مجسمه علی و نینو در باتومی

اگر در تور باتومی حضور داشتید حتما به تماشای یکی از شاهکارهای هنری این منطقه که با نام مجسمه علی و نینو در باتومی است، بروید و از تماشای آن لذت ببرید. آسمان پر ستاره پرشیا معرفی این جاذبه گردشگری در شهر ساحلی باتومی را در دستور کار خود قرار داده است.

مجسمه علی و نینو در باتومی را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آثار هنری گرجستان به حساب آورد که در پارک میراکل و در کنار اسکله باتومی واقع شده است. اما این مجسمه تماشایی چیست و چه به موضوعی می پردازد؟ این مجسمه روایتگر عشقی افسانه ای و بدون مرز میان پسری مسلمان به نام علی از آذربایجان و دختری مسیحی از گرجستان به نام نینو است. این عشق رمانتیک به کتابی به همین نام باز می گردد که در سال 1937 به رشته تحری درآمده است.

این رمان عاشقانهکه در پایان با فرجامی تلخ و کشته شدن علی در مقابل حمله ارتش روسیه به پایان می رسد در نسخه اولیه خود که به زبان آلمانی بوده است، در کشور استرالیا به چاپ رسید و بعد از آن به 32 زبان دیگر ترجمه شد. از نکاتی که مجسمه علی و نینو در باتومی را متمایز کرده، حرکت این دو مجسمه در اوقاتی مشخص به سمت یک دیگر است که تا رسیدن به هم ادامه دارد و مجدد از هم جدا می شوند.

مجسمه علی و نینو در باتومی را یک هنرمند گرجی به نام تامارا کوه سیتادزه در سال 2010 میلادی با منبع قرار دادن این داستان عاشقانه طراحی و ساخته است. ساختار لایه لایه ای و فلزی این دو مجسمه، هفت متر ارتفاع دارند و در حدود هر ده دقیقه یک بار به هم می رسند. این مجسمه تماشایی را با نام مجسمه عشق باتومی نیز می شناسند.

رزرواسیون 

میدان اروپا 

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: