آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

میدان شارل دوگل پاریس

میدان شارل دوگل پاریس

میدان شارل دوگل پاریس

میدان شارل دوگل پاریس : میدان های تاریخی و تماشایی در سفر به پاریس، بسیار پر تعداد هستند. اما در این میان شاید میدان شارل دوگل پاریس درخشش خاصی داشته باشد. علت آن نیز از یک سو طاق پیروزی و از سویی هم خیابان معروف و مشهور شانزلیزه باشد. با آسمان پرستاره پرشیا همراه باشید.گفته شده شده این بنا را در سال 1806 میلادی کار ساخت و سازش را آغاز نموده اند. مدت زمانی که طول کشید تا ان مکان تکمیل شود را 30 سال دانسته اند.

این مکان را به افتخار پیروزی های ناپلئون بنیان نهاده اند. اما قبل از تکمیل آن، وی از دنیا می رود.از جذابیت های این میدان می توان به واقع شده طاق معروف پیروزی در آن اشاره داشت. همچنین این میدان محل اتصال دوازده خیابان است که در طرح و معماری و چشم انداز و دورنما بسیار تماشایی است. یکی از این دوازده خیابان، خیابان معروف شانزلیزه پاریس می باشد.در زیر طاقی که در میدان شارل دوگل قرار دارد، قبر سرباز گمنامی قرار گرفته است.

این مکان دارای یک مشعمل همواره روشن است و نمادی است از یادبود درگذشتگاندو جنگ جهانی. یکی از رویداد های تاریخی مهم سالانه در این میدان، مربوط به تاریخ 11 نوامبر است که رئیس جمهور فرانسه دست گلی باشکوه را بر روی قبر سرباز گمنان قرار می دهد.در ابتدای امر شارل دوگل را با نام میدان ستاره می شناخته اند. اما در سال 1970 نام آن تغیییر کرد. علت آن نیز درگذشت ژنرال و رئیس جمهور شارل دوگل بود.

نمای عالی میدان، طاق پیروزی، خیابان شانزلیزه، قبر سرباز گمنام و مراکز تاریخی و تجاری که در اطراف این میدان واقع شده اند، بر جذابیت های آن افزوده اند.گردشگران درتور فرانسه می توانند بازدید از میدان شارل دوگل را در برنامه خود داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته