آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

صومعه الکساندر نوسکی لاورا

صومعه الکساندر نوسکی لاورا

صومعه الکساندر نوسکی لاورا

مجموعه ی صومعه خانه ی الکساندر نوسکی لاورا یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر سنت پترزبورگ است که دارای گورستانی مربوط به مشهورترین و سرشناس ترین افراد فرهنگی روسیه است که افراد بزرگی از جمله چایکوفسکی، داستایفسکی، گلینکا و اویلر ریاضی دان مشهور در آنجا به خواب ابدی فرو رفته اند. سنت الکساندر نوسکی لاورا که به الکساندر نوسکی لاورا موناستری هم معروف است برای اولین بار توسط پیتر کبیر در سال ۱۷۱۰ در نزدیکی سن پترزبورگ ایجاد شد. نام آن گرفته شده از الکساندر نوسکی شاهزاده و یکی از قهرمانان مبارزه با سوئدی ها بود. همچنین این مجتمع در زمانی که تزار روسیه اختلافات و جنگ های زیادی با کشور های اسکاندیناوی داشت، پایگاه مهمی به شمار می رفت.

در سال ۱۷۲۴ کلیسای جدیدی توسط معمار ایتالیایی “دومنیکو” تزئینی طراحی و به نام الکساندر نوسکی نامگذاری شد که بقایای از کلیسای شهر باستانی ولادیمیر بود و به عنوان کلیسای ارتدوکس روسیه در نظر گرفته شد. در سال  ۱۷۵۰ملکه الیزابت دستور دارد که از بقایای آرامگاه مقدسی که ساخته شده بود؛ ارامگاهی نقره ای ساخته شود. برای این کار از نقره خالص استفاده شد. این زیارتگاه در ۱۷۹۰ به یک کلیسای جامع جدید منتقل شد. در سال ۱۷۹۷ امپراطور پائول به یک کلیسای جدید بخشید. و به عنوان بالاترین کلیسای ارتدوکس و با نام ” الکساندر نوسکی روح القدوس ” نامگذاری شد. در بالای دروازه ورودی موزاییک های بسیار ظریفی به شکل انسان چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

در آغاز قرن ۲۰ این صومعه در مالکیت ۱۶ کلیسا بود. اما امروزه تنها ۵ کلیسا باقی مانده اند که شامل: کلیسای جامع مقدس، کلیسای بشارت، کلیسای سنت لازاروس، کلیسای سنت نیکلاس، کلیسای مادر مقدس می شود. در سال های اخیر نیز مرمت هایی انجام شده و مدت کوتاهی صومعه به دلیل مرمت بسته شده بود که اشیا با ارزشی از آنجا به سرقت رفت.

افراد مشهور بسیاری از جمله پیوتر چایکوفسکی در قبرستان های الکساندر نوسکی مدفون شده اند. این صومعه دارای گورستان های مختلفی است که در هر کدام چند تن از افراد فرهنگی روسیه مدفون شده اند. گورستان تیخون در گوشه سمت راست از دروازه اصلی که قبر چایکوفسکی نیز در همین جا قرار دارد واقع شده است. در این قسمت علاوه بر چایکوفسکی ، قبر رابین اشتاین، قبر موسورگسکی، قبر ریمسکی کورساکف و گلیندا واقع است. مقبره داستایفسکی دورتر از انها و در امتداد دیوار صومعه قرار دارد. گورستان اصلی دیگری نیر که به آن گورستان لزاروس می گویند؛ آرامگاه چند تن از معماران بزرگ و فراموش نشدنی از جمله استارو ، قرائنگی و رسی است. در پشت این صومعه نیز رودخانه زیبایی قرار دارد که بر زیبایی این منطقه افروده است.

رزرو آنلاین بلیط

تورهای روسیه

هتل های روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته