آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بنای یادبود قتل عام ارامنه

بنای یادبود قتل عام ارامنه

بنای یادبود قتل عام ارامنه

بنای یادبود قتل عام ارامنه همان گونه که از نام آن واضح و مشخص است یک بنای یاد بود است که برای یاد آوری یک رویداد تاریخی درکشور ارمنستان و در شهر ایروان قرار گرفته است.آسمان پرستاره پرشیادر ادامه به معرفی این بنای یاد بود خواهد پرداخت.

بنای یادبود قتل عام ارامنه  

بنای یادبود قتل عام ارامنه را در سال 1965 و در پنجاهمین سالگرد به وقوع پیوستن قتل عام ارامنه به دست ترکان عثمانی (ترکان جوان) و نسل کشی ارامنه در سال 1915 میلادی، ساخته شد.این بنا به یاد بود کشته شدگان ارمنی این رویداد تاریخی ساخته شده است.

بنای یادبود قتل عام ارامنه

معماران بنای یادبود قتل عام ارامنه عبارتند از الاشیان و مکرچیان. این سازه در شهر ایروان، پایتخت ارمنستان وبر فراز دره هرازدان واقع شده است.نام ارمنی این بنا در زبان مردم محلی زیزِرْناکابرْت می باشد که به معنای قلعه پرستوها است.

بنای یادبود قتل عام ارامنه

نمادهای به کار رفته در بنای یادبود قتل عام ارامنه جالب توجه هستند. این بنا دارای تعداد دوازده ستون به صورت همگرا می باشد که بیانگر دوازده استانی هستند که ارامنه در آنجا کشته شده اند. آتش جاودان که در بین این ستون ها جای گرفته است، نماد روح و روان خاموشی ناپذیر ارامنه است.

بنای یادبود قتل عام ارامنه

در کنار بنای یادبود قتل عام ارامنه یک ستون به ارتفاع 44 متر و به شکل سوزنی قرار گرفته است، این ستون، نماد زایش دوباره مردم ارمنی است.علت نام گذاری این بنا به قلعه پرستو از آن جهت است که این پرنده همواره به آشیانه خو باز می گردد حتی اگر ویران شده باشد.

در طول بوستانی که در اطراف بنای یادبود قتل عام ارامنه قرار گرفته است، بازدید کنندگان شاهد یک دیوار صد متری هستند.اگر به این دیوار به خوبی دقت شود، می توان اسامی و نام شهرها و همین طور روستاهایی که نسل کشی در آنها به وقوع پیوسته است را یافت.

چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته