آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

دره گل ها ارمنستان


دره گل ها ارمنستان

دره گل ها ارمنستان یا زاخکادزور نام شهری گردشگری در کشور ارمنستان است که گردشگران در تور ارمنستان می توانند از آن نیز بازدید داشته باشند.این شهر به دلایل مختلفی به عنوان یک مقصد و جاذبه گردشگر پسند،مورد توجه مسافران ارمنستان قرار گرفته است. با آسمان پرستاره پرشیا همراه باشید.

دره گل ها ارمنستان2

برای دسترسی  به دره گل ها یا زاخکادزور باید به 50 کیلومتری شمال شهر ایروان پایتخت تماشایی کشور ارمنستان رفت.این جاذبه گردشگری در فاصله 3 کیلومتری و در سمت شرقی هرازدان که مرکز استان کوتایک می باشد موقعیت یافته است.پس برای بازدید از آن برنامه زمانی خود را تنظیم نمایید.

دره گل ها ارمنستان

منطقه گردشگری دره گل ها ارمنستان یا زاخکادزور دردامنه جنوب شرقی کوه های تغنیس قرار گرفته است. موقعیت کوهستانی که این شهر بر روی آن واقع شده در ارتفاع 1841 متری از سطح دریا قرار دارد.
زمستان های این منطقه سرد و پر از برف است و تابستان ها آب و هوایی معتدل دارد.

از نقاط قوت دره گل ها یا زاخکادزور در زمنیه گردشگری باید به مرکز اسکی آن اشاره نمود که کاملا هم نوسازی مدرن گردیده است. این مرکز دارای سه خط تله کابین نیز می باشد که اسکی بازان را از کوه پایه به ارتفاعات می برند.

مجموعه ورزشی المپیک زاخکادزور نیز در سال 1967 میلادی به عنوان مرکزی برای اردوی قهرمانان و تیم های ورزشی اتحاد جماهیر شوروی برای حضور در المپیک مکزیک افتتاح شد. این مرکز در سال 2007 میلادی بازسازی گردید و یکی از پیشرفته ترین مراکمز تمرینی ورزشیدر منطقه قفقاز می باشد.

صومعه کچاریس در دره گل ها یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این منطقه است.این بنا یکی از نمونه های مناسب باقی مانده از معماری قرون وسطا است.کلیسای سنت گریگوری، کلیسای سرپ نشان، کلیسای کاتوغیک و کلیسای سرپ هاروتیون چهار کلیسای تشکیل دهنده این بنا هستند.

چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته