آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

شهر جرموک

شهر جرموک

شهر جرموک

شهر جرموک یک شهر زیبا در کشور ارمنستان است که به دلایل متعددی از مقاصد اصلی گردشگران در سفر به این منطقه به شمار می آید. آسمان پرستاره پرشیا سوار بر قایق تخیل و تصور شما را بر دریای نیلگون و تماشایی گردشگری به این منطقه خواهد برد تا با دیدنی های تور ارمنستان بیشتر آشنا شویم. برای رفتن به جرموک در ارمنستان باید راهی جنوب این کشور زیبا شد.

شهر جورمک، چشمه‌های آبگرم معدنی ارمنستان | سالیان سفر

شهر جرموک در بخش جنوبی و در استانی به نام استان وایوتس‌جور واقع شده است.فاصله این شهر تماشایی تا شهر یغگنادزور که مرکز استان وایوتس‌جورمی باشد، در حدود 53 کیلومتر است.اما وجه تمسیه نام شهر جرموک هم در نوع خود جالب است. جرموک در زبان ارمنی به معنای جای گرم به کار برده می شود.

 برای نخستین بار شخصی به نام استپانوس اربلیان که یک تاریخ نگار ارمنی در قرن سیزدهم میلادی است، در همان قرن در کتاب خود تحت عنوان تاریخ استان سیسیاکان از آن نام برده می شود. شهر جرموک در حقیقت محل قرار گرفتن یکی از بزرگ ترین چشمه های آب گرم در کشور ارمنستان است.

جالب این که آب معدنی گاز دار شهر جرموک که گفته می شود خاصیت درمانی نیز دارد در تمامی نقاط آن کشور به فروش می رسد. تولیدات آب معدنی این شهر بسیار زیاد می باشد. شهر جرموک در زمان حکومت شوروری بر این منطقه به عنوان یکی از تفریح گاه های پر طرفدار تابستانی مطرح بوده است.

از جاذبه های شهر جرموک می توان به چشمه های معدنی آب گرم و همین طور  آبشار آن اشاره داشت.این منطقه دارای مهمان پذیرها و سفره خانه های خوبی است و یک منطقه گردشگری به حساب می آید.
البته در خصوص شهر جرموک یه مطلب مهم نیز وجود دارد. این شهر را مرکز ورزش شطرنج ارمنستان نیز دانسته اند.

چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته