آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

مسجد سلیمیه نیکوزیا

مسجد سلیمیه نیکوزیا

مسجد سلیمیه نیکوزیا

مسجد سلیمیه نیکوزیا از جمله مساجد قدیمی است که امروزه توانسته به عنوان یکی از جاذبه های مورد استقبال گردشگران در تور قبرس شمالی مطرح باشد. در این نوشتار به تاریخ و سرگذشت و زیبایی های بی نظیر این مسجد خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید.

آسمان پرستاره پرشیا برنامه ای کامل برای معرفی دیدنی ها و نقاط جذاب قبرس شمالی تدارک دیده است. مسجد سلیمیه نیکوزیا  مقصد بعدی است کهنگاهی به آن خواهیم داشت.

همان طور که گفته شد این جاذبه گردشری در قبرس شمالی و در نیکوزیا قرار دارد.مسجد سلیمیه نیکوزیا یا کلیسای سنت سوفیا که به عنوان کلیسای آگیا صوفیا ساخت آندر سال 1326 میلادی و پس از 78 سال به پایان رسید.

این کلیسا با تسلط ترکان عثمانی بر این منطقه سرنوشت دیگری پیدا کرد و تبدیل به مسجد شد. این اتفاق تقریبا در قرن 16 میلادی به وقوع پیوست.معماری و طراحی خیره کننده مسجد سلیمیه نیکوزیا از ترکیب طراحی زیبای یک کلیسا مربوط به قرون وسطا با طرح ساده یک مسجد پدیدار شده است.

برای رفتن به این مکان در نیکوزیا باید به فاصله 5 دقیقه ای خیابان لدرا رفت. بازدید از این مسجد نیازمند پوشش مناسب و آداب مخصوص به خود است.از آن جایی که مسجد سلیمیه نیکوزیا در گذشته یک کلیسا بوده است و به نوعی بزرگترین و با قدمت ترین کلیسای سبک گوتیک در قبرس بوده است، تاجگذاری پادشاهان در آن صورت می گرفته است.

گفته شده است که بنای اولیه که یک کلیسا بوده است توسط معماران فرانسوی ساخته شده است.به همین خاطر معماری مسجد سلیمیه نیکوزیا نمونه جالبی از معماری فرانسوی قرون وسطایی است.

وقتی وارد مسجد می شوید، متوجه ساختار کلیسای سابق خواهید شد که به دلیل بازسازی های مجدد در دوران مختلف هنوز حفظ شده است. بازدید از این سازه تاریخی در قبرس شمالی قطعا خاطره انگیز و جالب خواهد بود.

تورهای ترکیه
دیدنی های ترکیه
رزروبلیط ارزان ازمیر و بدروم و مارماریس از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته