آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

حمام های گوگردی تفلیس گرجستان

حمام های گوگردی تفلیس گرجستان

حمام های گوگردی تفلیس گرجستان

بازدید از حمام های گوگردی تفلیس قطعا از آن کارهایی است که وقتی به این شهر آمدید حتما باید انجام بدهید. مخصوصا وقتی از ماه اکتبر تا مارس که سردتر است در این شهر هستید. بازدید از حمام های گوگردی واقعا تجربه ی لذت بخشی است اما قبل از رفتن چند نکته است که باید بدانید.

کارهای مهمی که باید در حمام های گوگردی تفلیس گرجستان انجام بدهید

شش حمام مختلف در منطقه ی آبانتوبانی تفلیس را بررسی کردیم و از دو مورد آنها استفاده کردیم. بنابر این در این جا  چیزهایی درباره ی قیمت حمام های گوگردی تفلیس، این که چه چیزهایی باید با خود بیاورید، در داخل حمام چه شکلی است و دقیقا وقتی داخل آب می روید چه اتفاقی می افتد؟ فهمیدیم.

حمام های گوگردی تفلیس گرجستان

اما اجازه بدهید از ابتدا شروع کنیم …

کشف چشمه ها (حمام های) گوگردی تفلیس گرجستان

سال ها پیش، وقتی پادشاه گرجستان با عقاب خود برای شکار از کاخ خود خارج شد، چشمه های گوگردی را کشف کرد. او فورا تصمیم گرفت شهری را در اطراف چشمه ها بسازد و در نتیجه تفلیس (به معنای جای گرم) به وجود آمد. امروزه چشمه های گوگردی به یک جاذبه ی گردشگری تفلیس تبدیل شده است و بسیاری از مردم برای آب تنی، دوش گرفتن و ماساژ سنتی در زیر سقف های گنبدی شکل به این مکان می آیند. اگر طرفدار حمام های گوگردی هستید این حمام بهترین جا برای رفع نیاز های شماست.

منشا آب گرم حمام های گوگردی تفلیس گرجستان کجاست؟

تفلیس در بالای چشمه های حرارتی ساخته شده است. آب این حمام دارای گوگرد است و در حدود 40 تا 50 درجه سانتی گراد حرارت دارد.

فواید حمام های گوگردی تفلیس گرجستان

علاوه بر این که این حمام ها فوق العاده آرامش بخش هستند و باعث می شوند در روزهای سرد احساس گرما کنید، معتقدند حمام های گوگردی، بیماری های پوستی مانند اگزما و خشکی پوست سر را درمان می کند. همچنین گفته می شود این حمام ها، به درمان آرتروز مفاصل، مشکلات گوارشی و حتی بی خوابی کمک می کند.  در صورت داشتن چنین بیماری هایی پیشرفت های محسوسی را بعد از مراجعه به این حمام مشاهده خواهید کرد.

بهترین حمام تفلیس کدام  است ؟

منطقه ی آبانتوبانی حدودا 10حمام دارد. این حمام ها، همگی دارای اتاق های خصوصی هستند که از نظر استاندارد، اندازه و قیمت با هم فرق می کنند. بهترین شانسی که دارید این است که در منطقه چرخی بزنید و بخواهید داخل بعضی از اتاق ها را نگاهی بیندازید. کارکنان بسیار مشتاق خواهند بود تا گزینه ها را قبل از رزرو به شما نشان دهند. قبل از این که تصمیم بگیرید از کدام حمام استفاده کنید، شش تا از حمام ها را  بررسی کردیم. در این جا خلاصه ای از آن چه درباره ی این مکان فهمیدیم در اختیار شما قرار می دهیم.

حمام گوگردی اوربیلیانی تفلیس گرجستان

احتمالا از این حمام عکس خواهید گرفت قبل از آن که حتی متوجه شوید این مکان یک حمام است. نمای بیرونی که شبیه مسجد است به اتاق های خصوصی تازه بازسازی شده ختم می شود. این مکان با عملکردی با کیفیت اداره می شود. به طور مثال: دارای کارکنان مسلط به زبان انگلیسی، چرخش کار سریع و امکانات جدید می باشد. این مکان قطعا یک گزینه ی برتر است.

حمام گوگردی اوربیلیانی تفلیس گرجستان

حمام گوگردی شماره ی 5 تفلیس گرجستان

گفته می شود که این حمام از قدیمی ترین و سنتی ترین حمام های تفلیس است. ورودی حمام مملو از افراد محلی وکارکنان است که که علاقه زیادی به مشتری مداری ندارند اما این حمام اتاق های زیبایی دارد. اخیرا موزاییک کاری خیره کننده ای در این حمام انجام شده است و اتاق هایی که از نظر کرایه گران تر هستند خیلی لاکچری اند.

حمام گوگردی شماره ی 5 تفلیس گرجستان

حمام های گوگردی گولس تفلیس گرجستان

بازدید از این مکان بسیار پیشنهاد می شود و از نمای آن لذت خواهید برد. حمام های گولس، اتاق های تمیز و جادار و کارکنان دوستانه ای دارد.

حمام گوگردی ملکه تفلیس گرجستان

نمای این حمام زیاد سنتی نیست و هم این که در زیرزمین نیز قرار ندارد، اما کارکنان بسیار حرفه ای و خوش استقبالی دارد. اتاق ها موزاییک یا دکوراسیون خاصی ندارند، اما تمیز هستند و ماساژ پیشنهادی در این جا بسیار لذت بخش تر و بهتر از ماساژهای دریافتی در جاهای دیگر می باشد.

حمام گوگردی رویال تفلیس گرجستان

این جا حمام شناخته شده دیگری است که ورودی اش در سمت راست میدان اصلی منطقه قرار گیری حمام ها است. ورودی این حمام به گونه ای زیباست که مشتاق خواهید شد داخلش را هم ببینید. اگرخوش شانس باشید و ظرفیت آن تکمیل نباشد و یا بتوانید رزرو کنید واقعا ارزش دیدن و استفاده را دارد.

این حمام گوگردی اسمی ندارد اما تصویرش این است

حمام گوگردی

با 30 لاری گرجستان می توانید اتاق های دارای سرویس برای رزرو پیدا کنید، با این وجود اخیرا قیمت ها    به 50 لاری تغییر یافته است. اتاق های این حمام متراکم تر است اما آب گوگردی خوبی دارد. بنابر این اگر پول کافی داشتید از این مکان دیدن کنید. با این حال ارزان ترین اتاق های حمام اوربیلیانی بسیار زیباتر و کم هزینه تر هستند.

کرایه حمام های گوگردی تفلیس گرجستان چقدر هزینه دارد؟

اتاق لاکچری برای یک ساعت: از 100 تا 120 لاری

اتاق با امکانات متوسط: از60 تا 80 لاری

اتاق دارای سرویس و تخت خواب: از30 تا 55 لاری

حوله، شامپو، صابون و دمپایی: از 1 تا 3 لاری

ماساژ و مالش: 20 لاری

درکل این قیمت ها نسبت به سلیقه شما و اتاقی که تصمیم می گیرید انتتخاب کنید، بستگی دارد. برای اتاقی تمیز، جادار همراه با استخر، میز و صندلی، سرویس بهداشتی، حمام دوش و دارای سنگ ماساژ انتظار مبلغی حدود 60 تا 80 لاری را داشته باشید. اگر می خواهید بیشتر خرج کنید و سونا، استخر سرد و فضای بیشتری داشته باشید، اتاق هایی بین 100 تا 120 لاری پیدا می شوند.اتاق های دارای سرویس اغلب مکانی برای نشستن ندارند و متراکم تر هستند. به خاطر داشته باشید که این قیمت براساس اتاق ها و هر ساعت است که اگر به صورت گروهی بروید بسیار ارزان تر خواهد بود.

بعد از رزرو اتاق در داخل حمام گوگردی چطوری است؟

شما را به اتاقتان راهنمایی خواهند کرد و وسایل اتاق در اختیار شماست. می توانید هر طور که احساس راحتی می کنید، لباس بپوشید. درها از داخل قفل می شوند بنابر این نگرانی برای ورود افراد دیگر وجود ندارد. اگر برای ماساژ درخواست بدهید معمولا بعد از بیست دقیقه می آیند و در خواهند زد. به خاطر داشته باشید که ماساژور می تواند مرد یا زن باشد، بدون توجه به این که که چه کسی را ماساژ بدهند. مرد یا زن بودن تفاوتی ندارد زیرا ماساژورها واقعا خیلی حرفه ای هستند.

ماساژور از شما خواهد خواست روی یک تخته ی سنگی دراز بکشید و سخت شما را ماساژ خواهد داد. واقعا صدمه ای نمی بینید اما لذت بخش هم نیست. نکته اش اینجاست که حجم زیادی از پوست مرده خود را از دست خواهید داد. بعد از مالش دادن بدن شما، ماساژور با یک کیسه بالش مانند که از صابون و مواد لیز پر شده است، تمام بدنتان را صابون می زنند که واقعا بخش مورد علاقه ای خواهد بود. بویی شبیه شامپو بچه دارد و با پوستی جدید و براق، واقعا احساس می کنید که مثل یک بچه دارند شما را شستشو می دهند!

 نوع ماساژ بستگی به حمام ها و ماساژور دارد. در دفعه ی اول یک مالش مختصر از پشت دارید در حالی که دفعه ی دوم دقیق تر بوده و شامل پاها و بازو ها نیز می شود. در کل روند مالش و ماساژ حدودا 10تا 15 دقیقه طول می کشد و احساس شادابی و تازگی فوق العاده ای به شما می دهد. بعضی از مکان ها گزینه ماساژ طولانی را پیشنهاد می کنند، پس اگر درمان مناسبی می خواهید فقط لازم است سوال کنید.

بعد از رزرو اتاق در داخل حمام گوگردی چطوری است؟

چه چیز هایی لازم است با خود به حمام های گوگردی بیاورید؟

اگر می خواهید در خرج پول صرفه جویی کنید، می توانید حوله و صابون خود را بیاورید. مطمئن شوید که حتما یک بطری آب با خود بیاورید یا بخرید، چون داخل حمام خیلی گرم است و آب بدن تان کم می شود. دوربین خود را می توانید بیاورید. اگر می خواهید می توانید کتابی را هم برای مطالعه بیاورید و لذت ببرید. خب این هم از این، هر چیزی لازم بود درباره حمام های گوگردی تفلیس گرجستان بدانید به شما گفتیم. حالا می توانید خودتان را برای دوش گرفتن و ماساژ در این حمام های گوگردی آماده کنید و آرامش را در حمام های سنتی گرجستان که قرن ها قدمت دارد تجربه کنید.

آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا مجری تورهای گرجستان از شما دعوت می کند جهت لذت بردن از حمام های گوگردی و تاریخی این شهر همراه با تور تفلیس این آژانس به پایتخت گرجستان سفر کنید. شما می توانید جهت دریافت هرگونه اطلاعات و یا مشاوره با شماره 02122887100 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته