آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کاخ بیلربی استانبول

کاخ بیلربی استانبول

کاخ بیلربی استانبول

کاخ بیلربی استانبول در واقع یک موزه تاریخی به حساب می آید که از دوران حکومت عثمانی ها به یادگار مانده است.سلطان عبدالعزیز بود که دستور ساخت این کاخ را به عنوان اقامتگاه تابستانی صادر کرد و بنای آن در فاصله سال های 1861 تا 1865 میلادی ساخته شد.

تاریخچه و معماری کاخ بیلربی استانبول

کاخ بیلربی استانبول بنایی شگفت انگیز و مجلل دارد و همان طور که گفتیم تاریخ ساخت آن به قرن نوزدهم میلادی بازمی گردد.این کاخ در باغی از گل های مگنولیا غرق بوده و این بر جاذبه های بنای آن می افزاید.

سرکیس بالیان معمار مشهور مسئولیت ساخت این بنا را برعهده داشت و عمارت کاخ را به سبک بناهای امپراطوری دوم ساخت.در ساختن این کاخ، سنگ مرمر سفید به کار برده شده و این بر جلوه ی آن می افزاید.

تاریخچه و معماری کاخ بیلربی استانبول

بنای کاخ بیلربی استانبول در زمینی به مساحت 2500 متر مربع ساخته شده و ساحلی بودن آن نیز در نوع خود امتیاز به حساب می آید.با وارد شدن به بنای کاخ، می توانید سبک طراحی دکوراسیون با عناصر شرقی و غربی و البته مولفه های دکوراسیون ترک را مشاهده نمایید.

چهل چراغ های لوکس، گلدان های گران قیمت و غیره در جای جای این کاخ دیده می شوند.همچنین تابلوهای نقاشی نفیس و نقاشی های سقفی آن را خیره کننده خواهید یافت.

جالب تر از همه این که در یکی از اتاق های کاخ بیلربی استانبول به منظره ای منحصر به فرد می رسید.در این اتاق یک حوض و یک فواره در میان آن می بینیم که همیشه فعال بوده و آبی زلال و نشاط آور را در جریان دارد.

سقف تمام این بنا به وسیله حصیرهای مصری عایق بندی شده و در مقابل نفوذ رطوبت و آب، کاملا مقاوم شده اند.

عمارت کاخ بیلربی استانبول

در کاخ بیلربی استانبول مجلل 6 اتاق پذیرایی لوکس وجود دارد. در کنار آن ها 26 اتاق نیز جهت اقامت با کلیه امکانات در نظر گرفته شده اند.انبار و آشپزخانه کاخ در بخش زیر زمین آن قرار گرفته است.

به علاوه بنای کاخ بیلربی استانبول در هر یک از دو طبقه آن، به دو قسمت بانوان و آقایان مرزبندی شده است.سلطان عثمانی این کاخ را به عنوان اقامتگاه تابستانی خود انتخاب  کرده و همین طور این بنا را برای پذیرایی از میهمانان خارجی خود ساخته و از این روی به دکوراسیون داخلی و تزیینات بیرونی بنا اهمیت زیادی داده است.

از مشهورترین میهمانان خارجی کاخ بیلربی استانبول باید به ملکه فرانسه اوژنی، دوک و دوشز ویندزورر اشاره کرد.این قصر بزرگ و باشکوه یک عمارت اصلی دارد و چند ساختمان کوچک تر دیگر آن را همراهی می کنند.

سلاطین عثمانی در کاخ بیلربی استانبول از میهمانان خارجی خود پذیرایی کرده و جلسات و نشست های مهمی را در آن برگزار کرده اند.البته سلطان عبدالحمید دوم نباید خاطرات خوشی از این کاخ داشته باشد؛ زیرا او چندین سال پایانی عمر خود را در حصر خانگی به سر می برد و این دوران را در کاخ بیلربی گذراند.

بازدید از کاخ بیلربی استانبول

برای بازدید از کاخ بیلربی استانبول می توانید هر روز به جر دوشنبه ها و پنج شنبه ها،از ساعت 9 صبح تا 16 بعد از ظهر به محل کاخ مراجعه نمایید.

هزینه بازدید از کاخ بیلربی استانبول

هزینه بازدید از کاخ بیلربی به ازای هر نفر؛ 10 لیر ترکیه است.

هزینه بازدید از کاخ بیلربی استانبول

آدرس کاخ بیلربی استانبول

کاخ بیلربی در منطقه اسکودار، بیلربی، خیابان عبدالله آقا، در بخش آسیایی و نزدیک به ناحیه بسفروس قرار گرفته است.

چطور به کاخ بیلربی استانبول برویم؟

برای بازدید از این کاخ تاریخی دوران عثمانی ها در شهر استانبول ترکیه؛ می توانید با مترو یا تراموا و حتی تاکسی های شهری به منطقه اسکودار رفته و در ایستگاه بیلربی پیاده شوید.

از آن جا مسیر زیادی تا محل کاخ بیلربی استانبول پیش رویتان نبوده و با کمی پیاده روی،خود را در مقابل بنای شگفت انگیز آن خواهید رساند.البته اگر در بخش اروپایی استانبول باشید؛ باید ابتدا از طریق تنگه بسفر به بخش آسیایی و منطقه اسکودار بیایید.

برای بازدید از این بنای تاریخی و مجلل و سایر جاذبه های گردشگری استانبول؛ با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس بگیرید.

رزروبلیط ارزان استانبول و آنتالیا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته