آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

محله اسکودار استانبول

محله اسکودار استانبول

محله اسکودار استانبول

اگر تصمیم گرفته باشید که با سفر به استانبول از زیباترین خیابان ها و جاذبه های گردشگری ترکیه دیدن کنید، محله اسکودار استانبول از بهترین ها خواهد بود. محله اسکودار استانبول به عنوان یکی از زیباترین و دیدنی ترین محله ها شهر استانبول، در قسمت آسیایی شهر قرار دارد.

در محله اسکودار استانبول، ساختمان های مسکونی زیادی وجود دارد و شما می توانید از طریق تنگه بسفر، به قسمت اروپایی شهر بروید.در شمال محله اسکودار، به بیکوز می رسید. در شرق آن عمرانیه و در غرب تنگه بسفر قرار دارد.

در جنوب شرقی این محل، آتاشهیر قرار داشته و در جنوب آن نیز کادیکوی واقع شده است.البته اگر بخواهید به منطقه ای که در ساحل مقابل اسکودار قرار گرفته بروید،در اینجا به منطقه ی دیدنی و مشهور امینونو می رسید.

محله اسکودار

از اصلی ترین خاصیت های محله اسکودار استانبول، باید به حال و هوای سنتی و بافت قابل توجه مسکونی آن توجه کرد.در این محله می توانید روح واقعی استانبول را یافته و سبک زندگی مردم را از نزدیک مشاهده کنید.

به راستی اگر مایل به قدم زدن در خیابان هایی هستید که شکل واقعی استانبول را به شما نشان دهند، محله اسکودار استانبول را به عنوان یکی از محله های تماشایی در بخش آسیایی شهر، توصیه می کنیم.

در این منطقه شهر شکل دیگری به خود گرفته و رنگ و لعاب خیابان ها متفاوت است.با ورود به این محله، گویی دنیای مدرنیته استانبول را پشت سر گذاشته و در طول زمان سفر می کنید.

حتی در اینجا هنوز حمام های ترکی قدیمی با کاربری واقعی وجود دارند و بخشی از مردم، همچنان به استفاده از این حمام ها علاقه نشان می دهند. غذاهای خیابانی، رستوران ها با صندلی های چوبی قدیمی و غیره در محله اسکودار جای خود دارند.

دیدنی های محله اسکودار استانبول

در این محله به جز بازدید از خیابان ها، رستوران ها، کافه ها و غیره؛فرصت بازدید تعدادی از جاذبه های گردشگری مهم شهر استانبول را پیدا می کنید. از جمله این جاذبه ها و دیدنی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برج دختر استانبول

برج دختر یا برج میدن استانبول از مشهورترین بناهای شهر است و شاید بتوان به تعبیری آن را یکی از نمادهای استانبول دانست.این برج در جزیره ای کوچک در تنگه بسفر قرار دارد و از محله اسکودار استانبول به راحتی دسترسی خواهد داشت.

برای رسیدن به برج دختر از محله اسکودار استانبول ، یک قایق سواری کوتاه پیش رو خواهید داشت.برج دختر در سال 340 پیش از میلاد مسیح ساخته شده و وقایع تاریخی متعددی را پشت سر گذاشته است.

بنای این برج ابتدا چوبی بوده و در دوران عثمانی ها به شکل سنگی تغییر یافته است.برج دختر زمانی فانوس دریایی بوده و دورانی به عنوان یک پایگاه جنگی و محل نگهداری توپ های نظامی و … مورد استفاده بوده است.

البته اکنون در شمار یکی از جاذبه های گردشگری شهر استانبول قرار دارد و سالیانه توریست های زیادی از آن بازدید می کنند.

برج دختر استانبول

کاخ بیلربئی

این کاخ از دوران حکومت عثمانی ها در استانبول به یادگار مانده و به عنوان محل اقامت تابستانی امپراطورهای عثمانی کاربری داشته است.
واقع شدن این کاخ در دهانه تنگه بسفر از امتیازات مثبت آن است و آب و هوای پیرامون آن، عالی به نظر می رسد.

ساختمان مرمرین کاخ بیلربئی در کنار دریای مرمره،بسیار باشکوه و رویایی به چشم می آید و بازدید از آن حتما برایتان جذاب خواهد بود.

مسجد مهر ماه سلطان

در این منطقه به ویژه با توجه به بافت تاریخی اش، مساجد زیادی خواهید دید که مهم ترین آن ها مسجد مهر ماه سلطان است.بیشتر مساجد محله اسکودار استانبول، همان طور که انتظار داریم؛ در دوران عثمانی ها ساخته شده اند.

مسجد مهر ماه سلطان نیز در همین دسته قرار دارد و مسئولیت ساخت آن با معمار مشهور، سینان بوده است.سلطان سلیمان فرمان ساخت مسجد مهر ماه سلطان را به معمار سینان داد و این بنای باشکوه برای دختر محبوب سلطان ساخته شد.

گنبد بزرگ و اصلی و گنبدهای کوچک و گوشه ای مسجد، بسیار دیدنی هستند.

مسیر دسترسی به محله اسکودار استانبول

برای رفتن به محله اسکودار استانبول که در بخش آسیایی شهر قرار دارد،می توانید از اتوبوس هایی که به این سمت از شهر حرکت می کنند استفاده کنید.

همین طور دولموش نیز برای رفتن به اسکودار، گزینه خوبی به نظر می رسد.در صورتی که بخواهید از بخش اروپایی شهر استانبول به اسکودار بیایید،باید به منطقه بشیکتاش رفته و از آن جا با قایق به این محدوده در سمت اسیایی شهر برسید.

با خرید تور ترکیه استانبول از آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا، می توانید از تمام دیدنی های این شهر زیبای تاریخی دیدن کنید.

رزوبلیط ارزان استانبول و آنتالیا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته