آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

پل صلح تفلیس گرجستان

پل صلح تفلیس گرجستان

پل صلح تفلیس گرجستان

پل صلح که در تفلیس قرار دارد یک پل پیاده رو و یکی از معروف ترین نقاط توریستی این شهر است. این پل روی رود کر قرار دارد که بخش قدیمی شهر تفلیس را به پارک ریکه وصل می کند. این پل نسبتا تازه کار است، درست در سال 2010 در دسترس عموم گذاشته شد. پل عجیبی که برای گردشگران کنجکاو ارزش دیدنش را دارد.

در روزهای دوست داشتنی تفلیس، هم گردشگران و هم محلی ها از پل صلح عبور می کنند تا وارد پل ریکه شوند. این پل بخش قدیمی تفلیس را به پارک ریکه متصل می کند. آن جا هم می توانید سوار تله کابین بشوید و به قلعه ی ناریکالا بروید. پل صلح به شکل کمانی ساخته شده است. در این پل هزاران چراغ ال ای دی به کار برده شده است که شب ها می توانید از منظره ای دیدنی لذت ببرید. تنها کافی است در وسط پل بایستید و بهترین عکس های خود را از شهر تفلیس بگیرید.

پل صلح تفلیس گرجستان

درباره ی پل صلح تفلیس گرجستان

پل صلح یک پل پیاده رو به شکل کمانی بر فراز رود کر است که در شهر تفلیس پایتخت گرجستان قرار دارد. این پل که با 150 متر طول (490فوت)  و4.80 متر عرض بر فراز رود کر امتداد دارد به دستور شورای شهر ساخته شد تا طرح خاصی در عصر حاضر خلق شود که منطقه ی قدیمی تفلیس را به منطقه ی جدید متصل می کند. پل صلح در تاریخ ششم می 2010 به صورت رسمی افتتاح شد.

این پل بر فراز رود کر امتداد یافته است و منظره ی بی نظیری از کلیسای متخی، قلعه ناریکالا و مجسمه ی بنیان گذار این شهر وختانگ گورگاسالی از یک طرف و پل باراتاشویلی و دفتر ریاست جمهوری از طرف دیگر نشان می دهد. این پل که طراحی آن ما را به یاد حیوانی دریایی می اندازد دارای فولادی خمیده و سایه بان شیشه ای بزرگ است که با صفحه نمایش نورانی خود در شب می درخشد و از هزاران چراغ ال ای دی سفید ساخته شده است.

درباره ی پل صلح تفلیس گرجستان

 سقف مزین شده به 1208 ال ای دی ثابت است که توسط شرکت های هلندی پریمواکسپلوژر و رنا الکترونیکا طراحی و نصب شده که در آن از 6040 ال ای دی لوکسون ربل  با روشنایی بالا و کم مصرف، با دمای رنگ 4200 کا استفاده شده که راه حل هایی برای روشنایی در آینده ارائه می دهد. نرده های شیشه ای پل که همه راهرو پیاده رو پل را پوشش می دهند، مجهز به ال ای دی های کم مصرف خطی پاور گلاس محصول شرکت آلمانی گلس پلاتز می باشد. چراغ های این پل 90 دقیقه قبل از غروب آفتاب روشن می شود که رودخانه کر و ساختمان های کنار پل را نورانی و روشن می کند. اگر موقع غروب آفتاب به پل صلح بیایید آرامش خاصی خواهید یافت، اگر چه این مکان در زمان غروب بسیار شلوغ است ولی قطعهی زیبای معماری را با چشم خودتان خواهید دید.

معماری پل صلح تفلیس

این پل توسط معمار ایتالیایی میشل دی لوچی طراحی شده است. او همچنین ساختمان های ریاست جمهوری گرجستان و وزارت امور داخلی را نیز طراحی کرده است. میشل دی لوچی می گوید: ” یک پل سازه ای است که دو نقطه را به هم وصل می کند، به مردم اجازه می دهد از مانعی عبور کنند و همچنین یک شکل بسیار نمادین از معماری است که می تواند نشانه ی محاوره ای بین دو موضع متضاد و مجزا باشد” طراحی چراغانی و روشنایی این بنا توسط طراح فرانسوی فیلیپ مارتینود انجام گرفته است. سازه ی این پل در ایتالیا ساخته شد و به وسیله ی 200 تریلی به تفلیس منتقل گردید. نصب چراغ ها درحین نصب اجزای سازه ای این بنا انجام گرفته است.

معماری پل صلح تفلیس

پیام های جهانی این پل بصورت کد مورس گنجانده شده و عنصرهای بدن انسان را طبق جدول مندلیف نشان می دهد. مارتینود طراح فرانسوی می گوید: خیلی دوست داشتم انسان را طوری که از نظر جسمی، فیزیولوژیکی (عنصرهای شیمیایی بدن انسان) به وجود آمده شبیه سازی کنم. این پیام صلح و زندگی بین مردم دنیا را جشن می گیرد.

نتیجه ی ساخت چنین سازه درخشان و زیبایی تقریبا بیولوژیکی است. موجودی دریایی که رودخانه در آن جریان دارد. در افتتاحیه ی پل صلح در ماه می، میخائیل ساکاشویلی رییس جمهور گرجستان اعلام کرد: “پل صلح نماد مسیر گذر گرجستان از گذشته به آینده ای بهتر است. پلی بین تاریخ بزرگ گرجستان و روزگار کنونی است. این پل همچنین مهم ترین چیز را در مفهوم و سبک مدیریت به ما نشان می دهد، شفافیت، تحرک و فعالیت، هدفمندی و مدرنیته که با جهان امروز مطابقت دارد.

شگفت انگیزترین پل گرجستان

یک وبسایت مشهور طراحی معماری 30 تصویر از شگفت انگیزترین پل های دنیا را منتشر کرده است که تعریفی از شاهکار معماری هستند. پل صلح تفلیس گرجستان که از شیشه ساخته شده است نیز در این لیست جای دارد. ممکن است شما تنها با قدم زدن روی پل ها متوجه نشوید که آنها چه آثار بی نظیر و زیبایی هستند که با جاذبه مقابله می کنند.

شگفت انگیزترین پل گرجستان

این پل که نماد جدیدی از شهر است با بسیاری از مکان های دیدنی مثل برج ایفل مقایسه می شود. چندین سال گذشت تا این که این پل به یک مکان دیدنی تبدیل شد که تحسین گردشگران را برانگیخته است.

سیستم روشنایی پل صلح

سیستم روشنایی پل صلح بسیار جالب است. هنگام غروب و در هر ساعت از شب 30 هزار چراغ پیامی را با استفاده از الفبای مورس انتقال می دهند که در هر دو طرف پل قابل مشاهده است. پیام شامل عنصرهایی از جدول مندلیف است که از بدن انسان تشکیل شده است. همان طور که معمار پل از قبل گفته است “این پیام سرود زندگی و صلح بین بشر است”.

آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا مجری تورهای گرجستان از شما دعوت می کند تا با حضور در تور تفلیس گرجستان این آژانس از این پل زیبا دیدن فرمایید. شما می توانید جهت کسب هر گونه اطلاعات بیشتر با شماره 02122887100 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته