آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

موزه ملی مالدیو

موزه ملی مالدیو

موزه ملی مالدیو

البته که ممکن است موزه ملی مالدیو یک ساختمان وحشیانه زشت باشد که توسط چین هدیه شده است ، اما با این وجود شامل مجموعه ای با برچسب خوب از آثار تاریخی است که به ردیابی تاریخ غیر معمول این جزایر جدا شده کمک می کند.

متأسفانه این موزه در تظاهرات علیه رئیس جمهور سابق نشید در سال 2012 توسط گروهی از افراط گرایان مذهبی مورد تجاوز قرار گرفت و گرانبها ترین اشیاء آن ، حدود 30 حکاکی سنگی مرجانی بودایی از دوران قبل از اسلام ، به دلیل “بت” بودن نابود شد. امنیت همچنان در این مکان شدید  است.

نمایش موزه ملی مالدیو از طبقه پایین با گالری هایی که به دوره های باستانی و قرون وسطایی تاریخ مالدیو اختصاص داده شده است ، آغاز می شود. اقلام به نمایش درآمده شامل اسلحه ، وسایل مذهبی و لوازم خانگی و بسیاری قطعات چوبی با حکاکی چشمگیر عربی و ثانا به یاد مسلمان شدن مالدیو در سال 1153 است.

در طبقه بالا موزه ملی مالدیو نمایشگاهی وجود دارد که دوره مدرن را نشان می دهد و شامل چند نمونه گرانبها از جعبه های لاک کاری است که مالدیو در آنها مشهور است و قطعات مختلف فناوری عتیقه از جمله اولین گرامافون کشور ، تلفن و یک رایانه عظیم. یادگارهای عجیب و غریب شامل صورتجلسات معروف کابینه زیر آب در زمان رئیس جمهور نشید در سال 2009 و مجموعه دریایی چشمگیر است که برجسته ترین آن اسکلت 6 متری نهنگ منقار بسیار نادر لانگمن است که هنوز زنده در آن دیده نشده است. اقیانوس.

موقعیت جغرافیایی موزه ملی مالدیو

 موزه ملی مالدیو سه طبقه واقع در پارک سلطان ، که زمانی بخشی از محوطه کاخ سلطنتی مالدیو در قرن 17 بود ، در اوایل دهه 1950 با هدف حفظ فرهنگ و تاریخ کشور و ایجاد وطن دوستی در بین مردم تاسیس شد

فضا و معماری موزه ملی مالدیو

 موزه ملی مالدیو مجموعه وسیعی از آثار تاریخی است که تاریخ و میراث فرهنگی غنی کشور را به تصویر می کشد ، از اشیاء سنگی باستانی گرفته تا قطعات آثار باستانی سلطنتی که مربوط به دوران بودایی و حکومت پادشاهان اسلامی است.

موزه ملی مالدیو

مجموعه موزه ملی شامل دو ساختمان بزرگ است که توسط پارک سلطان در محوطه کاخ قدیمی در مقابل مرکز اسلامی گنبد طلا در Medhu Ziyaarai Magu ، همچنین به عنوان مسجد جمعه بزرگ شناخته می شود.

ساختمان مجموعه موزه ملی مالدیو

شامل دو ساختمان بزرگ است که توسط پارک سلطان در محوطه کاخ قدیمی در مقابل مرکز اسلامی گنبد طلا در Medhu Ziyaarai Magu ، همچنین به عنوان مسجد جمعه بزرگ شناخته می شود.

موزه ملی قدیمی در تنها ساختمان باقی مانده از کاخ سلطان سابق قرار دارد که امروزه به عنوان پارک سلطان شناخته می شود. این ساختمان سه طبقه به سبک استعمار ادوارد دارای مجموعه ای از اشیاء متعلق به سلاطین است ، از جمله زیور آلات و لباس هایی که پادشاهان و ملکه های مختلف می پوشیدند ، وسایل سنگی دوران مالدیو قبل از اسلام ، آثار مردم شناسی ، دست نوشته های کاغذی و پارچه ای ، اسلحه و زره ، عکس از شخصیت های ضروری و مقالات دیگر که شیوه زندگی گذشته مالدیوی را برجسته می کند.

موزه ملی مالدیو

ساختمان جدید موزه ملی تبدیل ساختار ساختمان کاخ قدیمی ساخته شده از فولاد و شیشه است. این موزه دو طبقه ساخته شده و توسط دولت چین به عنوان هدیه به این کشور ساخته شده است و دارای فضاهای داخلی است که از دوران سلطنت حفظ شده است ، از جمله قرآن دستنویس حک شده بر روی دیوار ساختمان.

همچنین نمایشگاهی از 120 سند حقوقی faiykolhu یا مالدیوی و سایر اسناد رسمی مربوط به دهه 1600 تا 1930 وجود دارد. محوطه این موزه توسط یک پارک باغ زیبا احاطه شده است که مردم محلی می توانند از شلوغی و شلوغی شهر فرار کنند.

مجموعه موزه ملی مالدیو

مجموعه ای از آثار باورنکردنی از دوران پیش از اسلام را شامل می شود ، از جمله لباس های تشریفاتی ، سرپوش ، تاج و تخت ، پالنگین ، آفتابگیرهای سلطنتی و مبلمان مورد استفاده سلاطین. این موزه همچنین اولین چاپخانه مورد استفاده در کشور ، تفنگی که محمد تاکوروفاآنو در مبارزه اش با پرتغالی ها در قرن شانزدهم به کار برد ، و دیگر چهره های متعلق به قرن یازدهم ، که از معابد سابق حفاری شده بود را به نمایش می گذارد.

همچنین نمایش قابل توجهی از توپ های قدیمی ، قطعات شکسته شده از بت های بودایی و هندو ، تصاویری از وقایع سیاسی ، جعبه های خیره کننده لاک الکل ، و یک کپی از قلم که برای امضای “اعلامیه استقلال” از انگلیس استفاده شده است. امپراتوری. سطح پایین موزه دارای گالری هایی است که به دوره های باستانی و قرون وسطایی تاریخ مالدیو اختصاص داده شده است.

موزه ملی مالدیو

اقلام به نمایش درآمده شامل وسایل مذهبی ، اسلحه و لوازم خانگی و بسیاری قطعات چوبی با حکاکی چشمگیر عربی و ثانا به یاد گرویدن مالدیو به اسلام در سال 1153 است.در طبقه دوم موزه آثار باستانی دوران مدرن به نمایش گذاشته شده است که به فرهنگ و تاریخ مالدیو می پردازد. آثار با ارزش شامل جعبه های زیبا با لاک و قطعات مختلف فناوری عتیقه از جمله اولین گرامافون کشور ، تلفن و یک کامپیوتر بزرگ است.

موزه ملی مالدیو

دیگر قطعات جذاب به نمایش گذاشته شده شامل اسکلت شش متری نهنگ منقار بلند ، که هنوز در دریا زنده دیده نشده است ، و جلسه معروف کابینه زیر آب به رهبری رئیس جمهور نشید در سال 2009 برگزار شد. نکات برجسته این مجموعه شامل یک سر مرجانی متعلق به قرن 11 از لرد بودا از Alifu Thoddoo است. یک تخته چوبی حکاکی شده در قرن 13 از Hukuru Miskiiy ، Feyli Kolhu که توسط سلطان قاضی محمد تاکوروفاانو العزام پوشیده شده است ، که نمونه ای عالی از هنرهای پیچیده بافندگان مالدیوی در قرن 16 است. 

تخریب آثار پیش از اسلام در موزه ملی مالدیو

در فوریه 2012 ، موزه توسط توده ای از افراط گرایان مذهبی در جریان اعتراضات سیاسی علیه رئیس جمهور سابق نشید مورد تجاوز قرار گرفت و گرانبها ترین اشیاء آن ، حدود 30 حکاکی سنگی مرجانی بودایی از دوران قبل از اسلام ، به دلیل بت بودن نابود شد. در میان اشیاء آسیب دیده ، نیم تنه بودا به ارتفاع 18 اینچ ، مجسمه مرجانی شش روی و مجسمه های سنگ آهکی و مرجانی متنوع وجود داشت.

رزروبلیط ارزان و آنلاین مالدیو  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های مالدیو
هتل های مالدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته