آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

پاشابگ در کاپادوکیا

پاشابگ در کاپادوکیا

پاشابگ در کاپادوکیا

پاشابگ در کاپادوکیا یکی از نقاط مورد توجه گردشگران است که آسمان پرستاره پرشیا به آن نظر خواهیم انداخت.یکی از علت های که در شهرت و استقبال گردشگران به تور کاپادوکیا در سفر به کشور زیبای ترکیه با تاریخ طولانی آن، ناهمواری های خاص و کم نظیری است که در این منطقه وجود دارد. 

پاشابگ در کاپادوکیا در حقیقت نام منطقه ای است که به شکل یک دره خود را نمایان کرده است. این دره جالب دارای ویژگی زمین شناسی خاصی است و آن ، این است که توسط صخره ها و قله های سنگی با اشکال جالبی در برگرفته شده است.

اگر در عکس دقت شود متوجه شکل جالب این صخره ها خواهید شد.پاشابگ کاپادوکیا که دره ای است که با صخره هایی جالب احاطه شده است.

Cappadocia Turkey

این قله ها و صخره ها به شکل قارچ هستند و سبب شده اند که گردشگران در زمان سفر به این منطقه، بازدید از آن ها را هم در لیست مکان های جالب در کاپادوکیا داشته بانشد.البته شهرت و معروف بودن این دره فقط به همین جا نمی رسد.

گفته شده است که در دوران بیزانس (در اوایل دوره بیزانس) پاشابگ در کاپادوکیا توسط راهبان مورد توجه قرار گرفته است.حتی هنوز هم برخی از آثار حضور این افراد را می توان در این نقطه یافت. این راهبان این منطقه را برای گوشه نشینی و عبادت انتخاب کرده بوده اند.

این افراد در بالای قله های شبیه به قارچ و در صخره ها در پاشابگ در کاپادوکیا اقدام به کندن اتاقک هایی نموده اند تا در آن به تنهایی و عبادت بپردازند.برخی از این اتاقک ها را هنوز هم می توان در این قله های ضخره ای یافت. در فاصله حدود 2 کیلومتری از این منطقه، موزه باز زلو قرار دارد که از آن هم می توان بازدید داشت.

Cappadocia Turkey

کاپادوکیا ترکیه با سازه های عجیب و غریب و صخره ای خاص خود و میراث معماری از بقایای فرهنگ های هزاره ، به منظره ای داده است که شما به سختی می توانید در هر جای دیگر دنیا پیدا کنید و همچنین منطقه را در نوع خود با مکان بالن های هوای گرم کاپادوکیا تاج گذاری کنید.

هیتی ها ، آشوری ها ، پارس ها ، یونانی ها ، رومی ها ، بیزانس ها و ترک ها آثار خود را برجای گذاشتند و کاپادوکیه توسط یونسکو در سال 1985 به عنوان میراث جهانی اعلام شد.

بسیار ممکن است که هنگام صحبت در مورد سفرهای ترکیه در حالی که با دوستان خود گپ می زنید ، تصویر بالن های هوای گرم که با جشن و شادی بر روی سازه های سنگی منحصر به فرد پرواز می کنند ، به ذهن خطور کند ، بدون شک کاپادوکیا در ترکیه یکی از بهترین مکان ها در جهان است پرواز در بالن های هوای گرم.

Caves of Cappadocia

جاذبه ها بسیار فراتر از تجربه هستند تا شما را به باد سوق دهد و اگر یک بار در آنجا باشید ، گذشتن از دو یا سه روز بیشتر برای دانستن آنچه در آن طرف سنگ ها در زیرزمین کاپادوکیا پنهان است ، غیرقابل بخشش است دودکش های پری معروف ترین کارت پستال های جغرافیای شگفت انگیز کاپادوکیا هستند.

کاپادوکیا واقع در مرکز ترکیه ، منطقه ای با مساحت بیش از 200 کیلومتر مربع است که با داشتن مشخصات زمین شناسی قابل مقایسه با مناظر قمری ، با اشکالی که توسط نیروهای فرسایشی برای چندین میلیون سال به طرز مسخره ای تراشیده می شود ، مشخص می شود. شما می توانید تور کاپادوکیا ما را از استانبول رزرو کنید تا با یک اسکورت راهنما در گروه های کوچک ، این سرزمین جادویی را جستجو کنید.

گورمه ترکیه

کاپادوکیا مخصوصاً Goreme Turkey یکی از مکانهای کره زمین است که بازدید از آن باید در لیست مقاصد هر مسافر باشد. در این منطقه از آناتولی مرکزی ، غوغای طبیعت باعث ایجاد یک محیط زمین شناسی منحصر به فرد و دیدنی شده است که هنگام بازدید از تور بالون کاپادوکیا و احساس حضور در یک سیاره دیگر یا غوطه ور شدن در یک تمدن کاملا باستانی ، هر بازدید کننده ای را با دهان باز باز می گذارد.

برای آشنایی با کاپادوکیا بهترین گزینه این است که شهر کوچکی از گورمه را که در همان دره ای قرار دارد و نام آن را در آن واقع شده و در آن به طرز باورنکردنی ساکنانش موفق به ساخت صخره های منحصر به فرد شده اند ، به عنوان نقطه شروع انتخاب کنید.

که منطقه کاپادوکیا را بسیار مشخص می کند. برای انجام این کار ، ساکنان باستانی آن حفره های بهم پیوسته ای را در سنگ سخت و حتی در سطوح مختلف حفاری کردند که در ابتدا به عنوان خانه یا عبادتگاه اشغال می شد و با گذشت زمان و افزایش شهرت این مکان به محل اسکان تبدیل شده است.

جاذبه های گردشگری در بسیاری از موارد. ساکنان باستانی این مکان از دودکش های معروف پری (سازه های منحصر به فرد کشیده و / یا مخروطی مخروطی) که دره را آزار می دهد ، استفاده کرده و آنها را به عبادتگاه ها ، خانه ها یا اتاق های حیوانات خود تبدیل می کنند (کبوترخانه های معروف).

سختی چنین قاره ای باعث شده است که بسیاری از سازه ها تا به امروز حفظ شده و همچنان مورد استفاده قرار گیرند ، اگرچه در بسیاری از موارد کاملاً متفاوت از نمونه اصلی است.

گردشگری چگونگی بهره برداری از منحصر به فرد این ساختمان ها را می داند و در بسیاری موارد از آنها به نفع خود استفاده شده است (تعداد زیادی از اقامتگاه ها به عنوان ادعای داشتن یک اتاق ، هرچند کوچک ، در سنگ تراشیده شده اند). اگرچه همه دودکش های پری قدیمی شانس یکسانی نداشته اند ، اما به راحتی می توان فهمید که چگونه زمان و رها شدن باعث خراب شدن آنها شده است.

این شهر مناظر باشکوهی ارائه می دهد ، کارت پستالهای عالی به دوستداران عکاسی و مناظر خوب می بخشد. در یک دره یافتن دیدگاه های عالی برای تفکر در مورد مکان دشوار نیست و ، از قبل در داخل کشور ، در حالی که در خیابان های آن قدم می زنید ، لذت بردن از پیاده روی های خوب و تصور اینکه در یک مکان ماقبل تاریخ یا داستان علمی هستید ، نیز آسان است. اگرچه اصل آن واقعاً از زمان رومیان باشد.

آنچه در گورمه و کاپادوکیا باید دید

سه گشت و گذار معمول وجود دارد: تورهای سبز ، قرمز و آبی به نام تورهایی که تقریباً توسط همه آژانس های مسافرتی محلی در گورمه برگزار می شود. 

تور سبز طولانی ترین و جالب ترین است. این سایت شامل مکانهایی از جمله: دره کبوترها ، دره ایهلارا ، شهر زیرزمینی Derinkuyu و کلیسای غار Selime می شود. 

تور قرمز مکان هایی را شامل می شود که با دوچرخه از Göreme می توانید به آنها دسترسی داشته باشید ، بنابراین نیازی به استخدام آژانس ندارید. این منطقه شمال گورمه شامل دره پاساباگ راهبان ، دره Devrent و موزه هوای آزاد Göreme را شامل می شود. اگر اوقات فراغت بیشتری داشته باشید 

تور آبی خوب است. شما را به شهر زیرزمینی Kaymakli ، دره Soganli کلیساها ، شهر باستانی Sobesos و شهر Mustafapaşa می رساند.

اکثر گردشگران با رویای پرواز با بالون از کاپادوکیا در ترکیه بازدید می کنند. تعداد افرادی که می خواهند از پرواز لذت ببرند باورنکردنی است و به همین دلیل است که تقریباً همیشه لازم است که رزرو خوب را انجام دهیم ، چندین شرکت وجود دارد که تورهای بالون هوای گرم کاپادوکیا را ترتیب می دهند.

 در فصول کم زمستان (دسامبر ، ژانویه ، فوریه) ، می توانید چند روز قبل و شاید یک روز قبل رزرو کنید. اما در فصل بالا باید از رزرو سفر با بالون هفته ها یا ماه ها قبل اطمینان حاصل کنید.

تورهای ترکیه
دیدنی های ترکیه
رزروبلیط ارزان ازمیر و بدروم و مارماریس از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته