آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

پارک صفا دبی


پارک صفا دبی

هیچگاه پارکی مانند پارک صفا دبی به نام آن مرتبط نشده است ، زیرا آرامش و غرق شدن در آن نمایانگر این واقعیت است. پارک صفا یکی از اولین پارکهایی است که همزمان با پارک مشریف افتتاح شد. این خیابان در بور دبی و در چهارراه چهار خیابان شامل دو خیابان اصلی ، خیابان دوم خیابان شیخ زاید روبروی کانال آب و جاده الوصل ، رو به روی کتابخانه الصفا و انجمن تعاونی اتحادیه واقع شده است. 

 عنوان تسهیلات و خدمات پارک: مناطق بازی کودکان تئاتر پارک زمین دو و میدانی زمین بازی رایگان برای بازدید کنندگان پارک (بسکتبال) نمازخانه رستوران ها و سفره خانه ها امکانات عمومی (سرویس بهداشتی) پارکینگ رایگان برای بازدیدکنندگان پارک عنوان تسهیلات برای افراد قاطع: پارک صفا امکانات و خدمات پیشرو بسیاری را در اختیار افراد با عزم و اراده در امکانات مختلف یا خدمات مختلف خود قرار می دهد. 
  
این امر به لطف طراحی های مدرنی که نیازهای این قشر از جامعه را در نظر گرفته و به ظرفیت های آن پاسخ می دهد ، امکان پذیر است. این امکانات عبارتند از: فضاهای پارکینگ نزدیک ورودی های پارک مسیرهای مسطح خدمات عمومی (سرویس بهداشتی خصوصی و سایر موارد)

شاید بازدید از یکی از قدیمی ترین پارک ها در شهر دبی در زمانی که با تور دبی از طریق آسمان پرستاره پرشیا به این شهر تماشایی سفر می کنید، خالی از لطف نباشد.با ما همراه باشید تا شما را در دنیای تصور و خیال به دیدن پارک صفا دبی ببریم و آگاهی ارزشمند از آن کسب نماییم.

تاریخ ساخت پارک صفا دبی را باید در سال 1975 میلادی جستجو کرد. این پارک محلی زیبا امروزه در خیابان شیخ زائد قرار گرفته است و با وسعت 64 هکتاری خود می تواند بخشی از برنامه گشت و گذار در این شهر  را به خود اختصاص دهد.

البته تاریخچه پارک صفا دبی نشان دهنده بازسازی های متعدد در طول سالیان مختلف است.اولین بازسازی در سال 1984 انجام گرفت و مجدد بین سال ها 1989 تا 1992 نیز اقداماتی در این زمینه در پارک صفا دبی صورت پذیرفته است.

در جریان این بازسازی ها امکانات تفریحی و سرگرمی نیز به این منطقه افزوده شده است.از جذابیت های پارک صفا دبی باید به وجود سه دریاچه تماشایی در آن اشاره کرد.همچنین این منطقه زیستگاه پرندگان و گیاهان متعددی نیز می باشد.

در حدود دویست نوع پرنده و نیز بیش از 16924 گونه گیاهی از درختان و بوته ها در پارک صفا دبی ساکن هستند.در ضمن یک آبشار زیبا در این پارک وجود دارد که به سمت بزرگترین دریاچه پارک جاری می شود.از امکانات پارک صفا دبی می توان به قایق سواری در دریاچه بزرگ آن اشاره کرد.

پارک صفا دبی قدیمی ترین پارکی است که در تور دبی می توان آن را یافت و بین مردم محلی و گردشگران از اهمیت خاصی برخوردار است.دویدن، دوچرخه سواری، فوتبال، والیبال و بسکتبال از ورزش های مفرحی است که در این پارک انجام می شود.زمین های بازی کودکان نیز به وفور در آن یافت می شود.

پارک صفا دبی یک پناهگاه پربرگ در وسط شهر است. این پارک با وجود هم مرز بودن با جاده پرتردد شیخ زاید ، مکانی آرام است که مردم برای خواندن کتاب در باغ های مخفی به آنجا می آیند و دوندگان در اطراف مسیر می دوند. در حالی که مردم محلی اغلب از امکانات ورزشی از جمله زمین های تنیس و بسکتبال استفاده می کنند ، این پارک با بازدید کنندگان جدید نیز شلوغ است. 

طیف عظیمی از ملیت ها را پیدا خواهید کرد که به پارک صفا دبی رفته اند و می توانند چشم اندازهای زیبایی از مرکز شهر دبی و کانال آب دبی را تماشا کنند. چند درهم دوچرخه اجاره کنید ، یا از یک بعدازظهر آرام در فضای سبز لذت ببرید. خانواده ها از پارک صفا برای پیک نیک استفاده می کنند و از کباب پزهای دائمی که در حاشیه پارک نصب شده استفاده می کنند.
 
پارک صفا دبی مقصدی ایده آل برای گذراندن روز به ویژه در تعطیلات آخر هفته است. هنگامی که برای اولین بار در سال 1975 ایجاد شد ، در خارج از شهر واقع شده بود اما اکنون بسیار مرکزی است. در طی سال های گذشته به روزرسانی های عمده صورت گرفته است. بیشتر جاذبه ها برای همه قابل دسترسی است و این پارک با توجه به بازدیدکنندگان با نیازهای ویژه طراحی شده است –همچنین در امارات متحده عربی به عنوان “مردم عزم” شناخته می شود.

قوانین سفر به دبی در دوران کرونا 
امارات متحده عربی» در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا، قوانین جدیدی را برای ورود مسافران به «دبی» در نظر گرفته است : ارائه نتیجه منفی تست پی‌سی‌آر (PCR) که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از پرواز انجام شده باشد، قبل از پرواز به دبی الزامی است. کودکان زیر ۱۲ سال و افراد با معلولیت متوسط ​​یا شدید از ارائه نتیجه منفی تست “PCR” معافند.
 
اتباع امارات متحده عربی از ارائه نتیجه منفی تست کووید-۱۹ معافند اما پس از ورود به فرودگاه بین‌المللی دبی تحت آزمایش پی‌سی‌آر (PCR) قرار خواهد گرفت. از مسافران برخی کشورها ازجمله ایران، عراق و افغانستان پس از ورود به فرودگاه‌های دبی بار دیگر تست پی‌سی‌آر (PCR) گرفته خواهد شد. مسافر تا زمان دریافت نتیجه آزمایش باید خود را در هتل و یا محل اقامت خود قرنطینه کند. 
 
در صورت مثبت‌شدن نتیجه آزمایش، فرد باید خود را قرنطینه کرده و دستورات «اداره بهداشت دبی» را رعایت کند. مسافرین برخی از کشورها ازجمله ایران، عراق و افغانستان در صورت پرواز ترانزیتی از دبی نیز موظفند نتیجه منفی تست پی‌سی‌آر (PCR) که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از پرواز انجام شده باشد، را ارائه دهند. 
 
از میان تست‌های تشخیص کووید-۱۹، تنها تست پی‌سی‌آر (PCR) معتبر است و سایر آزمایشات از جمله آزمایش آنتی‌بادی و کیت آزمایش خانگی در دبی پذیرفته نمی‌شود. نتیجه آزمایش تنها باید به‌صورت چاپی و به دو زبان انگلیسی یا عربی ارائه شود و ارائه جواب آزمایش به‌صورت پیامک یا گواهی دیجیتال پذیرفته نخواهد شد. 
 
تمام مسافران در بدو ورود به دبی باید برنامه “COVID19 – DXB Smart App” را از «گوگل‌پلی» و یا «اپ‌استور» دانلود و نصب کنند. ارائه نتیجه آزمایش تنها از آزمایشگاه‌های مورد تایید امارات متحده عربی 

ملزومات سفر به دبی در دوران کرونا 

۱.ویزای ورود به امارات          ۲.نتیجه منفی تست پی‌ سی ‌آر ( کووید-۱۹(         ۳.در صورت عدم پوشش بیمه بین‌المللی، از بیمه پزشکی سفر خود اطمینان حاصل کنید. ۴.گردشگران موظفند تمام اطلاعات خود را در برنامه “COVID-19 DXB” ثبت کنند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته