آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

دره ستارگان

دره ستارگان

دره ستارگان جزیره قشم

دره ای که در، جزیره ای مرموز و پر رمز و راز و پر از مکان های دیدنی جذاب برای گردشگرانی که عاشق وقت گذاشتن برای کشف پدیده های جدید هستند.
تور قشم تنها مکان ثبت شده در یونسکو به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه است که میتوان گفت که قشم مهم ترین منطقه گردشگری ایران است.

 

دره ستارگان تور قشم

این دره یکی از شکوهمند ترین دیدنی های نه تنها جزیره قشم بلکه کل ایران به شمار میرود. این دره بر اثر فرسایش سنگ های رسوبی زمین شکل گرفته است.
لایه هاى نمک، مربوط به ادوار جدید زمین شناسى هستند که در برخورد با گسل هاى پوسته زمین بالا آمده و گنبدهاى نمکى را به وجود آورده و در داخل این گنبدهاى نمکى، غارهاى نمکى قرار دارند.

شایعات دره ستارگان 

مردم جزیره قشم بر این باورند که در زمان های قدیم، ستاره ای از آسمان به درون جزیره افتاده و باعث ایجاد اشکال عجیبی حاصل از سنگ و خاک وماسه شده است. مردم بومی جزیره به این دره بر اثر اعتقاد بر این حادثه “استاره افته” و گاهی حتی نیز “استار افتیده” می گویند.
اما علم زمین زمین شناسی این پدیده کم نظیر را نامیده است.

شب دره ستارگان 

یکی از نکات جالب این جزیره که برای مردم بومی آن باور های عجیبی دارند، که وقتی  هوا تاریک می شود و در شب، باد در لا به لای حفره های سنگی دره می وزد، صدای عجیبی ایجاد می کند و همین امر باعث این شده که اهالی آن جا این باور را پیدا کنند که اجنه و ارواح به این محل می آیند و رفت و آمد می کنند.

دیدنی های دره ستارگان

دره ستارگان به دلیل وجود شکل صخره ها و سنگ ها است که به شدت معروف شده است و شاید میتوان گفت که تقریبا هیچ پدیده ای هماننده دره ستارگان دارای سنگ های به این شکل نیست.
البته این نکته را نیز فراموش نکنید که هنگام بازدید از دره ستارگان حتما به موزه سنگی که در این دره وجود دارد و ما در ادامه  مقالات راجبش صحبت میکنیم دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته