آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل

در میان جاذبه های تور مسکو باید به کلیسای جامع سنت باسیل با قدمتی تاریخی اشاره کرد.

این کلیسا که با معماری فوق العاده خود، نگاه هر بیننده ای ر ا به خود خیره می نماید، به صورت کلی در مقاصد گردشگری روسیه در آسمان پرستاره پرشیا بررسی خواهد شد.

کلیسای جامع سنت باسیل را به پاس گرامیداشت پیروزی ارتش روسیه در یکی از نبردهای خود به دستور ایوان مخوف در قرن 16 میلادی بنا کرده اند.

این کلیسای خوش ساخت را می توان به عنوان یکی از مهمترین نمادهای میدان سرخ به حساب آورد.

مکانی که دسترسی به آن در سفر به مسکو کار دشواری نخواهد بود

گفته شده است که کلیسای جامع سنت باسیل را به پاس گرامیداشت پیروزی در نبرد و تسخیر دژ تاتار کازان که در سال 1552 میلادی اتفاق افتاده بود، بنا نموده اند.

این کلسیای زیبا را به دستور ایوان مخوف بین سال های 1555 الی 1560 میلادی ساخته اند. نام این کلیسا از نام واسیلی مقدس گرفته شده ایت.

به دلیل کوتاهی در امر تعمیرات و نگهداری کلیسای جامع سنت باسیل این سازه دچار آسیب های جدی شده بود اما با آغاز سال 2000 میلادی بودجه برای نوسازی و مرمت آن اختصاص داده شد.

رنگ های زیبا و معماری جالب این کلیسا به گونه ای است که نمونه مشابه آن در کمتر جایی می تواند یافت شود.

کلیسای جامع سنت باسیل در سال 1990 میلادی موفق شد در لیست میراث جهانی سازمان یونسکو جایگاه خود را بیابد و در سال 2007 میلادی نیز عنوان یکی از عجایب کشور روسیه را از آن خود نماید.

در باغ روبروی این کلیسا مجسمه ای از جنس برنز از رهبران داوطلب ارتش روسیه در مقابل حملات لهستان در قرن 16 و ابتدای قرن 17 به نام هایدیمیتری پوسْخارسْکی و کوزما مینین قرار گرفته است.

رزرواسیون

کتابخانه ایالتی روسیه 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته