آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

فرودگاه چورلو استانبول

فرودگاه چورلو استانبول

فرودگاه چورلو استانبول

فرودگاه چورلو استانبول که یکی از بزرگترین و مجهزترین فرودگاه های حال حاضر جهان شناخته شده و توجهات زیادی را به خود جلب کرده شلوغی فرودگاه چورلو استانبول  چیزی است که همیشه درباره آن شنیده ایم.

اما به نظر می رسد که با ساخت فرودگاه جدید استانبول یا فرودگاه چورلو استانبول، این مشکل برطرف شده باشد. این فرودگاه با مساحت باورنکردنی خود، قرار است که به یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان تبدیل شود.

فرودگاه چورلو استانبول (فرودگاه جدید)

فرودگاه چورلو استانبول

فرودگاه جدید استانبول در 50 کیلومتری شمال غربی شهر واقع شده است و طی پروژه ای به نام بیگ بنگ، مراحل انتقال فرودگاه آتاتورک به این مقصد جدید؛ صورت پذیرفت.

علت نامگذاری این پروژه انتقال به “بیگ بنگ”، نیز وسعت آن ها بود که می توان گفت چیزی نزدیک به 1000 قطعه از تجهیزات پرواز از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه چورلو منتقل شد.

فاز اول فرودگاه چورلو استانبول به تاریخ 6ام آپریل سال 2019 میلادی افتتاح شده و رجب طیب اردوغان،رئیس جمهور ترکیه کسی بود که این مرحله از ساخت و ساز فرودگاه جدید استانبول را رقم زد. لازم به ذکر است که برای ساخت این فرودگاه تاکنون چیزی بیش از 12 میلیارد دلار هزینه شده است.

طبق چیزی که در گزارشات مربوط به این فرودگاه تازه تاسیس استانبول می خوانیم، مساحت ترمینال آن به 14 میلیون فوت مربع می رسد و احتمالا برای طی کردن آن به صورت پیاده، باید نزدیک به 2 ساعت راه بروید.

جزئیات فرودگاه چورلو استانبول

تعداد کانترهای کارت پرواز فرودگاه جدید استانبول به 143 عدد می رسد و 500 ایستگاه بازرسی در آن وجود دارد.همین طور فروشگاه های فری شاپ (معاف از مالیات)، مساحتی نزدیک به 52 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده اند.

همچنین 18 پارکینگ با ظرفیت بیش از 250 هزار اتومبیل در این فرودگاه قرار گرفته است.در اینا سالن های نماز مجلل، بیمارستان، داروخانه، کنوانسیون هتل ها و غیره نیز وجود دارند.

جالب است بدانید که طبق آمار اعلام شده؛ فرودگاه چورلو استانبول می تواند 90 میلیون مسافر در یک سال را ترانسفر کند.البته این آمار مربوط به وسعت فعلی آن است و گفته می شود زمانی که کار ساخت و تکمیل فرودگاه به پایان برسد،ظرفیت مسافر آن در سال به 200 میلیون نفر خواهد رسید.

به واقع قرار است که تا سال 2027 میلادی، وسعت فرودگاه به 76.4 کیلومتر مربع رسیده و به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل شود.تا اینجای کار چیزی نزدیک به 10 هزار نفر در ساخت فرودگاه چورلو استانبول به صورت شبانه روزی فعال بوده اند .

احتمالا برای تکمیل پروژه، همچنان خیل عظیمی از کارگران و مهندسان مشغول به کار خواهند بود.

تزیینات فرودگاه چورلو استانبول

همان طور که انتظار می رفت در ساخت فرودگاه چورلو استانبول به جز وسعت و مدرنیته، از زیبایی های بصری نیز استفاده شده است. تزیینات سقفی و دیواری با تکیه بر هویت فرهنگی و جاذبه های گردشگری کشور ترکیه، در این فرودگاه اعمال شده اند.

حتی برج مراقبت فرودگاه به شکل گل لاله طراحی شده است.(احتمالا می دانید که گل لاله، به عنوان گل ملی و میهنی ترکیه شناخته می شود.) این طراحی توانست جایزه ی معماری بین المللی شیکاگو را در سال 2015 میلادی نصیب ترکیه کند.

تزیینات فرودگاه چورلو ترکیه

در راهروها، تمثیلی از پل معلق تنگه بسفر را دیده و دیوارهای سالن های فرودگاه جدید استانبول با بهره گیری از ترکیب مساجد معروف ترکیه ساخته شده اند. در حال حاضر 3500 نیروی خدماتی و کارمند فرودگاه، 1850 پلیس امنیتی و 750 مامور مخصوص مهاجرت در این فرودگاه فعالیت می کنند.

چطور به فرودگاه چورلو استانبول برویم؟

فرودگاه جدید استانبول در محله تایاکادین و در فاصله ی 50 کیلومتری از مرکز شهر استانبول قرار گرفته است.در حال حاضر برای رفتن به این فرودگاه خط مترو مستقیم وجود ندارد،

اما گفته می شود که تا سال 2021 میلادی خط متروی فرودگاه راه اندازی خواهد شد.تا آن زمان برای رفتن به فرودگاه باید از تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید.

فاصله فرودگاه چورلو استانبول از مراکز مهم

این فرودگاه از کارتپه به اندازه 38 کیلومتر فاصله داشته و برای رسیدن به آوجیلار باید چیزی نزدیک به 53 کیلومتر را بپیمایید.همین طور میدان تقسیم شهر در 40 کیلومتری فرودگاه جدید استانبول واقع بوده و محله ی اسکودار در 47 کیلومتری آن است.

کادیکوی نیز به اندازه ی 52 کیلومتر از فرودگاه چورلو شهر زیبای استانبول فاصله دارد.در حال حاضر با خرید تور ترکیه استانبول از آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا، می توانید با پرواز از تهران در فرودگاه جدید استانبول به زمین بنشینید و از فضای جذاب آن دیدن کنید.

رزروبلیط ارزان استانبول و آنتالیا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته