آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

صومعه هاقپات


صومعه هاقپات

صومعه ها و کلیساهای تاریخی با قدمت های نزدیک به چندین قرن که از استقبال و تمایل گردشگران برای بازدید و حضور در آنها برخوردار هستند، از شاخصه های جذب گردشگر در تور ارمنستان هستند. این بناهای قدیمی در سراسر این کشور وجود دارند. این بار اما آسمان پرستاره پرشیا به معرف صومعه هاقپات در ارمنستان خواهد پرداخت. جایی که داستان های گفتنی زیاد دارد.

صومعه هاقپات

مسافران و گردشگرانی که پاشنه های کفش خود را برای سفر و پختگی برکشیده اند،این امکان برای  آنها میسر است که در کشور تاریخی و تماشایی ارمنستان به دیدن صومعه هاقپات،یکی از قدیمی ترین و زیباترین سازه های فرهنگی و مذهبی این کشور رفته و حضور تاریخ را از نزدیک لمس نمایند.

صومعه هاقپات

اگر چنانچه بازدید از صومعه هاقپات در لیست اماکن و جاذبه های دیدنی تور ارمنستان گردشگران قرار داشته باشد ، باید به منطقه شمال شرقی این کشور زیبا بروند. به جایی که استان لوری ارمنستان در آن واقع شده است.

صومعه هاقپات

در نزدیکی های مرز کشور گرجستان، و در نزدیکی شهری به نام آلاوردی، روستایی وجود دارد که سال ها پذیرای سازه ای قدیمی بوده است. نام این روستا هاقپات یا هاغپات است که صومعه هاقپات نیز در نزدیکی آن قرار دارد و علت شهرت این روستا نیز شده است.

صومعه هاقپات

صومعه هاقپات که از صومعه های حواری ارمنی است، با معماری و تاریخ خود چنان گیرایی ایجاد کرده است که مسافران برای دیدنش سر ازپا نمیشناسند.این سازه باشکوه تاریخی را در قرن دهم تا سیزدهم پس از میلاد در این مکان بنا نموده اند.

صومعه هاقپات

سبک و شیوه معماری تماشایی آن نیز همان سبک ارمنی رایج برای این بناها در این کشور است.مروزه صومعه هاقپات در لیست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.از اتفاقات تاریخی که در این مکان به وقوع پیوسته است می توان به کشته شدن سایات نووا از آهنگ سازان بزرگ ارمنی در سال 1795 به دست سربازان آقا محمد خان قاجار اشاره کرد.

چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته