آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

میدان وندوم پاریس

میدان وندوم پاریس

میدان وندوم پاریس

میدان های تاریخی و معروف بسیاری را در تور پاریس می توان به عنوان مقاصد گردشگری مد نظر داشت.مکان هایی که انتخاب بسیاری از افراد معروف نیز می باشند. یکی از این میادین، جایی است که عنوان میدان وندوم پاریس شناخته می شود. آسمان پرستاره پرشیا شما را با اسب چموش خیال به دیدن این میدان خواهد برد.

میدان وندوم پاریس را در زمان یکی از پادشاهان فرانسه، معروف به لوئی چهاردهم ساخته اند. زمان ساخت این میدان نیز به سال 1699 میلادی باز می گردد. این مکان سرانجام در سال 1720 میلادی کامل گردید. لوئی چهاردهم به معمار سلطنتی خود که وظیفه طراحی بسیاری از مکان های مهم را داشته، یعنی ژول مانسار، دستور ساخت این میدان را می دهد.

تا سال 1792 میلادی، در میدان وندوم پاریس مجسمه ای از شخص لوئی چهاردهم قرار داشته است. با وقوع انقلاب فرانسه این مجسمه نیز سرنگون می شود. امروزه در وسط این میدان شاهد یک ستون بلند شگفت انگیز هستیم. این ستون در حدود 44 متر ارتفاع دارد.ستونی که امروزه در میان میدان وندوم پاریس جای دارد در زمان حکومت ناپلئون اول در این مکان نصب شده است. نصب این ستون نیز به افتخار پیروزی نبرد بسیار مهم آسترلیز در سال 1805 میلادی بوده است. نصب این ستون در سال 1810 میلادی اتفاق افتاده است.

اما اجازه دهید ازتاریخ میدان عبور کرده و به یکی ازدلایل اصلی شهرت آن بپردازیم. این میدان امروزه توانسته اعتبار و جایگاه مهمی را در صنعت طراحی جواهرات به لطف مراکزی که در اطراف آن مستقر هستند به دست بیاورد. یک مدرسه جواهر سازی هم در سال 2012 میلادی در نزدیکی این میدان افتتاح شده که از کشورهای مختلفی دانشجو دارد.افراد معروف زیادی از گدشته تا کنون برای خرید جواهر به میدان وندوم مراجعه داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته