آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

صومعه آختالا


صومعه آختالا

زمانی که صحبت از دیدنی ها و جذابیت هایی که عامل گرایش در گردشگران برای شرکت در تور ارمنستان است به میان می آید، قطعا حضور در برنامه هایی که به بازدید صومعه های تاریخی و قدیمی این کشور می انجامد، برای افرادی که علاقه به تاریخ این سرزمین دارند، جایگاه ویژه ای دارد.

آختالا5

صومعه آختالا در کشور ارمنستان با تاریخچه ای طولانی، موضوع بحث امروز آسمان پرستاره پرشیا است. در حقیقت صومعه آختالا یکی از چندین صومعه حواری ارمنی است که تاریخی پر فراز و نشیبی در پس آن نهفته است.

صومعه آختالا

این بنا که در قرن دهم پس از میلاد یعنی در حدود یازده قرن پیش ساخته شده است،امروزه در تور ارمنستان به عنوان بنای تاریخی مورد توجه گردشگران حاضر در این کشور قرار دارد. برای اینکه خود را به مکان دقیق صومعه آختالا برسانیم باید به شهری با همین نام یعنی آختالا در استان لوری واقع در کشور زیبای ارمنستان و در بخش شمالی این کشور برسانیم.

آختالا4

فاصله این بنای تاریخی که در ساخت و ساز آن سبک ارمنی به وضوح آشکار است و البته یکی از نقاط قدرت و زیبایی های ظاهری آن به حساب می آید، در فاصله 185 کیلومتری (115 مایلی) از پایتخت این کشور یعنی ایروان قرار دارد.

آختالا6

 در حال حاضر گفته شده است که بنای تاریخی صومعه آختالا کارکرد اولیه خود را ندارد. کلیسای اصلی در محوطه مربوطه به دلیل نقاشی های دیواری بسیار هنرمندانه آن از شهرت و اعتبار برخوردار است. این نقاشی های زیبا و تماشایی بخش هایی مانند دیوارهای داخلی، پارتیشن ها یا تیغه ها و همین طور بخشی ازتیهای سقف که روی پایه قرار می گیرند را پوشانده است.

آختالا2

صومعه آختالا که در پیش زمینه ای تماشایی از طبیعت سبز واقع شده است، همچون یک تابلوی تاریخی با شکوه، ارزش زمانی که به بازدید از آن در تور ایروان و تور ارمنستان اختصاص داده می شود را قطعا دارد.چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته