آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول را باید یکی از نمادهای شهر استانبول به حساب بیاوریم که در میان توریست هایی که به ترکیه سفر می کنند نیز شهرت زیادی دارد.این برج از قدیمی ترین برج های تاریخی جهان به حساب می آید و زمان ساخت آن را باید به سال 1348 میلادی نسبت بدهیم.

به جز خود برج و چشم انداز پانورامایی که از شهر مقابل شما قرار می دهد،رستوران برج گالاتا نیز فرصتی عالی برای صرف یک وعده غذایی خوب با موقعیت استثنائی خواهد بود.برج گالاتا استانبول یک برج سنگی است که در بخش شمالی شاخ طلایی قرار گرفته و نام دیگر آن برج مسیحی است.

ایتالیایی ها و در واقع گروهی از جنوا بودند که این برج را در استانبول به عنوان پایگاهی برای رصد کردن کشتی های عبوری و به عنوان برج دیده بانی ساختند.البته دورانی نیز از این برج به عنوان زندان، استفاده می شد. پیش از این در محل این برج، برج دیگری به نام برج ماگالوس پیکرز قرار داشت که بیزانسی ها در این منطقه ساخته و بعدها تحت زلزله و آتش سوزی ویران شد.

معرفی برج گالاتا

برج گالاتا در تونل زمان

برج گالاتا استانبول  همان طور که گفتیم به وسیله جنوایی ها ساخته شد. هدف اولیه از طراحی و ساخت این برج، دیده بانی رفت و آمد کشتی ها بود و بهترین مکان برای آن در شاخ طلایی استانبول در نظر گرفته شد.اما در دوران سلطان سلیمان، طبقات پایینی برج به عنوان زندانی مخوف مورد استفاده قرار گرفته و زندانیانی که حبس ابد دریافت می کردند، به این مکان منتقل می شدند.

در سال 1509 میلادی برج گالاتا استانبول تحت تاثیر زلزله تخریب شده و صدمات فراوانی دید. اما معمار هایردین مسئولیت مرمت و بازسازی آن را برعهده گرفت و این مسئولیت را به خوبی به پایان رساند.

پس از بازسازی برج

تاج الدین افندی که ستاره شناسی مشهور بود، در یکی از طبقات بالایی برج گالاتا استانبول  رصدخانه ستاره شناسی برپا کرد. اما مدتی بعد برج دچار آتش سوزی شده و کار رصدخانه ناتمام ماند. زندان برج نیز در این دوران جمع شده و خبری از محکومین حبس ابد نبود.

برج گالاتا استانبول برای دورانی بدون کاربری باقی ماند تا زمانی که سلطان مراد سوم دوباره آن را به یک زندان تبدیل ساخت و کارگران کار اجباری زندانی را در آن به مشاغل سخت گماشت.این دوران به سال های 1546 تا 1595 میلادی بازمی گردد.

برج گالاتا در تونل زمان

اما برج گالاتا استانبول همچنان در تندباد حادثه قرار داشته و در سال 1794 میلادی، مجدد دچار حریق شد. با روی کار آمدن سلطان سلیم پادشاه عثمانی، بنای برج ترمیم گشت. در سال 1831 میلادی آتش سوزی دوباره ای راه افتاده و بخش زیادی از برج تخریب گشت. در دوران سلطان محمود، برج دوباره ترمیم شده و در جریان ترمیم آن دو طبقه و یک گنبد مخروطی نیز به بنای آن اضافه گردید.

البته این پایان ماجرا نبود…

و باز هم تا امروز برج گالاتا استانبول بارها و بارها تحت سوانحی قرار گرفته و پس از آن ترمیم شده است. به نظر می رسد که این جاذبه ی گردشگری شهر استانبول را باید پرحادثه ترین آن ها بدانیم. به طوری که در سال 1967 میلادی و در زمان یکی از آخری مرمت های برج؛ گنبد فعلی به بنای برج اضافه شد. تقریبا از همان زمان نیز برج گالاتا از حالت دیده بانی خارج شده و تنها به یک مقصد گردشگری و بنای دیدنی توریستی تبدیل گشت.

معماری برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول بنایی 9 طبقه بوده و ارتفاع آن به 67 متر می رسد. در این برج آسانسورهایی خواهید یافت که تا جایی شما را بالا برده و سپس برای رسیدن به بالاترین نقاط برج باید با طی کردن پله ها بالا بروید. در برج گالاتا قسمت های مختلفی از جمله ورودی برج، سکوی تماشا و رستوران و کافه وجود دارد که در ادامه به هر یک نگاهی نزدیک تر می اندازیم.

معماری برج گالاتا در استانبول

ورودی برج گالاتا استانبول

برای داخل شدن به این برج باید از ورودی آن عبور کنید. این ورودی به واقع دروازه ی ارتباطی میان فضای بیرونی و دنیای تاریخی داخل برج است که شما را با آسانسور آن به طول زمان خواهد برد. ورودی برج با چند پله سنگی آغاز شده و سپس از دری چوبی عبور خواهید کرد. شما می توانید از همان طبق همکف با پله بالا رفت و یا تا طبقه هفتم برج را با آسانسور بالا بروید.

سکوی تماشای برج گالاتا استانبول

این سکو جایی است که از فراز آن می توانید به منظره ای جذاب از شهر استانبول چشم دوخته و نمای 360 درجه آن را پیش چشم داشته باشید. به ویژه اگر در وقت صبحگاه و یا وقت غروب به سکوی تماشای برج بیایید، نمایی فوق العاده پیش چشمانتان قرار خواهد گرفت.

رستوران و کافه برج گالاتا استانبول

همان طور که گفتیم رستوران برج گالاتا استانبول  محلی فوق العاده است که به شما اجازه می دهد تا در ارتفاعی تاریخی در این شهر به میل کردن یک وعده غذایی بنشینید.

فروشگاه خرید سوغاتی

در برج گالاتا استانبول یک فروشگاخ نیز وجود دارد که در آن می توانید انواع و اقسام سوغاتی ها را خریداری نمایید.

چطور برج گالاتا برویم؟

برج گالاتا در محل برکتزاده شهر استانبول قرار گرفته است. شما می توانید با استفاده از تراموا به ایستگاه توپخانه رفته و از آن جا با کمی پیاده روی به محل برج برسید.همین طور اگر قصد مترو سواری داشته باشید، باید به ایستگاه شیشانه رفته و از آن جا به خیابان گلیپ بروید. در خیابان گلیپ به سمت جنوب خیابان پیش رفته و با دقایقی قدم زنی بنای برج را مقابل خود خواهید یافت.چطور برج گالاتا برویم؟

هزینه بازدید برج گالاتا استانبول

هزینه بازدید از برج گالاتا استانبول برابر با 25 لیر ترکیه برای بزرگسالان و 12 لیر ترکیه برای کودکان خواهد بود.

زمان بازدید برج گالاتا استانبول

برای بازدید از برج گالاتا استانبول می توانید هر روز از ساعت 9 صبح الی 20:30 شب، به این مکان مراجعه نمایید.برای بازدید از برج گالاتا به عنوان یک بنای تاریخی و تماشای چشم انداز 360 درجه شهر استانبول،تور استانبول ترکیه را از آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا بخواهید.ارسال 70%کل هزینه تور استانبول زمان رزرواسیون ضروری و در غیر اینصورت رزرو ارسالی تأیید نمی باشد.

رزروبلیط ارزان استانبول -آنتالیا – ازمیر از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته