آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

میدان شهدا بیروت

میدان شهدا بیروت

میدان شهدا بیروت

میدان شهدا بیروت – شاید جالب باشد که در خصوص برخی نمادهای تاریخ در تور بیروت نیز مطالبی ارائه شود، لذا به همین جهت به سراغ میدان شهدای بیروت رفته و از این مکان، نماد آن و همین طور تاریخچه آن خواهیم گفت.

میدان شهدا بیروت به نوعی در مرکز و قلب شهر بیروت در کشور لبنان جای گرفته است. این میدان به نوعی یکی از جاذبه های اصلی شهر به حساب می آید که داستانی تاریخی را به دوش می کشد.

تاریخ ساخت میدان شهدا بیروت به سال 1931 میلادی باز می گردد. علت ساخت این میدان مهم در بیروت، بزرگداشت و یادبودی برای کشته شدگان و اعدام شدگان در دوران حکومت عثمانی بر این منطقه بوده است.

در دوران جنگ داخلی لبنان نیز میدان شهدا بیروت باز هم نقشی دیگر را در این شهر بر عهده داشته است. در حقیقت در زمان جنگ داخلی لبنان از مکان این میدان به عنوان سرحد و حد فاصل دو نیمه غربی و شرقی بیروت استفاده می شده است.

اما با گذر زمان و بعد از جنگ داخلی لبنان باز هم حال و هوای میدان شهدا بیروت و نقش آن در شهر زیبای بیروت دستخوش تغییر واقع شده است. امروزه میدان شهدای بیروت به عنوان یک نماد تاریخی شناخته می شود و مورد توجه گردشگران خارجی می باشد.

البته از جاذبه های دیگر این مکان می توان به وجود تعداد فراوانی قهوه خانه و سینما در اطراف آن اشاره کرد. این موضوع سبب شده تا این میدان به جایی محبوب برای مردم محلی و مسافران خارجی تبدیل شود.

در میدان شهدا بیروت می توان چندین مجسمه از شهدای لبنانی را مشاهده نمود. همچنین از جاذبه های گردشگری دیگری که در سفر به لبنان باید از آن ها بازدید کرد، یعنی مسجد محمد امین نیز در همین میدان واقع شده است.

آسمان پرستاره پرشیا را جهت آشنایی ببیشتر با جاذبه های شهر بیروت دنبال نمایید.

تورهای ترکیه
دیدنی های ترکیه
رزروبلیط ارزان ازمیر و بدروم و مارماریس از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته