آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کلیسای اعظم دورمیشن

کلیسای اعظم دورمیشن

کلیسای جامع دورمیشن

کلیسای جامع دورمیشن یکی از دیدنی ترین کلیساهایی است که گردشگران در تور مسکو و در این شهر زیبا می توانند در برنامه های بازدید خود به آن مراجعه نمایند. گنبد های طلایی و دیوار های مرتفع سفید رنگ آن، معماری و هنر سازندگان را به رخ می کشد. با آسمان پرستاره پرشیا از نزدیک نگاهی به این سازه در شهر مسکو خواهیم انداخت.

بازدید از کلیسای جامع دورمیشن از چند منظر اهیمیت دارد. این بنا یکی از مهم ترین اماکن تاریخی و تماشایی شهر مسکو است. از طرفی در گروه معروف ترین و مسهورترین کلیساهای کشور روسیه قرار دارد. در کنار این موارد این کلیسا را می توان از مهم ترین عبادتگاه های آن کشور نیز به حساب آورد. معماری باشکوه و هنر به کار رفته در آن عامل جذب شمار زیادی گردشگر در طول سال است.

کلیسای جامع دورمیشن مخصوص پیروان مسیحیت ارتدکس می باشد. از نگاه تاریخی  باید بیان کرد که این کلیسا حد فاصل سال های 1475 الی 1479 میلادی به دستور ایوان سوم در شهر مسکو و در موقعیتی مناسب ساخته شده است. البته داستان دیگری هم در این مورد وجود دارد.

 گفته می شود که در مکان امروزی کلیسای جامع دورمیشن یک کلیسای کوچک در سال 1326 میلادی ساخته شده است که با گذر زمان از بین رفته است. بعد ها کلیسای جامع دورمیشن جایگزین آن می گردد. این سازه با شکوه و زیبا با رنگ روشن و گندبهای طلایی در کنار کاخ مشهور کرملین قرار کرفته است.

نام دیگر کلیسای جامع دورمیشن را کلیسای فرض (assumption) نیز نامیده اند. تصاویر زیبای هنری داخل کلیسا بسیار مورد استقبلا گردشگران و بازدید کنندگان قرار گرفته است. این تصاویر تماشایی تا بازسازی سال 1990 از نظرها پنهان بوده است. بازدید از این کلیسای زیبا و مهم در تور مسکو می تواند شما را با تاریخ و هنر آن سرزمین بهتر آشنا نماید.

رزرواسیون

کلیسای مسیح نجات دهنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته