آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

خیابان ریولی پاریس

خیابان ریولی پاریس

خیابان ریولی پاریس

یکی از خیابان های قدیمی اما مورد توجه گردشگران در سفر به پاریس، خیابان ریولی پاریس است امروزه این خیابان در زمره مکان های مورد توجه مسافران خارجی قرار دارد.خیابان ریولی پاریس را در حقیقت با الهام از یک طرح مربوط به انقلاب کبیر فرانسه ساخته شد.این خیابان در زمانی که ناپلئون هنوز با عنوان کنسول اولی شناخته می شد و به دستور وی ساخته شد.

خیابان ریولی پاریس

وی در سال 1801 میلادی دستور ساخت این خیابان را صادر نمود.این خیابان برای گرامیداشت یکی از مهمترین دستاوردهای نظامی و پیروزی های جنگی فرانسه در ایتالیا، آن هم در نخستین لشکر کشی به آن کشور، با نام ریولی نام گذاری شد.عملیات تخریب و آماده سسازی این خیابان در سال 1802 آغاز شد.در ادامه و در سال 1803 این خیابان از میدان کنکورد  و در امتداد باغ تویلری و موزه لوور و کاخ ها گسترش یافت.

خیابان ریولی پاریس

سرانجام در سال 1804 برای جشن تاج گذاری سنگ فرش شده و دو معمار نیز موظف شدند نمای بیرونی ساختمان ها، پارک ها  وقصرها را هماهنگ کنند. در معماری ویژه به کار رفته در خیابان ریوولی؛ به طور کلی احساسی قدرتمند از تلفیق ظرافت و بزرگ ‌نمایی و اغراق شدید دیده می‌شود که از شاخصه‌های سبک معماری نوکلاسیک به شمار می‌رود.

 خیابان-ریولی-پاریس

در یاختمان ها و عمارت های  خیابان ریولی پاریس از سنگ به عنوان یک عامل مهم و اساسی در در نماسازی استفاده شده است. شاخصه مهم به کار رفته در طبقه اول این ساختمان‌ها، استفاده از تزئینات قرنیز سبک، ستون‌ها و قاب‌های بالکن‌دار با نرده‌ها و حاشیه‌های آهنی است.

طبقه دوم کم ارتفاع تر بوده یک اتاق زیر شیروانی و طارمی در بالای آن‌ها ساخته شده است. تنها بخشی از معماری ساختمان‌های این خیابان که در آن عملیات یکسان سازی انجام نشده است را می‌توان سقف بناها دانست که این موضوع حتی امروزه نیز قابل مشاهده است.

ارسال 70%کل هزینه تور زمان رزرواسیون ضروری و در غیر اینصورت رزرو ارسالی تأیید نمی باشد.

رزروبلیط ارزان و آنلاین پاریس از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های فرانسه
هتل های فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته