آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

میدان و کاخ بزرگ بروکسل

میدان و کاخ بزرگ بروکسل

میدان و کاخ بزرگ بروکسل

مهم ترین و مشهورترین میدان و کاخ بزرگ بروکسل در واقع یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری بروکسل است و محلی برای تجمع توریست ها و گردشگران به شمار می رود. میدان و کاخ بزرگ بروکسل در زبان آلمانی Grote Markt و در فرانسوی Grand Place نامیده می شود و یکی از معروف ترین و زیباترین میدان های دنیاست.

بسیاری از ساختمان ها و بناهای تاریخی شهر مثل تالار شهر دور و بر این میدان قرار دارند. همچنین در ماه آگوست جشنواره زیبای فرش گل در این میدان برگزار می شود و فرشی بسیار بزرگ از گل های مختلف و رنگارنگ ساخته می شود.

میدان و کاخ بزرگ بروکسل یک مجموعه ای تاریخی و مملو از شاهکارهای معماری سبک های گوتیک، رنسانس و باروک است. گیلدهال (Guildhalls)، تالار شهر و خانه سلطان از جمله بناهای مشهور اطراف این میدان هستند. تالار شهر بین سال های ۱۴۰۲ و ۱۴۵۵ ساخته شده و تنها ساختمانی است که از بمباران سال ۱۶۹۵ جان سالم به در برده است.

این برج ۹۶ متر ارتفاع دارد و توسط ژان وان رویزبروک، معمار مشهور آن دوره طراحی و ساخته شده است. این بنا مزین به مجسمه ای طلایی از سنت میشل، حامی و محافظ شهر بروکسل است. کاخ شاه (King’ House) نیز یکی دیگر از این بناهاست و در اصل یک نانوایی در قرن ۱۳ بوده و بعدها در قرن ۱۵ با این ساختمان سنگی جایگزین شده است.

این ساختمان در قرن ۱۸ به سبک نئوگوتیک دوباره بازسازی و نوسازی شده است. نکته جالب این است که اگرچه نام این ساختمان کاخ شاه است اما تاکنون هیچ شاهی در آن زندگی نکردهاست.امروز میدان و کاخ بزرگ بروکسل به موزه شهر بروکسل تبدیل شده و آثار تاریخی مختلفی در آن نگهداری می شوند. ساعات بازدید از این موزه روزهای سه شنبه تا جمعه ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر و شنبه و یکشنبه ۱۱ صبح تا ۵ بعداز ظهر است.

در این مکان مجسمه های مختلفی از مجسمه مشهور Manneken Pis که به نماد بروکسل تبدیل شده است با لباس های مختلف نیز در معرض بازدید عموم قرار دارد. محدوده ای که میدان و کاخ بزرگ بروکسل در آن قرار دارد جزیره مقدس نامیده می شود و تجمعی از ساختمان ها و بناهای تاریخی را می توانید مشاهده کنید.

در حدود ۱۰۰ متری شمال غربی میدان بزرگ بروکسل ساختمان صرافی قرار دارد که بنایی زیبا و کلاسیک متعلق به ۱۸۷۳ است. همچنین در شمال شرقی میدان و کاخ بزرگ بروکسل هم گالری های سلطنتی سنت هوبرت قرار دارد که از گالری Uffizi  در فلورانس الهام گرفته است.

این مجموعه از گالری ملکه (Queen’s Gallery )، گالری شاه (King’s Gallery )، گالری شاهزاده (Prince’s Gallery ) و .. تشکیل شده که توسط خیابان بوچرز از هم جدا شده اند.این گالری ها در واقع اولین مغازه های لوکس در اروپا هستند و در سال ۱۸۴۷ به دستور شاه لوپولد اول ساخته شدند. چند صدمتر دورتر از ساختمان صرافی هم سالن تئاتر سلطنتی قرار دارد که به عنوان سالن اپرای بروکسل فعالیت می کند.

تور بلژیک

تور اروپا

 ویزای شنگن

مدارک سفارت بلژیک

جاذبه های مرتبط

هتل های بلژیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته