آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

خانه اپرا ایروان

خانه اپرا ایروان

خانه اپرا ایروان

جاذبه های فراوان ایروان پایتخت زیبای کشور همسایه ما یعنی ارمنستان، عاملی بر گرایش گردشگران به انتخاب تور ارمنستان است. این بار به سراغ خانه اپرا ایروان خواهیم رفت تا آسمان پرستاره پرشیا، به عنوان برگزار کننده تورهای خارجی، وظیفه خود را در معرفی بهترین مکان ها و آثار تماشایی آن کشور به انجام رساند.

خانه اپرا ایروان

خانه اپرا ایروان با معماری منحصر به فردش، تاریخ مخصوص به خود را دارد.شروع ساخت این سالن را در دهمین سالگرد جمهوری ارمنستان شوروی و در سال 1930 میلادی و در 28 نوامبر همان سال دانسته اند.در تاریخ 20 ژانویه در سال 1933 میلادی و پس از تکمیل این سازه، خانه اپرا ایروان به افتتاح و بهره برداری رسید.

خانه اپرا ایروان

معماری این سازه یعنی خانه اپرا ایروان بسیار جالب و تماشایی است. این ساختمان از دو سالن با یک سقف مشترک و دو استیج جداگانه تشکیل شده است.یکی از این سالن ها، سالن کنسرت آرام خاچاتوریان نام دارد. سالن دیگر نیز سالن اپرا و باله ملی تئاتر ارمنستان می باشد.

خانه اپرا ایروان

از ویژگی های سالن های تشکیل دهنده ساحتمان خانه اپرا ایروان می توان به دو مورد اشاره داشت.نخست این که هردو سالن آن به صورت اکوستیک طراحی و ساخته شده اند؛ دومین موضوع نیز شباهت هر دو سالن به آمفی تئاترها می باشد.

خانه اپرا ایروان

این سازه توسط معمار برجسته، الکساندر تامانیان طراحی گردیده است.البته سالن کنسرت آرام خاچاتوریان به وسیله پسر تامانیان، جورج ساخته شده است و کار نیمه تمام وی را به اتمام رسانده است.سالن کنسرت آرام خاچاتوریان ظرفیت گنجایش 14 هزار نفر را در زمان برگزاری کنسرت دارا می باشد.

خانه اپرا ایروان

این درحالی است که سالن اپرا و باله ملی تئاتر ارمنستان ظرفیت 1260 را دارد.در اطراف خانه اپرا ایروان محوطه ای وجود دارد که به پاس گرامیداشت و بزرگ داشت آهنگسازان و شاعران، مجسمه هایی در آنجا قرار داده شده است.چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته