آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کازبگی

کازبگی

آشنایی با شهر کازبگی گرجستان

استپانتسیندا (کازبگی سابق) در شمال شرقی کشور گرجستان است که از لحاظ تاریخی و قوم نگاری، این شهر بخشی از استان خوی است. کازبگی بعد از یک راهب ارتدکس گرجی به نام استفان نام گذاری شد که بعدا به جاده نظامی گرجستان تبدیل شد. این کشور تحت کنترل یک بزرگوار فئودالی به نام چوپیکاشویلی بود که در اواخر قرن 18 مسئولیت جمع آوری عوارض از مسافران این منطقه را بر عهده داشت.

پس از گسترش امپراطوری روسیه در قلمرو امپراطوری گرجستان در اوایل قرن نوزدهم، مردم منطقه علیه حکومت روسیه قیام کردند. با این حال، ارباب محلی گابریل چوپیكاشویلی، فرزند كازی بیگ، در وفاداری خود به روسیه ثابت قدم ماند و به سرکوب شورش کمک کرد. در عوض، وی به عنوان افسر ارتش روسیه معرفی شد. وی نام خانوادگی كازبگی را به تصویب رساند و روستای تحت كنترل او نیز غالباً به عنوان “كازبگی” خوانده می شد. در 1917-1918 استپانتسیندا توسط آلمان، ترکیه و سفیدپوستان گرفته شد. این نام به طور رسمی در زمان سلطنت اتحاد جماهیر شوروی به كازبگی تغییر یافت. گابریل چوپیكاشویل كازبگی نوه مشهور گرجی الكساندر كازبگی بود که در این شهر متولد شد. در سال 2006، این شهر به نام اصلی خود استپانتسیندا بازگشت.

گذرگاه مرزی به روسیه

گذرگاه مرزی گرجستان به نام “لاری” به فدراسیون روسیه تقریباً 12 کیلومتر به سمت شمال است. این گذرگاه در تاریخ 1 مارس 2010 افتتاح شد. 24 ساعته است و آداب و رسوم متعدد و چندجانبه از مردم سراسر جهان دارد. جاده مرزی در یک تونل کوهستانی قرار دارد و عبور از مرز با پای پیاده امکان پذیر نیست.

گذرگاه مرزی به روسیه

موقعیت مکانی و آب و هوای

این شهر در امتداد ساحل رودخانه ترک، 157 کیلومتری (98 مایل) به شمال تفلیس در ارتفاعی 1740 متری نسبتاً مرطوب از سطح دریا واقع شده است. آب و هوای کازبگی نسبتاً مرطوب با زمستان های نسبتاً خشک، سرد و تابستان های طولانی است.

 دمای متوسط سالانه 4.9 درجه سانتی گراد است. ژانویه سردترین ماه با متوسط دمای-5.2 درجه سانتی گراد است در حالی که جولای گرم ترین ماه سال با متوسط دمای 14.4 درجه سانتی گراد می باشد.

میانگین میزان بارش سالانه شهر کازبگی 790 میلی متر است. این شهر از هر طرف به کوه های بزرگ مشرف است. قابل توجه ترین کوه منطقه، کوه کازبک، بلافاصله در غرب شهر قرار دارد. دومین قله برجسته، کوهستان شانی، از ارتفاعی 4451 متری از سطح دریا و 9 کیلومتری شرق کازبگی سر در آورده است. این شهر در 10 کیلومتری جنوب گورستان معروف داریال واقع شده است.

موقعیت مکانی و آب و هوای

مکان های دیدنی کازبگی گرجستان

موزه تاریخی

این موزه در خانه یادبود نویسنده گرجی الكساندر كازبگی (1890-1848) واقع شده است. در موزه به همراه كتابخانه و وسايل شخصي نويسنده، آثار مصنوعي نگارشناسي معمول منطقه خويو قرار دارد. نمایشگاه های باستان شناسی، یادگارهای مذهبی، کتاب ها و آثار مختلفی از هنرمندان محلی.

موزه تاریخی

کلیسای ترینیتی گرگتی

این مجموعه معماری در روستای گرگتی در 6 کیلومتری شهر کازبگی در ارتفاع 2200 متر واقع شده است. این مجموعه که به قرن شانزدهم بر می گردد از برج ناقوس و خانه های روحانیون به همراه کلیسای جامع تثلیث مقدس تشکیل شده است. شما می توانید حدودا دو ساعت به مجتمع پیاده روی بروید، راننده را استخدام کنید و یا حتی اسب اجاره کنید.

آبشار گولتی

این آبشار در دهکده گولتی در 7 کیلومتری کازبگی واقع شده است. ابتدا باید از درون دره خیره کننده داریالی رانندگی کنید و سپس بعد از پیاده روی کوتاهی به سمت آبشار گولتی راه می یابید. گولتی به معنای “محل مارها” در گرجی است، بنابراین مراقب حیوانات وحشی محلی باشید.

یخچال طبیعی ددودارکی

یک مسیر پیاده روی که منجر به این یخچال طبییعی می شود، در کازبگی آغاز می شود و از دره داریالی ادامه پیدا می کند. در طول مسیر از آبشار گولتی عبور خواهید کرد، همچنین جنگل توس و انواع گیاهان متنوع مخصوص آب و هوای کوه آلپ وجود دارد.

دره داریالی

این دره از تلاقی رودخانه چخری (نزدیک به کازبگی) شروع می شود و در نزدیکی لرزهای فوقانی خاتمه می یابد. خود گورگ 11 کیلومتر طول دارد. تلاقی رودخانه های کباکی و خدا باریک ترین و صخره ای ترین قسمت دره است. همچنین می توانید یک کلیسای ارتدکس گرجستان را ببینید که در داخل تنگه واقع شده است.

دره بالا تروسو

شما در این جا با اماکن تاریخی و فرهنگی فراوانی روبرو خواهید شد، از جمله روستاهای متروکه، رسوبات رنگارنگ، رسوبات جمع شده از آب های معدنی و ذخایر یخچال های طبیعی و رودخانه ها. دره ترسو سرشار از آب معدنی گازدار است.

دره خَدا

این دره در نزدیکی مرز روسیه در لارس واقع شده است. این منطقه بیشتر مورد بازدید کوهنوردان کوهستانی است. برای رسیدن به اینجا از کنار دره داریالی عبور خواهید کرد، جایی که یک مسیر پیاده روی از یک صومعه تازه ساخته شده وجود دارد که از کنار رودخانه برلیستسکالی عبور می کند. فاصله از کازبگی تا صومعه حدود 11 کیلومتر است..

دره آرتکمو

این تنگه از دهکده آخالتیکه (دره اسنو) شروع می شود و در امتداد رودخانه آرتکومستقالی امتداد می یابد. در این جا می توانید از روستاهای متروکه قدیمی میگودا و آرتخامو دیدن کنید و در طول مسیر از آبشارهای زیبا بازدید نمایید. آخالتسیخه یک شهر کوچک است که در 10 کیلومتری کازبگی واقع شده است.

روستای اسنو

با یک چشم به هم زدن می توان به راحتی زیبایی این شهر کوچک را که در 5 کیلومتری کازبگی واقع شده است نشانه گرفت. خانه پدرسالار کلیسای ارتدکس گرجستان در این جا قرار دارد و یک کلیسای کوچک در حیاط اقامتگاه وجود دارد. روستای اسنو همچنین دارای مجسمه بزرگی از فردی به نام واختنگ گرگاسالی و یک برج از قرن شانزدهم است.

روستای جوتا

روستای جوتا یکی از مرتفع ترین شهرک ها (2200 متر) در شهرداری کازبگی است و در 24 کیلومتری کازبگی (8 کیلومتری جاده آسفالت شده و مابقی آن جاده خاکی است) واقع شده است. رشته کوه چاخی که در نزدیکی روستا واقع شده است، در خط الراس اصلی رشته کوه قفقاز، در سرچشمه رودخانه باکورخوی قرار دارد.

اقامتکاه های معروف کازبگی گرجستان

  • هتل استنسیا دارای یک رستوران، بار، یک سالن مشترک و یک باغ در کازبگی است.

هتل استنسیا

  • نمای کازبگی در باغ کازبگی واقع شده است. این ملک چشم انداز کوه، تراس و وای فای رایگان را در اختیار شما قرار می دهد.

نمای کازبگی

  • هتل اسنو دارای رستوران، بار، باغ و وای فای رایگان در سراسر ملک است. هتل دارای استخر سرپوشیده می باشد.

هتل اسنو

  • هتل نوآ دارای رستوران، بار، سالن مشترک و باغی در کازبگی است. از جمله امکاناتی که در این ملک وجود دارد خدمات اتاق و یک میز تور به همراه وای فای رایگان در کل این ملک است.

هتل نوآ

  • هتل چمودان دارای وای فای رایگان و منظره کوه است. کارمندان در محل می توانند حمل و نقل فرودگاه را ترتیب دهند. میهمانان هتل می توانند از صبحانه مفصل بوفه لذت ببرند.

هتل چمودان

آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا برگزار کننده ی تورهای گرجستان از شما دعوت می کند تا با شرکت در تورهای این آژانس از جاذبه های گردشگری کازبگی گرجستان دیدن فرمایید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122887100 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته