آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

گوشواناک ارمنستان


گوشواناک ارمنستان

هر چقدر در لیست مراکز و جاذبه های گردشگری در تور ارمنستان پیش برویم، تعداد و اسامی صومعه ها و کلیساهای تاریخی که با قدمتی دیرینه و همین طور هنر و معماری خاص خود گردشگران را به دل تاریخ می برند نیز بیشتر می شود.

گوشواناک ارمنستان - سایت گردشگری هفت وادی

گوشواناک ارمنستان مقصد بعدی توقف قطار گردشگری آسمان پرستاره پرشیا است. گوشواناک ارمنستان در گروه صومعه های قدیمی و دیدنی این کشور زیبا قرار دارد. بازدید از این سازه اگر در دستور کار شما باشد باید به شمال شرقی ترین نقطه ارمسنتان و در استان تاووش سفر کنید.

گوشواناک ارمنستان - تورهای ارمنستان - دیدنی های ارمنستان - دیدنی های ایروان

جایی که روستایی وجود دارد به نام Gush که میزبان مکان فعلی این صومعه تاریخی است. در اطلاعاتی که در خصوص گوشواناک ارمنستان وجود دارد این طور توضیح داده شده است که این بنای زیبا و با قدمت، مربوط به بازه زمانی از قرن دوازدهم میلادی تا قرن سیزدهم پس از میلاد است.

همچنینی گفته شده است که دیگر این بنا و این مجموعه کاربری سابق خود را ندارد.البته این مکان تماشایی امروزه به نقطه ای گردشگر پذیر و یکی از مقاصد مسافران خارجی تبدیل شده است. البته در گوشواناک ارمنستان تعمیرات و بازسازی هایی نه چندان عمیقی نیز صورت پذیرفته است.

از دیدنی های این مکان که می تواند به عنوان یک نمونه عالی در نوع خودنیز تلقی شود باید به وجود چیلپاسنگ یا همان خاچکار اشاره داشت.این نام به سنگ هایی با نقوش صلیب اطلاق می شود. گوشواناک ارمنستاندر محل یک صومعه قدیمی تر که سابق بر این با نام Nor Getik شناخته می شده است ساخته و احداث گردیده است.

این صومعه قدیمی بر اثر زلزه ای در سال 1188 میلادی تخریب و از میان می رود. MkhitarGosh  از سیاستمداران و دانشمندان آن دوران در بازسازی این صومعه نقش داشته است. چنانچه قصد سفر به ارمنستان را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره پرشیا خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

رزروبلیط ارزان و آنلاین ایروان  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای ارمنستان

دیدنی های ارمنستان
هتل های ارمنستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته