سوار شدن به آسانسور برج، خود را داخل یک محفظه شیشه ای بزرگ و لوکس خواهید یافت که با سرعتی چشمگیر حرکت می کند. از داخل این آسانسور، به منظره ای عالی از شهر دبی چشم می دوزید
و شکوه آن با عظمت بیشتری مقابل چشمان شما قرار می گیرد.

با پایان مسیر حرکت آسانسور، به ضلع بالایی برج قاب طلایی خواهید رسید. این ضلع همان نواری است که در بخش بالایی قاب می بینیم و چیزی شبیه به یک پل هوایی را از خود نشان می دهد.

گالری برج قاب طلایی دبی

در این بخش به یک گالری بزرگ و لوکس می رسید. در اینجا تاریخچه ای از دبی، چشم انداز آینده آن، شخصیت های مشهور و غیره قرار گرفته و به نمایش گذاشته شده است. جالب است بدانید که کف این ضلع از قاب طلایی یا دبی فریم،کاملا شیشه ای بوده و راه رفتن روی آن هیجانی زایدالوصف خواهد داشت.

به این صورت که برای راه رفتن روی آن، زیر پای خود را دیده و گویی روی هوا گام برمی دارید. لازم به توضیح است که ظرفیت بازدید کننده از این بخش به طور همزمان، 200 نفر اعلام شده است.

گالری برج

به علاوه در اینجا یک کافه کوچک نیز وجود دارد که می توانید در صورت تمایل از نوشیدنی ها و خوردنی های خاص آن، سفارش داده و طعم های متفاوتی را بچشید. از آن گذشته، یک فروشگاه سوغات و هدایا نیز در این قسمت وجود دارد که معمولا برندهای فوق لوکس در آن مستقر هستند.

فیوچر زون دبی فریم

با به اتمام رسیدن گردش در این طبقه، می توانید از تونل فیوچر زون نیز دیدن کنید. در این تونل فیلمی کوتاه و سه بعدی پخش می شود که در آن دبی در سال 2050 میلادی به تصویر کشیده شده و برنامه های آینده این شهر فوق مدرن را نمایش می دهد.

عکس یادگاری پیش از خروج

در پایان و قبل از ترک کامل مجموعه دبی فریم،می توانید از طریق سیستم عکس برداری دیجیتال آن،یک عکس یادگاری با برج داشته باشید و فایل آن به شما داده خواهد شد.

چطور به برج قاب طلایی دبی برویم؟

همانطور که گفتیم این برج در پارک زعبیل دبی واقع شده است. بهترین راه این است که به وسیله مترو به ایستگاه الجافلیه بروید. از آن جا مسافت زیادی تا پارک زعبیل پیش روی شما قرار نخواهد داشت. در غیر این صورت می توانید از اتوبوس برای رفتن به دبی فریم استفاده کرده و باز در ایستگاه الجافلیه پیاده شوید. در نهایت استفاده از تاکسی هم از هر نقطه ای از شهر ممکن بوده و به راحتی می توانید از طریق تاکسی به محل دبی فریم بیایید.

مشخصات قاب طلایی دبی

وب سایت : https://www.dubaiframe.ae/ar/plan-your-visit
آدرس : Zabeel Park Jogging Track – Dubai – United Arab Emirates
ساعت کاری: از 9 صبح تا 9 شب

نرخ بلیط قاب طلایی دبی

برای بازدید از این سازه عجیب و حیرت انگیز، نیاز به خرید بلیط خواهید داشت که گفتیم در گیت چهارم پارک زعبیل فروخته می شود. هزینه بلیط برای کودکان زیر 3 سال رایگان اعلام شده است. اما کودکان بزرگتر از  3 سال باید 30 درهم امارات پرداخت کرده و هزینه بلیط بزرگسالان نیز معادل 50 درهم امارات در نظر گرفته شده است.

با خرید تور دبی از آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا از این سازه زیبا و لوکس دیدن کرده و دبی را از دریچه ای دیگر نظاره کنید.ارسال 60% کل هزینه تور دبی زمان رزرواسیون ضروری و درغیراینصورت رزرو ارسالی تأیید نمی باشد.

تورهای دبی
دیدنی های امارات
زروبلیط ارزان و آنلاین دبی  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
هتل های امارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته