آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کوه آراگاتس


کوه آراگاتس

طبیعت و دیدنی های آن در قالب طبیعت گردی و اکوتوریسم در تور ارمنستان یک گزینه عالی و مفرح خواهد بود. اما یکی از نقاط طبیعی جالب و جذاب کشور ارمنستان می تواند کوه آراگاتس باشد که در این نوشتار در آسمان پرستاره پرشیا معرفی خواهد شد.

کوه آراگاتس

کوه آراگاتس در بخش شمال غربی شهر ایروان قرار گرفته است و محلی مناسب برای طبیعت دوستان و اهالی کوه نوردی است. نکته ای مهم در خصوص این کوه وجود دارد و این نکته آن است که این قلعه مرتفع ترین کوه موجود در کشور ارمنستان می باشد.

کوه آراگاتس

کوه آراگاتس دارای چهار قلعه است که به دور یک دهانه آتشفشانی قرار گرفته اند. ارتفاع این کوه تنها که در حقیقت یک آتشفشان غیر فعال است به 4095 متر می رسد و به نوعی بلند ترین کوه در بخش قفقاز جنوبی است.

کوه آراگاتس

در اطراف این کوه، دیدنی های تاریخی و طبیعی زیادی وجود دارد. در دره رودخانه کاساق در نزدیکی کوه آراگاتس نقاشی هایی از حیوانات و انسان وجود دارد که بر روی سنگ های سخت صورت گرفته است. این آثار را مر بوط به دوره هولوسن می دانند. همچنین در بخش جنوبی آتشفشان که به آقاوناتون معروف است حکاکی هایی از حیوانات با قدمت بین 4 هزار تا یک هزار سال قبل از میلاد مسیح یافت می شوند.

کوه آراگاتس

دریچه کاری در کوه آراگاتس یکی از دیدنی های طبیعی این منطقه است. این دریچه با ارتفاعی در حدود 3 هزار متر بالا تر از سطح دریا مساحتی 0.12 کیلومتر مربع دارد. عمق این دریاچه به 9 متر هم می رسد. رودخانه آرکاشن ارمنستان از این دریاچه سرچشمه می گیرد.

این مکان در فصل زمستان با وجود تکه های یخی موجود در آن تماشایی تر می شود. از دیدنی های اطراف کوه آراگاتوس می توان به مقبره آرشاکونی، قلعه امبرد، کلیسای واهراماشن، رصدخانه بیوراکان،پارک الفبا و غیره اشاره داشت.

چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته