آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تپه پیر لوتی استانبول

تپه پیر لوتی استانبول

تپه پیر لوتی استانبول

پیر لوتی نام نویسنده ای فرانسوی است که نام مستعار او جولیان ویاود بوده و تپه ای در استانبول به اسم او نام گذاری شده است. تپه پیر لوتی استانبول در موقعیت جغرافیایی عالی در منطقه ایوپ و قائم بر خلیج شاخ طلایی قرار داشته و از فراز آن می توان به رودخانه ای پرآب و نشاط آور نیز چشم دوخت.

جاذبه های گردشگری اطراف تپه پیر لوتی استانبول

علت نامگذاری این تپه به نام تپه پیر لوتی استانبول که تپه عشاق نیز نام دارد ، علاقه زیادی این نویسنده فرانسوی به این تپه استانبولی بود که باعث می شد او گاه و بیگاه به اینجا آمده و در کافه های منطقه رفت و آمد داشته باشد. تعلق خاطر پیر لوتی فرانسوی به این تپه باعث شد که نام آن برای همیشه به این نویسنده اختصاص پیدا کرده و هرگز نیز با تغییر آن موافقت به عمل نیاید.

تپه پیر لوتی استانبول

تپه پیر لوتی استانبول در 14ام ژانویه سال 1850 میلادی به دنیا آمد.گفته می شود که پیر لوتی برای نوشتن معروف ترین رمان خود یعنی “آزیاده” از این منطقه و خلیج شاخ طلایی و برج گالاتا؛ الهام گرفته است. جالب است بدانید پیر لوتی کتابی نیز به نام “به سوی اصفهان” دارد که برای نوشتن آن سفری در شهرهای شیراز، اصفهان، قم و تهران و بندر انزلی داشته است.

تپه پیر لوتی استانبول دارای موقعیت تفریحی و توریستی فوق العاده ای بوده و به جز حال و هوای بی نظیر آن می توانید از کافه و رستوران های منطقه نیز لذت ببرید. تپه پیر لوتی را باید یکی از بام های شهر استانبول دانست. دیگر بام ها و نقاط توریستی مرتفع شهر از جمله برج گالاتا، تپه چاملیجا و برج سفیر هستند.

تفریحات تپه پیر لوتی استانبول

نخستین تفریحی که در تپه پیر لوتی استانبول با آن سر و کار خواهید داشت،تله کابین است که با سوار شدن به آن، می توانید مناظری عالی را پیش چشم خود داشته باشید. به جز آن، لذت پیاده روی در این منطقه و تماشای مناظر دوردست عالی به نظر می رسد. شما می توانید در این بام استانبول نشسته و به چشم انداز پانورامای شهر چشم بدوزید.به علاوه کافه و رستوران های پیرلوتی نیز از جمله جذابیت های آن هستند.

تفریحات تپه پیر لوتی استانبول

رستوران و کافه های تپه پیر لوتی استانبول

همان طور که گفتیم بخش بزرگی از جاذبه های تفریحی در تپه پیر لوتی استانبول به خوردن و آشامیدن در کافه ها و رستوران های آن مربوط می شود.به ویژه با توجه به آب و هوای تازه و خنک منطقه، صرف صبحانه در تپه پیر لوتی استانبول رواج بسیاری دارد و بیشتر مراجعان آن، به شوق میل کردن صبحانه های پیر لوتی به این مکان می آیند. چای که در اینجا می نوشید، طعمی متفاوت دارد و آب و هوای منطقه حسابی سرحالتان خواهد کرد.

چطور به تپه پیر لوتی استانبول برویم؟

برای رفتن به تپه پیر لوتی استانبول می توانید به ایوپ رفته و از آن جا به وسیله ی تراموا خود را به تپه برسانید.همچنین شما می توانید به وسیله متروبوس به ایستگاه ایوانسرای آمده و از آن جا خود را به ایوپ برسانید.در صورتی که از سمت میدان تکسیم شهر به این تپه می آیید، خط اتوبوس T55 را سوار شوید.

در نهایت به تله کابین تله فریک می رسید که با پرداخت 2.5 لیر ترکیه بابت سوار شدن به آن، می توانید به تپه پیر لوتی استانبول بروید.(در ضمن شما می توانید از استانبول کارت برای پرداخت هزینه این تله کابین استفاده نمایید.) البته این به انتخاب خود شما بستگی دارد و می توانید به جای استفاده از تله کابین با پیاده روی خود را به تپه برسانید که شاید به مراتب نیز جذاب تر باشد.

مسیر تله کابین تله فریک تا رسیدن به تپه، چیزی در حدود 385 متر است که با توجه به سرعت آرام تله کابین نزدیک به  3 دقیقه به طول می انجامد.

زمان بازدید از تپه پیر لوتی استانبول

طبیعی است که این تپه با توجه به ماهیت طبیعی بودن آن، زمان بازدید خاصی ندارد؛ اما اگر بخواهید برای رسیدن به تپه ، سوار تله کابین تله فریک شوید؛ باید ساعت کار آن یعنی 8 صبح تا 23 شب در تابستان و 8 صبح تا 22 شب در زمستان را مد نظر قرار دهید. لازم به ذکر است که این ساعت کاری تله کابین مربوط به هر روز هفته بوده و تعطیلی برای آن اعلام نشده است.

تپه پیر لوتی استانبول محل فیلمبرداری سریال های عاشقانه ترکی

جالب است بدانید که تپه پیرلوتی و کافه های آن، از بهترین لوکیشن های فیلمبرداری است که به وسیله کارگردانان سریال های ترکی مورد استفاده قرار می گیرد.

جاذبه های گردشگری اطراف تپه پیر لوتی استانبول

جالب است بدانید که یکی از قبرستان های شهر استانبول در همین تپه قرار گرفته است. این قبرستان در سراشیبی تپه پیر لوتی استانبول قرار داشته و یکی از دامنه های آن را به خود اختصاص داده است. اگر چه نمی توان قبرستان را در شمار جاذبه های گردشگری قرار داد،اما جای دارد که از وجود این آرامگاه در این مکان مطلع باشید.

به علاوه لازم به ذکر است که آرامگاه ایوب سلطان که از یاران وفادار حضرت محمد (ص) بوده، در همین قبرستان و در پایین ترین نقطه آن قرار دارد و می توانید از آرامگاه وی در اینجا دیدن نمایید. از دیگر جاذبه های گردشگری اطراف تپه پیر لوتی استانبول می توان به مینیاتورک، دلفیناریوم استانبول، مسجد ایوپ سلطان و غیره اشاره کرد.

مینیاتورک

مینیاتورک، یک پارک مینیاتوری بسیار دیدنی در شهر استانبول است.این پارک تمامی جاذبه های گردشگری استانبول را در ابعادی کوچک در خود جای داده است. به واقع این یک نقشه زنده از دیدنی های استانبول است که می توانید یکجا مشاهده کنید.جالب است بدانید که این مکان های دیدنی به اندازه 25 برابر نسبت به سایز واقعی خود، کوچک شده اند.

این پارک زیبا و دیدنی در سال 2003 میلادی تاسیس شده و چیزی نزدیک به 60 هزار متر مربع مساحت دارد.در اینجا به جز ماکت های دیدنی های شهر استانبول، فضایی سرسبز و یک استخر بزرگ نیز خواهید دید.در پارک مینیاتورک، 122 اثر دیدنی و جاذبه گردشگری را خواهید یافت. پارک مینیاتورک هر روز از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر باز بوده و برای ورود به آن 10 لیر ترکیه باید پرداخت شود.

دلفیناریوم استانبول

دلفیناریوم استانبول از جذاب ترین ها در این شهر است که به ویژه برای کودکان و نوجوانان فوق العاده سرگرم کننده خواهد بود.این دلفیناریوم بزرگترین دلفیناریوم در سراسر قاره اروپا به شمار می رود و چیزی نزدیک به 8.695 متر مربع مساحت دارد.در اینجا 7 استخر پیوسته را مشاهده می کنید که به اندازه 3100 متر مکعب آب را در خود جای داده اند.

در این دلفیناریوم می توانید از نمایش دلفین ها به همراه موسیقی لذت برده و اجرایی بی نظیر را مشاهده کنید.نمایش دلفین ها چیزی نزدیک به 1 ساعت طول کشیده و شما می توانید در پایان با این دلفین ها عکس سلفی نیز بگیرید.

شنا با دلفین های دلفیناریوم استانبول

از همه جالب تر این که در اینجا فرصت آن را خواهید داشت که با پرداخت هزینه ای افزون بر بلیط اولیه ورود به دلفیناریوم؛با دلفین ها به شنا یا غواصی در آب بپردازید.خوشبختانه این دلفیناریوم به حدی بزرگ است که می تواند 950 نفر شامل 64 صندلی وی آی پی را به عنوان تماشاچی در خود جای دهد.

شنا با دلفین های دلفیناریوم استانبول

هزینه ورودی دلفیناریوم 

هزینه ورودی بزرگسالان: معادل 140 لیر ترکیه
هزینه ورودی کودکان 3 تا 11 سال: معادل 110 لیر ترکیه
ورودی کودکان زیر 2 سال نیز بدون استفاده از صندلی، رایگان خواهد بود.

هزینه شنا با دلفین ها

هزینه شنا با دلفین ها برای یک نفر: معادل 850 لیر ترکیه
هزینه شنا با دلفین ها برای دو نفر: معادل 1400 لیر ترکیه
هزینه شنا با دلفین ها برای سه نفر: معادل 2000 لیر ترکیه

هزینه غواصی با دلفین ها

هزینه غواصی با دلفین ها برای یک نفر: معادل 1700 لیر ترکیه
هزینه غواصی با دلفین ها برای دو نفر: معادل 3100 لیر ترکیه
هزینه غواصی با دلفین ها برای سه نفر: معادل 3800 لیر ترکیه

زمان بازدید از دلفیناریوم استانبول شنبه تا پنج شنبه از 14 بعد از ظهر تا 17 عصر است و روزهای جمعه نیز می توانید از ساعت 15 بعد از ظهر تا 17 بعد از ظهر به محل دلفیناریوم بروید.

مسجد ایوپ سلطان

این مسجد به دستور فاتح سلطان مهمت دوم در محل آرامگاه ایوپ سلطان در سال 1453 میلادی بنا گردید. در جریان زلزله سال 1766 میلادی، مسجد ایوپ سلطان صدمات بسیاری دیده و در سال 1800 مورد بازسازی قرار گرفت.در بازسازی های صورت گرفته روی این مسجد، بنای آن تغییراتی پیدا کرده و به سبک معماری باروک نزدیک گشت.

این مسجد دارای گنبدی با 17.5 متر قطر است و دو نیم گنبد دیگر در بخش پشتی آن قرار گرفته اند.در ضمن 4 گنبد کوچک نیز آن را همراهی می کنند.به  داخل مسجد که برویم؛ فضایی مفرش و لوسترهای باشکوه، مجذوب کننده به نظر می رسند.

هتل های نزدیک تپه پیر لوتی استانبول

هتل های نزدیگ تپه پیر لوتی از جمله هتل لازونی و هتل رامادا مرتر هستند.

هتل لازونی استانبول

هتل لازونی دارای 133 اتاق و سوئیت بوده و امکاناتی از جمله رستوران، کافی شاپ، ترانسفر فرودگاهی، خدمات شبانه روزی، استخر سرپوشیده،سونا، جکوزی، ماساژ، ساحل اختصاصی، اینترنت بی سیم در لابی با پرداخت هزینه، کمک های اولیه پزشکی و … را دارا است. از این  هتل تا شهر قدیمی استانبول به اندازه 10 دقیقه مسافت خواهید داشت.

هتل رامادا مرتر استانبول

این هتل دارای امکاناتی چون مرکز آبگرم، استخر سرپوشیده، سالن بدنسازی، سونا،حمام ترکی، رستوران، کافه، مرکز تناسب اندام، پذیرش شبانه روزی و غیره است.در اینجا می توانید در آرامش کامل به سر برده و از غذاهای ترکی رستوران Allegro نیز لذت ببرید. در ضمن با دو دقیقه رانندگی به مرکز خرید مارمارا فروم خواهید رسید.

هتل های نزدیک تپه پیر لوتی استانبول

برای سفر به استانبول و بازدید از این تپه رویایی و رمانتیک؛ با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس حاصل نمایید.

رزروبلیط ارزان استانبول و آنتالیا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته