آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول که از معروف ترین خیابان های شهراستانبول  ترکیه است و باید به بخش اروپایی شهر و منطقه بی اوغلو بروید.لازم به ذکر است که نام این خیابان، پس از جنگ ترکیه “استقلال” گذاشته شده است.

طول خیابان استقلال به چیزی نزدیک به 1.4 کیلومتر می رسد و در تمام این مسیر انبوهی از مغازه های مختلف، بوتیک ها، کافه ها، رستوران ها و مراکز خرید و غیره را مشاهده می کنید که همگی در کنار هم موجب ازدحام هر روزه جمعیت شده اند.

تاریخ خیابان

جالب است بدانید که طبق برآوردها و چیزی که آمار نشان می دهد؛ خیابان استقلال استانبول هر روز نزدیک به 3 میلیون بازدید کننده دارد که از میان مردم شهر استانبول و توریست هایی که به این شهر سفر کرده اند، تشکیل می شوند. 

به علاوه نزدیکی این خیابان به میدان مشهور تقسیم به عنوان میدان اصلی شهر نیز بر شدت اوضاع می افزاید. در حقیقت اگر دو سر این خیابان 1.4 کیلومتری را در نظر بگیریم؛ یک سر آن به میدان تقسیم رسیده و سر دیگر نیز به ایستگاه تروی شیشانه محدوده می شود.

تاریخ خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول از دوران عثمانی ها در ترکیه وجود داشته و آن زمان به این خیابان کادی کبیر یا همان خیابان بزرگ می گفتند و این خود نشان اهمیت خیابان استقلال در عصر عثمانی ها در ترکیه است. در آن دوران ثروتمندان و خانواده های اشرافی در این خیابان سکونت داشتند و خیابان استقلال یکی از لوکس ترین مناطق شهر به حساب می آمد. 

اما در 29ام ماه اکتبر سال 1923 و پس از جنگ ترکیه ، نام این خیابان از کادی کبیر یا خیابان بزرگ به خیابان استقلال تغییر پیدا کرد.در سال 1955 میلادی، خیابان استقلال استانبول صحنه درگیری و غارت قرار گرفته و تظاهرات ضدیونانی در آن، به هرج و مرج و چپاول مغازه ها تبدیل شد. 

در حوالی دهه 1970، سبک زندگی در خیابان استقلال تغییر پیدا کرده و خانواده های اصیلی که در آن سکونت داشتند ؛ دسته دسته  این خیابان را ترک کردند. زیرا این خیابان به مکانی نامطلوب تبدیل شده بود.به جای آن مهاجران از کشورهای مختلف به خیابان استقلال کوچ کرده و یک تنوع نژادی بهم ریخته ای در آن به وجود آوردند. 

در نهایت چیزی که امروز از خیابان استقلال استانبول می بینیم، حاصل ساماندهی آن در سال 1980 -1990 میلادی شورای محلی استانبول به وضعیت این خیابان رسیدگی کرد به طور مثال سنگفرش کردن طول خیابان مربوط به آن زمان است.

معماری ساختمان های خیابان استقلال استانبول

ساختمان های موجود در خیابان استقلال استانبول جزو سبک های نئو کلاسیک،نئو گوتیک،احیای رنسانس، هنر نو ،و اولین معماری ملی ترکی می باشد. به جز سبک های نام برده بخشی از ساختمان ها مربوط به اولین سال های ترکیه هستند که سبک آن ها آرت دکو می باشد.

معماری ساختمان های خیابان

دیدنی های خیابان استقلال استانبول

در خیابان استقلال استانبول به جز بوتیک ها، مراکز خرید، رستوران و کافه ها؛ می توانید از ساختمان های قدیمی و تاریخی دیدن کرده و بخشی از فرهنگ و تمدن شهر را در آن کشف نمایید. ساختمان هایی که از دوران عثمانیان به جای مانده و یا با سبک های نئوگوتیک، نئورنسانس و غیره ساخته شده اند.

در کنار این ساختمان های تاریخی، بناهای مدرن استانبول را نیز می بینید که به خیابان استقلال رنگ و لعاب داده اند. در ضمن در اینجا میتوانید از کلیسای سنت آنتونی، کلیسای سنت ماری دراپریس و موزه پرا دیدن کرده، به موزه باشگاه ورزشی گالاتاسرای بروید و موزه مادام تسو را بازدید نمایید.

دیدنی های خیابان استقلال

کلیسای سنت آنتونی

کلیسای سنت آنتونی در پلاک 171 خیابان واقع شده است و ایتالیایی ها برای نخستین بار این بنا را در سال 1725 ساختند.البته ساختمان ابتدایی یک بار ویران شده و سپس در سال 1906 بنای فعلی در جای آن ساخته شد.

کلیسای سنت ماری دراپریس

کمی جلوتر در پلاک شماره 215 این خیابان، به کلیسای دیگری به نام کلیسای سنت ماری دراپریس می رسید.این کلیسا در سال 1584 میلادی ساخته شده و در شمار کلیساهای کاتولیک رومی قرار دارد.

موزه باشگاه ورزشی گالاتاسرای

موزه باشگاه ورزشی گالاتاسرای متعلق به باشگاه ورزشی گالاتاسرای است. این موزه در سال 1868 میلادی افتتاح گردیدو این علی سامی ین یعنی مالک و موسس باشگاه ورزشی گالاتاسرای بود که این موزه را برپا کرد.اگر به دنیال فوتبال و مسابقات آن علاقه مند هستید، حتما از این موزه استقبال زیادی خواهید کرد.

موزه مادام تسو

موزه مادام تسو مملو از ماکت شخصیت های مشهور سینمایی، علمی و تاریخی است.در این جا می توانید تندیسی از استیو جابز را دیده و یا در مقابل ماکت رافائل نادال بایستید.

موزه مولوی و رقص سماع

تماشا رقص درویشان در موزه مولوی نیز دیگر جاذبه گردشگری خیابان استقلال استانبول به حساب می آید.این موزه یکی از مکان های معروف منتسب به درویش های استانبول است و هم اکنون نیز می توانید رقص دراویش را که به رقص سماع مشهور است، در اینجا ببینید.

اگر به دنیای کتاب علاقه مند هستید، در این خیابان سری هم به کتاب فروشی پاندورا بزنید. در این کتابفروشی، نایاب ترین کتاب ها را پیدا خواهید کرد.کتاب های تاریخی، کتاب های عصر حاضر و غیره همه در کتاب فروشی پاندورا موجود هستند.

برج گالاتا

شما در این حوالی می توانید از برج گالاتا دیدن کرده و یا به عکاسی بپردازید.به طور کلی همیشه عده ای از توریست ها را در این خیابان می بینید که مشغول عکاسی از بناهای تاریخی و یا ساختمان های دارای ارزش هنری هستند.

سینمای جادویی

سینما جادویی دیگر جاذبه گردشگری در این خیابان است که با وارد شدن به آن،فیلم دیدن در سینما را به شکلی متفاوت تجربه خواهید کرد.در اینجا در حقیقت به یک خانه وارد شده و در محیطی کوچک به تماشای فیلم های جذاب ترکیه ای یا انگلیسی می نشینید.

کوچه های فرانسوی

در حالی که در طول خیابان استقلال استانبول پیش می روید، در بخش هایی از آن کوچه های باریک رنگی در سمت راست و چپ دیده می شوند که به کوچه های فرانسوی مشهور هستند. بازدید از این کوچه ها نیز جذابیت خاص خود را دارد.

جالب است بدانید که درخیابان استقلال استانبول ، وسیله نقلیه قرمز رنگی به نام تراموا وجود دارد که می توانید با سوار شدن به آن، تردد خود در طول خیابان را سرعت بخشید.در اینجا حیات شبانه رونق دارد و در اکثر ساعت ها،به ویژه غروب گروه های موسیقی زنده را در جای جای خیابان،به خصوص در ایستگاه مترو تاکسیم مشاهده خواهید کرد.

به علاوه در قسمت پشتی خیابان استقلال، به مراکز و گالری های هنری گوناگونی می رسید که موزه پرا و گالری های هنری دیگر،از جمله آن ها هستند. در این گالری ها می توانید آثار هنری تاریخی و هنر معاصر هنرمندان ترکیه را مشاهده نمایید.

مشهورترین بوتیک ها و فروشگاه های خیابان استقلال

اگر در خیابان استقلال استانبول به جز تماشای همهمه ی آن و لذت بردن از حال و هوای مسیر، قصد خرید کردن نیز دارید؛بد نیست که با مشهورترین بوتیک های این خیابان آشنا شوید.

مشهورترین

فروشگاه سفورا

بانوان حتما به فروشگاه سفورا در خیابان استقلال سر می زنند.این برند لوازم آرایشی از بهترین برندهای لوازم آرایشی فرانسوی به شمار می رود و یکی از جذاب ترین فروشگاه های موجود در این خیابان قرار دارد که توصیه می کنیم به هیچ وجه آن را از دست ندهید.

فروشگاه کوتون

این فروشگاه یکی از مشهورترین فروشگاه های پوشاک در سراسر کشور ترکیه است و جالب است بدانید که در 25 کشور دیگر دنیا نیز شعباتی دارد.در این فروشگاه می توانید لباسهای مردانه، زنانه و همین طور کیف و کفش های مرغوب و بسیار جذاب را خریداری کنید. این فروشگاه در دو پلاک 52 و 154 واقع شده است.

فروشگاه زارا

همه ما برند زارا را به خوبی می شناسیم و اگر مایل به بازدید از فروشگاه این برند باشید؛ باید گفت که یک شعبه از فروشگاه زارا که اتفاقا از بزرگترین شعبات آن است؛ در خیابان استقلال استانبول قرار دارد.
در این شعبه می توانید انواع پوشاک، کیف و کفش و غیره از برند زارا برای بانوان، آقایان و کودکان را خریداری کنید. از آن جایی که زارا برند مشهور و در عین حال نه چندان گران قیمتی است؛ معمولا فروشگاه زارا را شلوغ خواهید یافت.

پاساژ چیچک

این پاساژ یکی از مشهورترین و در عین حال قدیمی ترین مراکز خرید شهر استانبول است.در پاساژ چیچک بوتیک های مختلفی را می یابید و در کنار آن ها چندین رستوران معروف نیز قرار دارندکه برای صرف ناهار پس از یک روز گشت و گذار، عالی هستند.

فروشگاه آدیداس

این برند نیز برای همه شناخته شده است و یک فروشگاه از آن را در خیابان استقلال در دسترس خواهید داشت.فروشگاه برند آدیداس نیز همیشه شلوغ دیده می شود و شاید برای ورود به آن، لازم باشد کمی صبر کنید.

فروشگاه ال سی وایکیکی

ال سی وایکیکی نیز فروشگاه پوشاک دیگری است که حتما با ورود به آن، دست خالی بازنخواهید گشت.این فروشگاه در خیابان استقلال استانبول قرار داشته و در آن پوشاک متنوع و باکیفیت زنانه، مردانه و بچه گانه را می یابید.ال سی وایکیکی نیز در 46 کشور دنیا دارای شعبه بوده و باید آن را یک برند پوشاک موفق ترکیه ای بدانیم.

فروشگاه  اچ  اند ام

اچ اند ام برندی سوئدی است که با توجه به رده قیمتی مناسب آن، فروش بسیار خوبی در کشورهای آسیایی دارد.این فروشگاه را در خیابان استقلال استانبول خواهید یافت.در این فروشگاه بزرگ پوشاک مخصوص خانم ها، آقایان و کودکان را به همراه کیف و کفش های اچ اند ام می توان خریداری نمود.

بهترین رستوران ها و کافه های خیابان استقلال

بهترین رستوران ها

بهترین رستوران های خیابان استقلال استانبول شامل  :   رستوران ایتالیایی پرا، رستوران استانبول 1942، رستوران فیچین روسی، رستوران لادس، رستوران مزه درخت لیمو و رستوران پانوراما 360 استانبول است که هر یک دارای منوهای غذایی جذاب و منحصر به فرد، سرویس عالی و فضایی دوست داشتنی و لوکس هستند.

همچنین اگر به کافه گردی علاقه مند باشید؛ کافه های خیابان استقلال از جمله کافه کافکا نارگیل، کافه مادو، کافه مانداباتماز، کافه اسمر و کافه اربن برایتان گزینه هایی فوق العاده خواهند بود. بعد از چند ساعت گشت و گذار در مراکز خرید و دیدنی های این خیابان، کافه گردی جذابیت خود را خواهد داشت.

در خیابان استقلال استانبول چه بخوریم؟

اگر اهل شکم گردی هستید و می خواهید از دکه های فروش غذای خیابانی در اینجا، چیزی نوش جان کنید؛ توصیه هایی برای شما داریم.باقلوای استانبولی، لقمای ترکی، صدف پر شده، نان شیرینی و سیمیت های ترکیه را حتما در بین غذاهای خیابانی این منطقه، امتحان نمایید.

دیدنی های نزدیک به خیابان استقلال استانبول

از دیدنی های نزدیک به خیابان استقلال استانبول می توانبه کلیسای سنت کاری دیریپریز، کلیسای سنت آنتونی پادورا، محله بی اغلو، کلیسای ارتدکس یونانی ایا تریدا، کلیسای کریمه و … اشاره کرد.

تفریحات نزدیک به خیابان استقلال استانبول

پس از بازدید از خیابان استقلال استانبول، می توانید به نزدیک ترین تفریحگاه ها به این خیابان از جمله ساحل بورشت، ساحل ترو بلو، بسفروس، ساحل سولار و ساحل نان استاپ بروید.

هتل های نزدیک به خیابان استقلال استانبول

از هتل های نزدیک به خیابان استقلال که به نوعی نزدیک به خیابان تقسیم نیز می توانیم به هتل پرا پالاس، هتل ریتز کارلتون، هتل بارسلو، هتل ریکسوس پرا، هتل گزی بسفروس،هتل گرند حیات، هتل سی وی کی استانبول پارک بسفروس، هتل دیوان،هتل اینترکنتینانتال، هتل الیت ورلد، هتل پارما تکسیم، هتل هیلتون، هتل تایتانیک داون تاون،هتل مارمارا تکسیم، هتل پوینت تکسیم و … اشاره کنیم.

ایمنی در خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال از شلوغ ترین خیابان های شهر استانبول است و همان طور که گفتیم همیشه عده زیادی در آن رفت و آمد دارند.از این روی اگر بخواهید حین گردش و خرید در این خیابان، امنیت کامل داشته باشید؛
لازم است که به کیف پول همراه خود دقت داشته و در حفظ آن بکوشید. البته همیشه ماموران پلیس در حال گشت زنی در این خیابان هستند؛اما به هر صورت لازم است که مراقبت شخصی نیز به عمل بیاورید.

امکانات رفاهی نزدیک خیابان استقلال

همانطور که گفته شد تقریبا اکثر امکانات رفاهی مهم در نزدیکی این خیابان قرار داده شده است از جمله پارکینگ با فاصله ای برابر با 35 متر از این خیابان،پایانه اتوبوس در فاصله 12 کیلومتری خیابان استقلال،
ایستگاه راه آهن که با 21 کیلومتر فاصله از خیابان واقع شده است و پمپ بنزین که در فاصله 800 متری این خیابان قرار دارد. همچنین این خیابان پر از کافه،ریتوران،هتل،سفره خانه و… است.

چطور به خیابان استقلال برویم؟

ایستگاه متروی تکسیم و ایستگاه متروی شیشانه در دو سمت خیابان استقلال استانبول قرار گرفته اند از هرجای شهر بخواهید به این خیابان با مترو سفر کنید سر از بالای خیابان استقلال در می آورید. همچنین میتوانید به محض خروج از مترو از تپه ی برج گالاتا عبور کرده و به قسمت پایین این خیابان برسید و با این حساب رفت و آمد با مترو به این خیابان، با سهولت انجام می پذیرد.

اما گذشته از آن اگر به هر شکلی(تراموا،تاکسی،اتوبوس) خود را به میدان تقسیم برسانید،از این میدان تا با کمی قدم زدن به خیابان استقلال استانبول خواهید رسید.این خیابان به قدری مشهور هست که شما برای رسیدن به آن با مشکل مواجه نشوید.

 

برای سفر به استانبول و خرید تور ترکیه، می توانید با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس حاصل نمایید.

رزروبلیط ارزان استانبول و آنتالیا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته