آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

موزه ی هنر گرجستان

موزه ی هنر گرجستان

موزه ی هنر گرجستان

در مقایسه ی قیمت تور تفلیس 97 با دیگر تورهای خارجی امسال، این تور گردشگری کشور گرجستان را یکی از تورهای با قیمت بسیار مناسب و دارای جاذبه های گردشگری فراوان خواهید یافت.

در شهر تفلیس جاذبه های گردشگری فراوانی قرار دارد که از جمله ی آن ها دیدنی های تاریخی، مکان های تفریحی و سازه های مدرنی ست که هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد ساخت.

در اینجا قصد داریم به معرفی یکی از جاذبه های گردشگری که در تور تفلیس آبان 97 می بینید، یعنی موزه ی هنرهای زیبای تفلیس بپردازیم.

موزه هنرهای زیبا

در نزدیکی میدان آزادی شهر تفلیس، در یک ساختمان سنگی بزرگ، موزه ی هنرهای زیبای گرجستان که در حال حاضر بخشی از موزه ی ملی گرجستان است، قرار دارد.

در قرن گذشته این موزه شاهکارهای هنر گرجستان را در خود جمع کرده و به یک گنجینه ی ارزشمند تبدیل گشته است. هنرهای جمع آوری شده در این موزه ثابت می کنند که حتی در طول سخت ترین دوره ها ملت ها می توانستند به هنر و خلق آثار هنری روی بیاورند.

موزه هنرهای زیبا

گالری ملی در سال 1920 افتتاح شد و در سال 1932 به عنوان موزه هنرهای زیبا فعالیت خود را ادامه داد. در سال 1933 میلادی این مجموعه به کلیسای جامع Metekhi منتقل شد و عنوان موزه ی هنرهای زیبای Metekhi را به خود اختصاص داد.

در سال 1945 در خلال جنگ روسیه موزه ی هنرهای زیبای گرجستان در شهر تفلیس اقلام بسیاری را که از  گنجینه ی ملی دریافت کرده بود، به فرانسه فرستاد تا آن جا در امان بماند.

پس از آن تعداد اقلام موجود در موزه ی هنرهای زیبای تفلیس همچنان رشد می کند و افزایش می یابد. تا سال 1950 میلادی که این اقلام به حدی می رسند که موزه نیاز به یک ساختمان جدید پیدا می کند. تا این که تصمیم گرفته شد معبد تاریخی Seminary که در سال 1838 ساخته شده بود، خانه ی جدید موزه هنرهای زیبا تفلیس باشد.

و در نهایت در سال 2004 موزه هنرهای زیبای گرجستان به ساختمان موزه ملی منتقل گردید.

موزه ی ملی گرجستان | تفلیس

وقتی با تور تفلیس آبان 97 به این شهر زیبا سفر می کنید، در موزه هنرهای زیبای این شهر مجموعه ای بزرگ از سکه های قرون وسطی (سده های 8ام تا 13ام) مشاهده خواهید کرد. با ارزش ترین اثر تاریخی موجود در این موزه صلیب طلایی ملکه تامارا می باشد که به همراه کتیبه ای مرواریدکاری شده، در اینجا قرار داده شده است.

همین طور فنجان Bagrat نیز که از طلا ساخته شده و قرن 17ام میلادی از ترکیه به گرجستان انتقال پیدا کرده بود، در این موزه نگهداری می شود. این عتیقه در کلیسای Anchiskhati نگهداری می شد، اما در سال 1920 به موزه هنرهای زیبا منتقل گردید.

همچنین یک مجموعه بزرگ از نقاشی های اروپایی، آثار چین و ژاپن، آثار هنری مصری، هند، ترکیه و ایران و همین طور فرش های ایرانی را در این موزه خواهید یافت. آثاری برجسته از هنرمندان روسی چون Repin، Surikov، Serov، Ayvazovsky، Vasnetsov و غیره نیز در موزه هنرهای زیبای شهر تفلیس در گرجستان جای گرفته اند.

بزرگترین مجموعه نقاشی های هنرمند گرجی Niko Pirosmani را نیز در همین موزه مشاهده می کنید.

موزه هنرهای زیبا تفلیس

اگر به آثار تاریخی و هنرهای تجسمی علاقه مند باشید، می توانید حین سفر به گرجستان و بازدید از شهر زیبا و باشکوه تفلیس، به موزه هنرهای زیبا سر بزنید.

در این موزه ساعاتی را در میان هنرهای گرجستان و نیز آثاری از کشورهایی که نام بردیم، گذرانده و می توانید تاریخ سرزمین ها را از خلال آثار تاریخی مشاهده کنید.

به کلیسای آنچیسخاتی باسیلیکا تفلیس بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته