آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

زیپ لاین در تهران

زیپ لاین در تهران

زیپ لاین در تهران

زیپ لاین به عنوان یک فراورزش و یکی از مهیج ترین تفریحاتی که امروزه توجه های بیشتری را به خودش جلب کرده است در تهران هم طرفداران خودش را پیدا کرده است. طرفداران زیپ لاین در تهران میتوانند در زیپ لاین برج میلاد و زیپ لاین توچال و زیپ لاین پارک طالقانی و زیپ لاین دریاچه چیتگر این تفریح هیجان انگیز را تجربه کنند.

زیپ لاین در تهران

زیپ لاین چیست

زیپ لاین یک قرقره معلق فولادی ضد زنگ روی یک کابل است. به گونه ای طراحی میشود که شیب دار باشد و توان حمل افراد و بار را دارد. هر زیپ لاینی سه قسمت مهم دارد، قسمت اول طول طناب است که هر چه بلند تر باشد میزان تخلیه ی هیجان شما نیز بیشتر است. دومین بخش مورد توجه هر زیپ لاینی ارتفاع آن است این ارتفاع آن مشخصه ای است که حس پرواز را به ما میدهد. هر چه این ارتفاع بیشتر باشد حس پرواز در ارتفاع بیشتر و با هیجان بیشتری را تجربه میکنیم.

زیپ لاین چیست

تاریخچه زیپ لاین

استفاده از زیپ لاین به گذشته های دور بر میگردد. استفاده از زیپ لاین برای جا به جایی در کوهستان ها در اوایل سال 250 قبل از میلاد در کشورهای چین و هند و ژاپن تخمین زده میشود. همچنین احتمالا در این کشور ها از زیپ لاین به جای پل استفاده میشده اما در سال 1739 برای اولین بار از زیپ لاین به عنوان یک تفریح استفاده شد. در استرالیا از زیپ لاین برای ارائه خدماتی استفاده میشود که هم ضروری هستند هم امکان رساندن آنها از طریق راه های معمول به افرادی که در کنار دره کار میکنند وجود ندارد.

تاریخچه زیپ لاین

انواع زیپ لاین

شما میتوانید هنگام استفاده از زیپ لاین در تهران یا جهان در سه حالت آن را امتحان کنید:

رایج ترین حالت استفاده از زیپ لاین در تهران

حالت اول تجربه ی زیپ لاین روی صندلی یا هارنس میباشد که رایج ترین و عامه پسند ترین حالت تجربه ی زیپ لاین است که افراد با هر رنج سنی میتوانند آن را تجربه کنند.

رایج ترین حالت استفاده از زیپ لاین در تهران

پرهیجان ترین حالت استفاده از زیپ لاین در تهران

حالت دوم، حالت معلق است که در این حالت شما حسی شبیه به دویدن ولی روی هوا را تجربه میکنید در این حالت استفاده از زیپ لاین در تهران شما میتوانید از روی سکوی زیپ لاین خودتان بپرید که بیشترین میزان ترشح آدرنالین را به شما هدیه میدهد.

پرهیجان ترین حالت استفاده از زیپ لاین در تهران

تجربه ی حس پرواز در زیپ لاین در تهران

حالت سوم، حالت خوابیده، بهترین حالتی است که میتوانید در زیپ لاین در تهران تجربه کنید. در این حالت شما به شکل پرنده ای در می آیید که در حال پرواز است این حالت همانی است که توانست به بشر حس فوق العاده ی پرواز کردن را هدیه بدهد.

تجربه ی حس پرواز در زیپ لاین در تهران

زیپ لاین برج میلاد

زیپ لاین مجموعه ی برج میلاد واقع بر روی دره ای با ارتفاع 30 متر و طول 130 متر یکی از جدیدترین و جذاب ترین تفریحات برج میلاد تهران محسوب میشود. در زیپ لاین برج میلاد شما به وسیله سیم بکسل بر فراز این دره ی مهیج در مدت 30 ثانیه و با سرعت 60 تا 70 کیلومتر به پرواز در می آیید. برای بازگشت از مسیری که پرواز کرده اید نیز پلی چوبی ساخته شده تا مسیری که با هیجان طی کرده اید با هیجان بیشتری برگردید.

زیپ لاین برج میلاد

ایمنی زیپ لاین در تهران

از آنجا که زیپ لاین به نظر تفریح خطرناکی میرسد و ممکن است بعضی افراد از بابت محکم بودن سیم بکسل و امکانات زیپ لاین دچار شبهه شوند لازم دیدیم تا برای شما توضیح دهیم که زیپ لاین برج میلاد در تهران از نظر ایمنی در شرایط کاملا استانداردی قرار گرفته است که سلامت شما را تضمین میکند. البته تنها کسانی که 12 سال به بالا سن دارند و وزنشان زیر 100 کیلوگرم باشد مجاز به استفاده از این زیپ لاین هستند.

ایمنی زیپ لاین در تهران

نکات ایمنی هنگام استفاده از زیپ لاین در تهران

  1. اپراتور قبل از استفاده از زیپ لاین برای رعایت ایمنی از شما وزن و سنتون رو میپرسد در این مرحله آنچه که اهمیت دارد این است که اطلاعات درستی به اپراتور بدهید.
  2. اگر هرگونه مشکی خاصی از جمله مشکل در مفاصل یا ستون فقرات دارید حتما به اپراتور یا مربی خودتان در مورد مشکلتان توضیح دهید.
  3. اگر هرگونه مشکل یا بیماری قلبی یا فشار خون دارید زیپ لاین تفریح و ورزش مناسبی برای شما نیست.
    نکات ایمنی هنگام استفاده از زیپ لاین در تهران

کاربردهای زیپ لاین

زیپ لاین علاوه بر اینکه ورزش و تفریحی پر هیجان است کاربرد های دیگری نیز دارد.
یوگناس، بولیوی، یک سیستم هوایی از خطوط فایلی دارد که برای جا به جایی محصولات کاشته شده ای مثل کوکا به دره ای با عمق 200 متری از آن استفاده میکند.
گاهی در زمین های بازی ای که مخصوص کودکان طراحی شده نیز زیپ لاین هایی دیده میشود که با شیب کم ساخته شده اند تا هم سرعتشان قابل کنترل باشد و هم امکان توقف برای آنها وجود داشته باشد.

کاربردهای زیپ لاین

نحوه ی استفاده از زیپ لاین در تهران

هنگام استفاده از زیپ لاین در تهران نکات ایمنی مشخصی و نحوه ی استفاده از خدمات ارائه شده در زیپ لاین باید به افراد آموزش داده شود که این امر توسط مربیان متخصص و کاربلدی به افراد آموزش داده میشود.
همچنین تجهیزات ایمنی لازم برای استفاده ی افراد از زیپ لاین نیز به صورت رایگان در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

نحوه ی استفاده از زیپ لاین در تهران

قیمت بلیط زیپ لاین برج میلاد

اگر قصد استفاده از زیپ لاین در حالت نشسته را داشته باشید هزینه 35000 تومان است
اگر در حالت های معلق بخواهید زیپ لاین را تجربه کنید هزینه 45000 و 55000 تومان خواهد بود.

شماره تلفن زیپ لاین برج میلاد

برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با زیپ لاین برج میلاد میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید
02122887100
09126888665

آدرس زیپ لاین برج میلاد

تهران/ اتوبان شیخ فضل الله نوری/ خروجی همت شرق/ کنارگذر اختصاصی برج میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته