آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول

بیشتر موزه های موجود در کشور ترکیه و به ویژه شهر استانبول، موزه های دولتی هستند؛اما موزه هنرهای مدرن استانبول را باید نخستین موزه خصوصی بدانیم که در سال 2004 میلادی در این شهر افتتاح گردید.

همان طور که از نام موزه هنرهای مدرن استانبول می توان حدس زد، هنرهای مدرن و آثار عصر معاصر در آن قرار گرفته اند.در این موزه که در فضایی به مساحت 8 هزار متر مربع احداث شده است،می توانید آثاری از هنرمندان کشور ترکیه و سایر کشورهای جهان را مشاهده نمایید.

درباره موزه هنرهای مدرن استانبول

هدف از برپایی موزه هنرهای مدرن استانبول بیشتر وجه آموزشی آن برای تمامی سنین؛ به ویژه نوجوان و جوانان بوده است.اما در کمترین زمانی این موزه به شهرت زیادی دست یافته و به یکی از جاذبه های گردشگری جذب کننده توریست در تور استانبول، تبدیل گشت.

درباره موزه هنرهای مدرن استانبول

در موزه هنرهای مدرن استانبول می توانید از نمایشگاه آثار هنری مدرن دیدن کنید.همین طور کتابخانه بزرگ موزه، جایی است که می توانید نایاب ترین و ارزشمندترین کتاب ها را در آن بیابید.در این کتابخانه ی بزرگ چیزی نزدیک به 9 هزار جلد کتاب وجود دارد.

در این کتابخانه موضوعات هدف شامل تاریخ هنر معاصر، معماری، سینما، عکاسی، موزه داری و مدیریت هنری، هنرهای تجسمی، ویدئو، رسانه جدید، هنرهای نمایشی و … هستند.

در موزه هنرهای مدرن استانبول یک گالری عکاسی بزرگ نیز وجود دارد و پس از آن باید زمانی را به حیاط مجسمه اختصاص دهید.هر ساله جشنواره های مختلفی در تالاری واقع در طبقه اول موزه برگزار می شود که از جمله آن ها جشنواره فیلم، جشنواره عکاسی و غیره هستند.

در زمان برگزاری این جشنواره ها، هنرمندان و علاقه مندان به موضوع جشنواره از سراسر جهان، در این محل حضور پیدا می کنند.به علاوه نمایشگاه های ترکیه و یا جهانی با موضوع هنرهای بصری نیز در طبقه همکف موزه برگزار می شوند.

سینمای موزه هنرهای مدرن استانبول

در ضمن موزه هنرهای مدرن استانبول این شهر، دارای یک سینما نیز بوده و کافه و رستورانی در فضای جانبی خود دارد.در سینمای موزه، ماهی چند فیلم از سینمای ترکیه یا سینمای جهان پخش می شود.

معمولا اکران فیلم در این سینما به روزهای شنبه، یکشنبه و پنج شنبه اختصاص می یابد.در این سینما ماهی یک بار برنامه “دیداری با کارگردانان” اجرا شده و در آن از فیلم سازان بزرگ و مشهور ترکیه دعوت می شود تا در نشستی درباره آثار خود و به طور کلی سینما صحبت کنند.

برنامه دیگری که در این سینما دنبال می شود، برنامه مشهور “ما هم هستیم!” است که در آن افراد ممتاز در دنیای بازیگری، کارگردانی و سایر شاخه های هنری، معرفی می شوند و به آن ها فرصت داده می شود تا در یک نشست به صحبت با طرفداران خود بپردازند.

از این ها گذشته، هر ژانویه در سینمای موزه هنرهای مدرن استانبول؛ برنامه ای به نام “فیلم های خارجی اسکار” برگزار می شود که طی آن بهترین و برترین فیلم های سینمایی خارجی که نامزد اسکار شده اند، اکران خواهند شد.  

این کافه و رستوران فرصتی است که پس از بازدید از موزه، یک وعده غذایی مخصوص ترکی میل کرده یا نوشیدنی داغ بنوشید.

خرید سوغاتی از موزه هنرهای مدرن شهر استانبول

پس از بازدید از موزه هنرهای مدرن استانبول می توانید، به فروشگاه کپی آثار قدیمی آن بروید.در این فروشگاه می توانید یک نسخه کپی از آثار هنری معروف جهان خریداری کرده و به عنوان سوغاتی یا یادگاری با خود ببرید.

البته به جز این کپی آثار هنری، دیگر صنایع دستی، جواهرات تزیینی و غیره را نیز می توانید از این مکان خریداری نمایید.

موزه هنرهای مدرن

جاذبه های گردشگری نزدیک موزه هنرهای مدرن استانبول

از جاذبه های گردشگری نزدیک به موزه هنرهای مدرن استانبول می توان به کلیسای کرایمین، مسجد کلیچ علی پاشا، مسجد نصریتیه، کلیسای ارتدکس یونانی ایا تریادا، کلیسای سنت کاری دریپریز و … اشاره کرد.

کلیسای کرایمین نزدیک موزه هنرهای مدرن استانبول

این کلیسا که آن را با نام آنجلیکا نیز می شناسند، در سال 1858 ساخته شد.سبک معماری کلیسای کرایمین از نوع نئوگوتیک بوده و بیشتر بنای آن از سنگ مالتی ساخته شده است.

لازم به ذکر است که زمین این کلیسا توسط سلطان عبدالمجید وقف شده و معمار آن یک شخص انگلیسی تبار بوده است.این کلیسا همان طور که احتمالا می توانید از نام آن حدس بزنید،

به عنوان یادواره ای برای سربازهای انگلیسی که در جنگ کریمه کشته شده و جان باختند، بنا گشته است.کلیسای کرایمین یا آنجلیکا برای دورانی مورد بی توجهی قرار گرفته و سرانجام در سال 1978 میلادی، به همین دلیل تعطیل گشت.

اما چیزی در حوالی سال 1998 میلادی، برای اسکان دادن پناهندگان سریلانکایی که به استانبول آمده بودند،از این کلیسا استفاده شده و از آن پس دوباره به راه افتاد.

مسجد کلیچ علی پاشا نزدیک موزه هنرهای مدرن استانبول

این مسجد به فرمان دریا سالار ارشد عثمانی کلیچ علی پاشا ساخته شده و معمار آن نیز معمار مشهور سینان بود.سال ساخت مسجد کیچ علی پاشا به سال 1580 میلادی بازمی گردد.

مسجد کلیچ علی پاشا در حقیقت یک مسجد، یک حوزه علمیه مجزا، یک وضوخانه، یک مدرسه، یک حمام ترکی و یک مقبره مخصوص را در خود جای داده است.

در بخش هایی از این مسجد شباهت هایی با مسجد معروف ایاصوفیه که آن نیز ساخت معمار مشهور و چیره دست سینان است، خواهید یافت.لازم به ذکر است که بازدید از این مسجد رایگان بوده و می توانید هر روز از ساعت 10 صبح الی 18 بعد از ظهر برای بازدید از آن به محل مسجد در محله بی اغلو بروید.

مسجد نصرتیه نزدیک موزه هنرهای مدرن استانبول

سلطان محمد عثمانی کسی بوده که فرمان ساخت مسجد نصرتیه را صادر کرد.این مسجد در فاصله سال های 1823 تا 1826 میلادی ساخته شد و قرار گرفتن آن در مجاورت دریا از خصوصیات ویژه این مسجد به شمار می رود.

این مسجد را معمار مشهور کریکور بایلان به سبک باروک بنا کرده است.مناره های مسجد نصرتیه شکوه خاصی دارند و در آن چند اتاق ویژه برای سلطان اختصاص داده شده است.

همین طور در این مسجد یک وضوخانه مجزا و اتاقی به نام اتاق ساعت وجود دارد.به یاد داشته باشید که برای ورود و بازدید از این مسجدف باید حتما لباس کامل و حجاب داشته باشید.

در ضمن زمان اذان ظهر و مغرب، در این مسجد نماز جماعت برگزار شده و توریست ها اجازه ی ورود نخواهند داشت.

کلیسای ارتدکس یونانی ایا تریادا نزدیک موزه هنرهای مدرن استانبول

این کلیسا به وسیله کامپاناکی در سال 1882 میلادی ساخته شد و باید آن را یکی از بزرگترین کلیساهای ارتدکس یونانی در این شهر بدانیم.
این کلیسا از یک بنای اصلی با دو برج کناری تشکیل شده است که در هر برج ناقوسی بزرگ قرار دارد.

جالب است بدانید که بنای اصلی این کلیسا دارای گنبدی است که آن را از سایر کلیساهای استانبول و سراسر ترکیه متمایز می دارد.

کلیسای سنت کاری دریپریز نزدیک موزه هنرهای مدرن استانبول

این کلیسا در سال 1769 میلادی ساخته شده و در شمار کلیساهای کاتولیک ترکیه قرار دارد. مجموعه کلیسای سنت کاری دریپریز از بنای اصلی کلیسا و یک محوطه کسب و کار و بازارچه مانند در مقابل خود است.

این کلیسا به سبک نئوکلاسیک ساخته شده و در محوطه داخلی آن،می توانید تندیسی از مریم مقدس و نیز تصویری نقاشی شده از ایشان در قسمت فوقانی محراب اصلی را مشاهده نمایید.

جاذبه های گردشگری

موقعیت جغرافیایی موزه هنرهای مدرن استانبول

این موزه در ساحل زیبای بسفر و در منطقه کاراکوی قرار گرفته است و موقعیت جغرافیایی آن، درست مقابل کاخ مشهور و دیدنی توپکاپی است.

ساعت بازدید از موزه هنرهای مدرن استانبول

برای بازدید از موزه هنرهای مدرن استانبول می توان در روزهای سه شنبه، چهارشنبه، جمعه و شنبه از ساعت 10 صبح الی 18 عصر، به محل موزه بروید.

پنج شنبه ها نیز ساعت کار موزه از 10 صبح الی 20 شب است و روزهای یکشنبه موزه از ساعت 11 صبح تا 18 عصر باز خواهد بود. لازم به ذکر است که این موزه در روزهای دوشنبه تعطیل خواهد بود. برای بازدید کامل این موزه، چیزی نزدیک به یک تا دو ساعت، زمان نیاز خواهید داشت.

قیمت بلیط موزه

قیمت بلیط ورودی موزه هنرهای مدرن استانبول

برای ورود به این موزه نیازمند خرید بلیط خواهید بود. قیمت بلیط موزه هنرهای مدرن، معادل 72 لیر ترکیه است. البته از دانش آموزان و افراد کهن سالی که بیش از 56 سال سن داشته باشند، تنها 54 لیر دریافت خواهد شد.

به علاوه در صورتی که ورود شما به صورت گروه های بالای 10 نفر باشد، قیمت بلیط بازدید از موزه مشمول تخفیف خواهد شد.به علاوه برای ورود به سینمای موزه نیز باید 20 لیر جداگانه پرداخت نمایید.

لازم به توضیح است که در روزهای پنج شنبه، برای بازدید از این موزه از توریست های خارجی بلیط دریافت نمی شود.با این حساب اگر می خواهید بازدید از موزه برایتان رایگان باشد،باید روز پنج شنبه را به بازدید آن اختصاص دهید که البته طبق انتظار بسیار شلوغ خواهد بود.

آدرس وب سایت موزه: http://www.istanbulmodern.org/en
تلفن موزه هنرهای مدرن استانبول: +902123347300

برای خرید تور استانبول ترکیه با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس حاصل نمایید.

رزروبلیط ارزان استانبول و آنتالیا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته