آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

هتل برج العرب

هتل برج العرب

هتل برج العرب

هتل برج العرب هتلی مجلل است که در دبی امارات متحده عربی واقع شده است.نام این هتل از زبان عربی می تواند مستقیماً به “برج اعراب” ترجمه شود.این هتل یکی از بلندترین هتل های جهان است و در حال حاضر در رتبه 5 این لیست قرار دارد.جالب است بدانیم که تقریبا 39٪ از کل ارتفاع این هتل قابل سکونت و استفاده نمی باشد.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

هتل برج العرب بر روی یک جزیره خصوصی ساخته شده است که تقریباً 920 فوت یا 280 متر با ساحل جمیرا فاصله دارد.این هتل با کمک یک پل منحنی خصوصی به خشکی (ساحل) متصل است و میهمانان از طریق این جاده که 340 متر طول دارد به آن دسترسی پیدا می کنند.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

شکل هتل برج العرب به گونه ای طراحی شده است که در نهایت به شکل بادبان یک کشتی بزرگ مشابهت دارد .در نزدیکی سقف این بنا یک سکو قرار گرفته است که در ارتفاع حدود 689 فوت یا 210 متر بالاتر از سطح زمین واقع شده است.از این سکو برای فرود هلی کوپتر های اختصاصی استفاده می شود.(در سال های گذشته چندین مسابقه تنیس بین قهرمانان این رشته ورزشی در این محل نیز برگزار شده است.)

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

شاید برای خوانندگان این نکته جالب باشد که منطقه جلوی ساحل که هتل برج العرب در آن قرار دارند قبلاً با نام ساحل میامی شناخته می شده است.این منطقه به این دلیل نام گذاری شده است که این زمین قبلاً توسط شرکت “پل و آهن شیکاگو” اشغال شده بود،اما بعدا توسط صاحبان هتل پس گرفته شد.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

طراحی و ساخت هتل برج العرب

معمار اصلی طراحی هتل برج العرب ، تام رایت است. او معماری است که با شرکت مشاوره چند رشته ای به نام “اتکینز” کار کرده است و در حال حاضر بنیان گذار  سازمانی به نام “WKK Architects ” می باشد.وظیفه ساخت و طراحی برج العرب عمدتاً توسط ریک گرگوری انجام شده است،که یک مهندس کانادایی است که برای شرکت  WS Atkins کار می کند.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

بسیاری از کارشناسان معتقدند که هتل برج العرب مجلل کاملاً شبیه به برج واسکو دو گاما است که در لیسبون پرتغال واقع شده است.ساخت این جزیره برای اولین بار در سال 1994 آغاز شدو تقریباً 2000 کارگر ساختمانی در ساعت اوج کار در این محل در حال فعالیت بودند.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

ساخت هتل برج العرب  5 سال طول کشیده است.ساخت و ساز برای بنا کردن این برج در سال 1994 آغاز شدو دو سال طول کشید تا ابتدا جزیره مصنوعی ایجاد شود و پس از آن ساخت خود هتل سه سال به طول انجامید.حتی قبل از شروع ساخت این هتل، اعتقاد بر این بود که این هتل یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر دبی خواهد بود و همچنین با سازه های نمادین بزرگی مانند بیگ بن، برج ایفل و خانه اپرا مقایسه شده است.طبق اطلاعات، این ساختمان در دسامبر سال 1999 برای عموم افتتاح شد.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

مشخصات هتل برج العرب دبی

آدرس دقیق هتل برج العرب عبارت است از: امارات متحده عربی، دبی،جاده ساحلی جمیرا.صاحب هتل “گروه جمیرا” است در این هتل حدود 202 اتاق وجود داردکه می تواند توسط میهمانان مورد استفاده قرار گیرد.
طبق گزارش های مختلف،تخمین زده می شود که کل هزینه ساخت این هتل مجلل 7.8 بیلیون دلار می باشد.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

طراحی داخلی هتل برج العرب

هتل برج العرب  فوق العاده لوکس است و ویژگی های بسیاری برای ارائه به مشتریان خود دارد که از این جهت آن را به عنوان تنها هتل هفت ستاره در کل دنیا تبدیل کرده است.تم اصلی هتل، التقاطی، باروک و کاخ است.این هتل توسط طراح معروف چینی به نام “Khaun Chew” تزئین شده است.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

به وی مأمور داده شد که با در نظر داشتن چهار عنصر اصلی جهان باستان یعنی زمین، باد، آتش و آب هتل را تزئین کند.این طراح فوق العاده با استعداد،بسیاری از هتل های مشهور دیگر را نیز تزئین کرده است که از شهرت و اعتبار بسیار بالایی نیز برخوردار هستند.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

عنصر باستانی آب با کمک فواره ها و آکواریوم هایی که در هتل برج العرب وجود دارند نمایش داده شده است.عنصر آتش در چشمه اصلی ورودی هتل قرار دارد و هوا از طریق بخار چشمه ورودی اصلی ارائه می شود و آخرین عنصر باستانی زمین از طریق سنگ های قیمتی و سنگ مرمر به کار رفته در فضای داخلی هتل ارائه شده است.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

نکات جالب هتل برج العرب

برج العرب جمیرا که 321 متر ارتفاع دارد، 14 متر از برج ایفل بلندتر است و تنها 60 متر از ساختمان امپراتوری ایالت (امپایر استیت) کوتاه تر است. لحاف های پر قو در اتاق های هتل از منحصر به فردترین ها، بهترین ها و کمیاب ترین های موجود در جهان هستند.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

پرها از پر مرغابی های ساکن در لانه های ایسلند به دست می آیند. هر لانه حدود 20 تا 15گرم پر به دست می دهد و سالیانه اجازه برداشت فقط 2000 کیلو گرم پر وجود دارد، که علت قیمت بالای لحاف های پر قو نیز همین می باشد.17 نوع بالش در منوی بالش در دسترس میهمانان قرار می گیرد.منوی بالش گسترده برج العرب به این دلیل در نظر گرفته شده است تا هر مهمان بتواند خواب شب آسوده و راحتی داشته باشد.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

رکورد گینس

هتل برج العرب علاوه بر اینکه بلندترین هتل مجلل در جهان است،در سال 2008 رکورد جهانی گینس را نیز برای گران قیمت ترین کوکتل،با ارزش 27321درهم به دست آورد.همچنین بزرگترین قلع خاویار جهان را در سال 2016 ایجاد کرد که حاوی 17 کیلوگرم خاویار”امپرس”بود(تنها خاویار ارگانیک کاملاً تأیید شده جهان که از ماهیان خاویاری پرورش یافته بومی به دست می آید.)

قلع خاویار

هتل برج العرب  دارای 16 گلکار فضای داخلی هتل است.یک تیم شش تایی از پیرایش گران گل حدود هشت ساعت طول می کشد تا با استفاده از گل هایی که از هلند، کنیا، آفریقای جنوبی و تایلند ارسال می شوند، گل آرایی را در لابی ایجاد کنند.تیم گل همیشه قصد دارد گل های مورد علاقه مهمانان را در طراحی های گل های اتاق آن ها بگنجاند و قبل از رسیدن آن ها ترکیب سفارشی خودشان را دریافت می کنند.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

فضای داخل هتل برج العرب

فضای داخلی هتل با طلای 24 قیراطی تزئین شده است.تقریباً 1790 متر مربع از برگ های طلای 24 قیراطی برای تزئین نرده های پله ها و همچنین فضای داخلی لوکس هتل استفاده شده است.

فضای داخل

هتل برج العرب  دارای بزرگترین سقف با پوشش کریستالی سواروسکی در جهان است.سقف رستوران ژاپنی هتل (جونسوی) با 21000 کریستال تزئین شده است که برای نشان دادن راه شیری استفاده شده است.هزینه نصب آن 3 میلیون درهم بوده است.

پوشش کریستالی

بیش از 24000 متر مربع سنگ مرمر”Statuario”در کل هتل استفاده شده است.در این هتل بیش از 30 نوع مختلف مرمر”Statuario ” در دیوارها و کف پوش ها وجود دارد. این همان سنگ مرمری است که توسط میکل آنژ هنرمند ایتالیایی برای خلق بسیاری از معروف ترین مجسمه های وی از جمله مجسمه دیوید استفاده شده است.

مجسمه دیوید

سالن اسپا هتل برج العرب

اسپا هتل برج العرب (آبگرم) 150 متر بالاتر از خلیج فارس قرار گرفته است.اسپا فوق العاده لوکس هتل یعنی “تلیسه اسپا”در طبقه 18 واقع شده است و مهمانان در کنار تماشای چشم اندازهای دیدنی می توانند با آرامش کامل ریلکس کنند.بالکن برج العرب اولین تاسیسات ساحلی لوکس ساخته شده توسط انسان در نوع خودش است.

بالکن برج العرب

امکانات هتل هتل برج العرب

سکوی لوکس 10،000 متر مربعی، که دارای دو استخر، کابین (اتاقک های کوچک) و مساحت ساحلی 1،120 متر مربعی است که برای ایجاد آن 1000 تن ماسه سفید وارد شده است و در سال 2017 افتتاح شده است.بالکن، قبل از حمل به دبی در یک تأسیساتی تولید کشتی کروز و قایق بادبانی در فنلاند در شش قطعه ساخته شده است.از آن زمان، دو استخر آن با 10 میلیون کاشی موزائیک طلا و لاجوردی تزئین شده است.

Afbeelding uit fotogalerij van de accommodatie

بیمارستان لاک پشت!

این هتل دارای یک بیمارستان لاک پشت است.برج العرب و همسایه آن مدینه جمیرا در محل پروژه توانبخشی لاک پشت های دبی (DTRP) هستند که با همکاری دفتر حفاظت از حیات وحش دبی،کلینیک فالکون دبی و آزمایشگاه مرکزی تحقیقات دامپزشکی،لاک پشت های دریایی بیمار و زخمی را درمان می کنند.از زمان راه اندازی در سال 2004 به  کمک این برنامه،بیش از 1600 لاک پشت دریایی نجات یافته را با خیال راحت به خلیج فارس آزاد کرده است.

بیمارستان آبزیان؛ ایده‌ای برای محافظت از زیست‌بوم دریایی در دُبی | Euronews

مشخصات برج العرب دبی

آدرس: Jumeirah St – Dubai – United Arab Emirates
تلفن: 97143017777+
سایت: https://www.jumeirah.com/en/stay/dubai/burj-al-arab-jumeirah

آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا برگزار کننده تورهای دبی از شما دعوت می کند تا با حضور در تور دبی این آژانس از جاذبه های گردشگری دبی و خصوصا برج العرب دیدن فرمایید.جهت ارتباط با ما می توانید با شماره 02122887100 تماس حاصل نمایید.

تورهای دبی
دیدنی های امارات

زروبلیط ارزان و آنلاین دبی  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
هتل های امارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته