آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

جزیره بیوک آدا استانبول

جزیره بیوک آدا استانبول

جزیره بیوک آدا در استانبول

اگر از جزایر پرنسس ترکیه چیزی شنیده باشید، باید بگوییم که جزیره بیوک آدا استانبول یکی از همین 9 جزیره پرنسس است که باید آن را جزیره ی بزرگ معنا کنیم.

جزیره بیوک آدا استانبول دارای زیبایی و فضایی فوق العاده بوده و جذابیت توریستی زیادی دارید.آب و هوای فرح بخش، اسکله تاریخی و … در این جزیره بی نظیر هستند.

تاریخچه جزیره بیوک آدا

جزیره بیوک آدا استانبول دارای دو تپه در قسمت شمال و جنوب است که از بالای این دو تپه مناظر زیبای این جزیره را میتوانید ببینید.تپه شمالی معروف به ماناستیر تپه و تپه جنوبی معروف به یوجه تپه می باشد.

تاریخچه جزیره بیوک آدا استانبول

در دوران امپراطوری بیزانس، جزیره بیوک آدا استانبول به عنوان محلی برای تبعید و زندانی کردن مقامات روحانی مورد استفاده قرار میگرفت.
اما در سال 569 میلادی، یکی از امپراطوران بیزانسی یعنی جاستین دوم کلیسایی باشکوه در این جزیره ساخت و چند سال بعد نیز یک قصر به آن اضافه کرد.

از وقایع قابل توجه تاریخی این جزیره باید به پناه آوردن لئون تروتسکی، رهبر انقلابیون بلشویک روسیه اشاره کنیم. در دوران عثمانی ها، جزیره تغییر کاربری داده و از گذشته ی غم انگیز خود فاصله گرفت.

در این دوران جزیره بیوک آدا استانبول به عنوان محل تفریح و خوش گذرانی تبدیل شد و در همان دوران نیز ساختار آن تغییر کرده و ساختمان ها و رستوران های زیادی به آن اضافه شد.

دیدنی های جزیره بیوک آدا در استانبول

خاصیت بارز و متفاوت جزیره بیوک آدا استانبول، این است که در آن خبری از خودرو و یا سایر وسایل نقلیه موتوری نیست.در اینجا شما مردم را در حال دوچرخه سواری یا رفت و آمد با کالسکه های اسب دار می بینید. 

بستنی فروش های دوره گرد حال و هوای خاصی به فضای جزیره داده اند و کافه های فضای آزاد آن نیز عالی به نظر می رسند.

کلیسا حاجیا یورگی

در جزیره بیوک آدا استانبول حتما زمانی را برای بازدید از کلیسا حاجیا یورگی اختصاص دهید. کلیسا در ارتفاع 202 متری روی تپه ای به نام یوجه تپه قرار داشته و بنایی باشکوه دارد.

پیش از رسیدن به کلیسا به میدانی در پای تپه می رسید که از آن می توانید با قاطرهای مخصوص به سمت کلیسا روانه شوید.در اینجا ردیف درختان سر به فلک کشیده بسیار دیدنی و خیال انگیز هستند.

البته شما می توانید به جای استفاده از قاطرها، پیاده و با قدم زنی به کلیسای حاجیا یورگی برسید.اما از آن جایی که مسیر رسیدن به کلیسا شیب نسبتا سختی دارد، معمولا توریست ها قاطرها را ترجیح می دهند.

قاطرها خود مسیر را به خوبی دانسته و نیازی به هدایت شما نخواهند داشت.از یاد نبریم که در این مسیر و پیش از رسیدن به تپه،خانه رشات نوری گون تکین،شاعر بلند آوازه ی ترکیه را نیز خواهید دید.

وقتی به کلیسا برسید،در بخش راست آن خانه کشیش ها را می بینید.در بخش چپ نیز غذاخوری بزرگی وجود دارد که برای خود جاذبه ی جداگانه ای است.
مردم جزیره بیوک آدا استانبول برای کلیسای حاجیا یورگی احترام زیادی قائل هستند و همیشه عده ای را در حال دعا خواندن در این مکان خواهید یافت.

جنگل کاج

در همین حوالی جنگل کاج نیز قرار دارد که تفرج در آن خالی از لطف نخواهد بود.وقتی در جنگل کاج پیش می روید، یتیم خانه یونانی را خواهید دید که به نوعی بزرگترین خانه چوبی جهان است. در کنار آن نیز گورستان کوچکی است که محل دفن کارگران سازنده یتیم خانه می باشد.

پلاژهای ساحلی

از دیگر تفریحات در جزیره بیوک آدا، باید به پلاژهای ساحلی آن اشاره کنیم. اگر به حمام آفتاب علاقه مند باشید،این پلاژها بهترین ها در سراسر ترکیه برایتان خواهند بود.

شما می توانید چترهای آفتابی نیز کرایه کرده و ساعتی را در مقابل آب های بی انتها و تابش نور خورشید به استراحت بپردازید.همچنین می توانید از کلیسای آئوس دیمیتریوس، صومعه هریستوس، مسجد حمیدیه و غیره در این جزیره دیدن کنید.

برای شنا کردن نیز توصیه می کنیم به سراغ جزیره بیوک آدا استانبول ساحل یوروک علی، ساحل کومسال، ساحل نکیبی و ساحل پرنسس مراجعه نمایید.

جزیره بیوک آدا استانبول جزیره گنج

جالب است بدانید که در سال 1930 میلادی، یک گنج بزرگ با 207 سکه ی طلا در این جزیره کشف شد و از آن جهت شاید بتوانیم نام آن را جزیره گنج نیز بگذاریم.سکه های طلای جزیره بیوک آدا استانبول در موزه مردم شناسی نگهداری می شوند.

جزیره بیوک آدا، جزیره گنج!

چطور به جزیره بیوک آدا استانبول برویم؟

برای بازدید از جزیره بیوک آدا استانبول می توانید از قایق یا اتوبوس های دریایی استفاده کنید.هر یک از این دو جذابیت خاص خود را دارند و بسته به سلیقه شما، می توانند برای طی کردن مسیر جالب باشند.

اتوبوس دریایی به مراتب هزینه کمتری دارد، اما از طرفی نیز طی کردن این مسیر با قایق جذابیت بیشتری خواهد داشت.به هر ترتیب برای رسیدن به جزیره بیوک آدا استانبول می توانید هر یک از نقاط مبدأ کادیکوی، بستانچی، سیرکجی و یا کاباتاش را انتخاب کنید.

برای رسیدن به جزیره بیوک آدا استانبول چیزی نزدیک به یک ساعت و نیم در راه خواهید بود و البته در مسیر دیدنی های زیادی سر راه شما قرار دارند.

باید بگوییم که بهترین راه برای رفتن به جزیره بیوک آدا استانبول از طریق اسکله امینونو است که می توانید با پرداخت 4 لیر ترکیه، سوار کشتی شده و به جزیره برسید.
برای بازدید از جزیره بیوک آدا استانبول و سایر دیدنی های شهر استانبول، تور ترکیه را از آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا خریداری نمایید.

رزروبلیط ارزان استانبول و آنتالیا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته