آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

موزه و خانه آتاتورک در قونیه

موزه و خانه آتاتورک در قونیه

موزه و خانه آتاتورک در قونیه

موزه و خانه آتاتورک در قونیه برای مسافران در تور قونیه می تواند یکی از چندین و چند نقطه جذاب گردشگری در لیست برنامه های سیر و سیاحت باشد.

آسمان پرستاره پرشیا کمی بیشتر از این مکان در ادامه خواهد گفت، لطفا در کنار ما باشید و تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید.

ساختمان مربوط به موزه و خانه آتاتورک در قونیه را در سال 1912 میلادی بنا نموده اند.

در ساخت و ساز این بنا از سنگ مصنوعی و همین طور آجر استفاده شده است.

بعدها در سال 1923 به عنوان خزانه داری ثبت شد و از آن به عنوان دفتر فرمانداری استفاده می گردید.

در ادامه تغییر و تحولات مربوط به ساختمان موزه و خانه آتاتورک در قونیه، این بنا در سال 1927 میلادی توسط شهردای قونیه از وزارت خزانه داری خریداری شد. به عنوان نمادی از  گرامیداشت و قدردانی از آتاتورک، این بنا را به نام وی زدند.

در ادامه نیز دولت خصوصی قونیه در سال 1960 این مکان را خریداری نمود و تا سه سال بعد، از آن، به عنوان دفتر فرمانداری استفاده می شده است.

از 1963 بنای موزه و خانه آتاتورک در قونیه به مقر آموزش و پرورش تبدیل و مورد بازسازی قرار گرفت.

یک سال بعد از این اتفاق در سال 1964 میلادی و در 17 دسامبر آن سال به عنوان موزه فرهنگی خانه آتاتورک در اختیار بازدید عمومی قرار گرفت.

به مناسبت یکصدکین سال تولد آتاتورک، به درخواست مجلس برگزاری جسن استان،  در سال 1981 میلادی، این بنا مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت . این سازه مجدد در سال 1982 میلادی بازگشایی گردید.

البته باید به این نکته اشاره کرد که در شالوده اصلی و همین طور معماری بنا و ساختمان مربوط به موزه و خانه آتاتورک در قونیه در این بازسازی ها تغییراتی صورت نپذیرفت.عکسها، اسناد و آثار جالبی در این مکان نگهداری می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته